Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Temaları Ve Altyapıları

1 answers:

Her yeni WordPress kullanıcısı için, iyi bir tema seçme görevi genellikle oyunun değişen yönüdür. Tıpkı temaları kullanmanın geleneksel yolunda olduğu gibi, yeni bir web sitesi için yeni bir tema kullanmak iyi bir fikirdir. Birçok işletme yeni pazarlama yöntemi olarak çevrimiçi platformu tercih ediyor - fotografia barrido circular. Bu durumlarda, bu insanlar iyi bir WordPress teması aramaya karar verirler. Diğer durumlarda, insanlar geliştirme konularından hatta tasarım sorunlarından dolayı temaları kullanmayı tercih ederler. Bir kişi bu engellerin tümünü uygun bir WordPress temasını seçme ve kullanma yoluyla atlatabilir. Temaların kullanımı ve geliştirilmesi kolaydır. Dahası, kullanıcılar, özelliklerini tüm web sitesinde özel değişiklikler yapabilecek bir WordPress eklentisi yükleyerek ekleyebilirler.

Semalt 'ten önde gelen bir uzman olan Ivan Konovalov, tüm WordPress temalarının aynı olmadığını onaylıyor. Farklı kategorilerdeki web siteleri için tasarlanmış farklı temalar var. Farklı kullanıcılar, farklı temalar kullanarak çeşitli işlevlere erişebilirler. Bu bölümde, yeni kullanıcılar bir WordPress teması veya bir WordPress tema çerçevesi arasında seçim yapmakta zorlanmaktadır. Özellikle bir kişinin arama sırasında her tür temayı aldığı zaman karar vermek zordur. Dahası, web siteniz esas olarak çocuk temalarını kullandığınızda standart bir site haline gelebilir. WordPress'te, belirli bir amaca yönelik olarak seçilecek temayla ilgili takip edilmesi kolay yönergeler var. Hassas tanımlamalarını ve şartlarını ve önerilerini anlamak kolaydır. Bu SEO makalesinde, bu iki çalışma şeklini anlamanın farklı yolları olacaktır. Dahası, davaların her biri için tanımlar olacaktır.

WordPress Tema Çerçevesi: Bir WordPress tema çerçevesi iki şeyden biri anlamına gelebilir:

Gerçek temanın geliştirilmesini kolaylaştıracak güncel bir temaya ek olarak veya çeşitli işlevlerini yerine getirmek için başka bir temaya eklenebilecek veya başka bir tema şablonu olarak kullanılabilen başlangıç ​​temasının bağımsız kodeksini ekleme.

Çocuk Teması: Bu tema, tıpkı ana tema gibi tamamlanmamıştır. Bir çocuk temasında, web sitesinin işlevselliğini yürüten bir ana tema olmalıdır. Üstelik, üst tema güncellendiğinde değişmeyen özelleştirmeleri ve arabirimleri ekler.

Tema güncellemelerinizi kontrol edebilmek için, ana temanızın çalışma biçimini öğrenmelisiniz. Bazı durumlarda, WordPress tema yazarları temaları için güncelleme yayınlamaya devam eder. Bu gibi durumlarda, güncelleme işleminde yine de çalışacak bir alt temaya ihtiyacınız olabilir. Temanın güncellendiği zaman, ilişkili tema dosyalarının değiştiğini unutmayın. Bu değişiklikleri korumak için güvenilir bir çocuk temasına ihtiyacınız olabilir.

Sonuç

Çerçeveler temanın güncellemelerinden farklıdır. Bununla birlikte, bir tema çerçevesi bir gelişimsel web sitesi şablonu görevi görür. Ayrı bir temaya dahil edilmekte ancak temanın kendisi olarak kullanılmak üzere çalışılmaktadır. Bir WordPress ana teması "kutunun dışına" çalışabilir, ancak bir tema çerçevesinin tam bir iş olabilmesi için bir alt temaya ihtiyaç duyması mümkündür. Tamamlanmış bir tema üzerine bir WordPress eklentisi kullanmak mümkün olabilir.

November 26, 2017