Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Trackback Nasıl Durdurulur & Pingback Spam

1 answers:

Geri izleme ve pingback'ler yayıncıların ve blog yazarlarının görüşlerini hayranlarıyla paylaşmaları ve yazarlar aracılığıyla okuyucular ve takipçilerle anlamlı ve faydalı konuşmalar yapmaları için mükemmel bir yoldur. Geri izleme işlemlerinin harici WordPress yorumları olduğu düşünülüyor. Örneğin, bir web sitesi farklı blog yazısı yazılımları ve makalelerinize bağlantılar kullanıyorsa, etkinlikler hakkında sizi bilgilendirmek için el ile bildirim gönderecektir. Öte yandan, pingbackler WordPress'e özgüdür - filtrage english. Bu, birisinin, makalelerinize ya da blog yayınlarınıza yalnızca her ikiniz de birincil içerik yönetim sistemi olarak WordPress kullandığınızda bağlanabileceği anlamına gelir. Bu durumda, web sitelerinizin her ikisi de pingback'leri etkinleştirmeli ve böylece yayınların doğru bir şekilde referans alınmasını sağlamalısınız. Bir çok spam gönderici, her gün geri zekalılara ve pingbacklere spam göndermeye devam ediyor.

Semalt 'ten önde gelen bir uzman olan Frank Abagnale, onlardan kurtulmanın ve gelecekte onları önlemenin kolay yollarını burada bulabildiğinden endişelenmenize gerek yoktur.

Topsy Bloklayıcı:

Topsy Blocker farklı şekillerde çalışır ve sitenizin aldığı trackback'leri ve pingback'leri günlük olarak analiz etmeyi amaçlar. Aynı zamanda yorumlarınızı kontrol eder ve topsy gibi gayrimeşru kaynakları kaldırır..com. Bir gönderen, bu tür web sitelerinden olduğu ortaya çıkarsa, trackback'ler ve pingback'leri spam olarak otomatik olarak ayarlanacaktır. Sitenizin spam yorumları, pingback'leri ve trackback'leri içermediğinden emin olmak için bu aracı yüklemeniz ve etkinleştirmeniz yeterlidir.

İstenmeyen Posta Arısı:

Antispam Arı'nın WordPress blogcuları için ünlü ve en güçlü bir seçenek olduğunu söylemek güvenlidir. 200.000'den fazla aktif yüklemeye sahiptir ve trackback'leri ve pingback'leri kolayca doğrulamak için tek seçenektir. Buna ek olarak, bu araç en doğru yorumları kontrol eder ve web sitenizdeki hatalı yorumları kaldırır. Bunu Ayarlar> Antispam Arı seçeneğinden yükleyebilirsiniz ve program ücretsizdir. Varsayılan ayarları gereksinimlerinize ve blogunuzun nişine göre istediğiniz zaman düzenlenebilir. Bununla birlikte, varsayılan bir ayarınız, özel bir blogunuza veya bir başlangıç ​​web sitesine sahipseniz, bununla birlikte gitmek için yeterlidir.

WP-SpamShield İstenmeyen Posta Spam:

WP-SpamShield, pingback'lerden ve trackback'lerden kurtulmanıza yardımcı olduğu için dikkate almalısınız olağanüstü ve şaşırtıcı bir programdır. Otomatik olarak Captcha'yı sitenize ekler ve doğrulama amacıyla tüm Captcha'yı girmesini ister. Bununla birlikte, okuyucularınızdan bazıları bu doğrulama işlemine ikna olmamış olabilir, dolayısıyla uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sistem, blog'unuzu veya web sitenizi tarayacak botları engellemeyecektir. Bunun yerine, spam yorumlarından kurtulacaksınız ve bu eklenti tam olarak güvenlik duvarları gibi çalışıyor. Spam yorumları kendiliğinden engellenir, ancak ayarları yönetici alanından yapılandırabilir ve Ayarlar> WP-SpamShield seçeneğini tıklatabilirsiniz.

Sonuç - Otomatik olarak, kara liste anahtar kelimeleri içeriyorsa yorumları spam olarak işaretleyin:

Yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra WordPress, yorumları, pingbackleri ve trackback'leri kolayca kontrol etmemize izin verir, böylece bir şey alakasızsa bunları spam olarak işaretleyebiliriz. Anahtar kelimeleri içeren tüm yorumlar engellenmeli ve yayınlarınızdan anında kaldırılmalıdır. Bildirimleri almadığınızda bile, bu yorumları yalnızca WordPress'in yönetici alanından silmelisiniz.

November 30, 2017