Back to Question Center
0

Spam İletilerini Düzgün Şekilde Filtrelemek İçin - Semalt Uzmanından İpuçları

1 answers:

Semalt uzmanı Ivan Konovalov, Gmail spam filtresinin bugüne kadarki en iyi spam filtreleme algoritmalarından biri olduğu düşünülüyor. Önemsiz postaları ve gelen kutunuzdaki anlamsız mesajları önlemeye yardımcı olur. Gmail, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya sahip en iyi ve en büyük e-posta hizmeti sağlayıcısıdır. Ortalama olarak, iki milyar kişi birincil e-posta kimliği olarak Gmail'i kullanıyor - ray ban ??????????. 2004 yılında piyasaya sürülen Gmail, kendisini zamanla geliştirdi ve spam e-postalardan kurtulmak için bize bazı harika filtreler önermeye başladı. Kullanıcıları çeken özelliklerden biri de gerçekten harika spam filtreleme yetenekleridir. Rediff, MSN ve Yahoo gibi Gmail, spam iletileri önlememizi ve bunları Çöp Kutusu'nun Spam klasörüne yönlendirmemizi kolaylaştırdı.

Gmail Spam Filtresi nedir?

Gmail spam filtresi, yıllar içinde daha iyi ve kullanışlı hale geldi..Spam mesajlarını önlemeyi kolaylaştırdığından iş e-postalarımıza iyi gelip gelmediğine karar vermeden önce yeteneklerini ve özelliklerini kontrol etmeliyiz. Yeni başlayanlar için, filtrasyon yararlı ve iyi olanın arkasında bırakarak yararsız ve tuhaf şeyleri filtreleyen süreçtir. Aynı şekilde, Gmail spam filtresi, önemsiz mesajları veya şüpheli bağlantıları veya ekleri içeren e-postaları sıralayabilir.

Benzersiz kılan, e-postalarınızı ve iletilerinizi işleme biçimidir. Çoğu zaman kullanıcıların, Gmail'in spam filtresi sizin yerine işe yaraması nedeniyle şüpheli e-postaları manuel olarak silmeniz gerekmez. Yine de, bir e-postanın veya gönderenin şüpheli olduğunu düşünüyorsanız, gelecek e-postaları veya iletileri önlemek için filtreyi Gmail hesabınızda oluşturup filtreye ekleyebilirsiniz.

Gmail spam filtreleri:

  • Blatant Blocker , kullanıcıların spamleri manuel olarak silmelerini ve web sitelerinin hemen çıkma oranını artırmalarını sağlar. Ayrıca spam göndericilerin size gereksiz mesajlar göndermesini önler.
  • Toplu E-posta Filtresi , aynı gönderenden çok sayıda e-posta aldığınızda çalışır. Saldırganlığın temel seviyelerini belirler ve spam'ı düzenli aralıklarla filtreler.
  • Gmail'in Kategori Filtreleri , e-posta ekleri, resimler, cinsel içerik ve kumar sitelerine davetiyeler gibi belirli içerikler içeren belirli spam tür iletileri filtrelemeye yardımcı olur.
  • Null Sender Disposition Sizi her gün en işe yaramaz mesajlar gönderen göndericilerin IP adreslerini otomatik olarak engeller.

Gmail filtreleri ne zaman uygulanıyor?

Şans eseri, Gmail spam filtreleri gelen kutunuza gelen iletilerinizi sürekli olarak inceliyor. Örneğin, Spam Kategorisi filtresi, bir bülten aboneliği sizi rahatsız ettiğinde uygulanır. Bununla birlikte, size kimlerin mesaj göndereceğini ve kimin mesaj göndermeyeceğini seçebilirsiniz. Durumda, bu ayarlardan hiçbirini yapmazsanız, Gmail spam filtreleri size en iyi e-posta deneyimini sunarak kendi başınıza çalışmaya devam edecektir.

November 30, 2017