Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Themes - Onları Değiştirmek İyi Mi?

1 answers:

Bir web siteniz varsa ve önceki temanıza göre mükemmel ve daha uygun görünen yeni bir WordPress teması buldıysanız, mümkün olan en kısa zamanda değiştirmeniz gerekir. WordPress temasının değiştirilmesinin içerik veya ayarlarınızı kaybetmenize neden olacağından korkarsanız kesinlikle yanlış demektir. WordPress temaları, içeriğimizin ayarlarını ve yerini rahatsız etmeden sitelerimize ve bloglarımıza inanılmaz görünümler vermeyi amaçlıyor.

Tema Dökümhanesi, çok sayıda temayı bulabileceğiniz yerdir ve en iyi şey, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, sayfalarınızı ve ses dosyalarınızı kaybetme konusunda endişelenmenizin gerekmemesidir. Tüm içerik güvenli bir şekilde WordPress veritabanında saklanır ve yeni tema sizin için sorun oluşturmaz.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Ivan Konovalov, burada WordPress temanızı değiştirirken dikkat etmeniz gereken birkaç şeyi gözden geçirecektir - used commercial vehicle valuations.

Özel mesaj tipleri:

Özel yazı tipleri oluşturan temayı kullandıysanız, yayınlarınızın çoğunun anında kaybolduğunu görebilirsiniz. Ancak, özel yazı tipleri WordPress hesabınızda üst düzey menü öğeleri göstereceğinden endişelenmeniz gerekmiyor. Bu, dosyalarınızı kolayca geri yükleyebileceğiniz ve sitenizi normal şekilde çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor. Müşteri Yorumları veya Galeriler, birlikte gitmeniz gereken iki özel yayın türüdür. Sana burada, Postmatic, Surf Office, Yeah Dave ve binlerce benzer işletmenin sitelerini, profesyonel ve kullanıcı dostu bir WordPress temalı Make'le çalıştırdığını söyleyeyim.

Menüler:

WordPress temanızı değiştirdiyseniz, özel menüleri kurmak isteyebilirsiniz. Bunun için onları Görünüm → Menüler seçeneğinden yaratmanız gerekir. Navigasyon menünüzü kontrol etmeye yardımcı olur ve etkin bir ikincil menü gibi davranır. WordPress temalarını değiştirdiğinizde, özel menülerinizi ayarladığınızdan ve kullanılmayan ve yeni temanızdan kaybolduğu tüm menüleri devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Temanız değiştikten sonra yeni menülerinizi belirli bir konuma atamanız gerekecek çünkü her tema, varsayılan menülerin yerlerini varsayılan konumlara ayarlayarak sitenizin genel görünümünü bozuyor.

Radyo:

Tıpkı menüler gibi, widget'larınız da değişen yer sorunu probleminden çekinirler. Wordpress temaları yalnızca mevcut tüm widget'ları görüntülemek üzere tasarlanmıştır ve bazı yeni widget'leri gizlemek veya göstermek isterseniz bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Görünüm → Widget'lar bölümüne gidip widget'ları düzeltebilirsiniz. Mac kullanıyorsanız, Shift + Cmd + 3 tuşlarına basarak ekranın ekran görüntüsünü alabilirsin.

Değiştirilen WordPress temalarını nasıl test ederiz?

Yeni WordPress temasını test etmenin en kolay ve en kolay yollarından biri, Görünüm → Temalar sayfasındaki Önizleme seçeneğini kullanmaktır. Burada size bu seçeneğin her zaman doğru sonuçlar vermeyeceğini söylememe izin verin, bu nedenle web siteniz ya da blogunuz için iyi olup olmadığını kontrol etmek için temanızı yayınlamak isteyebilirsiniz.

Sonuç - Değişim iyidir:

WordPress temasının değiştirilmesi, gittikçe daha fazla insanın ilgisini çekeceği için doğrudur. Yeni temalar sitenize taze bir görünüm ve etkileyici bir kişilik kazandırıyor. Aynı zamanda, dosyalarınızı yedeklemeniz ve WordPress web sitesinin yeni görünümünü benimsemeye hazırsınız.

November 26, 2017