Back to Question Center
0

Semalt, WordPress Spam Kullanıcı Kaydı'nı ortadan kaldırmak için basit püf noktalarını açıkladı

1 answers:

Yeni WordPress kullanıcıları için, WordPress web sitesinde görünen sahte yeni hesap kayıtlarının birçok bildirimi alıyor olabilirsiniz. Çoğu durumda, bunlar, bu trafiği yönlendirme spam alanlarından yönlendiren spam web siteleri. Her web sitesi sahibinin WordPress spam'ı durdurması esastır.

İnsanların WordPress spamlarını önlemek için kullandıkları taktiklerin bazıları, Semalt 'ten üst düzey uzmanlardan Jack Miller tarafından sağlanan bu SEO kılavuzunda mevcuttur.

Spam botların sahte kullanıcı hesabı kayıtları gibi faaliyetlerini durdurabilirsiniz - san francisco recovery service of san jose. Bunlar, insan ziyaretçilerinden kaynaklanmayan kötü amaçlı yazılım tabanlı tarayıcı oturum açmalarıdır. Spam botları, sistemin gerçek meşru ziyaretçiler gibi davranmasına kandırmaya çalışır. Aşağıdaki tekniklerden bazılarını kullanarak WordPress spam'ı durdurabilirsiniz:

1. WordPress'de Varsayılan Kullanıcı Rolünü Ayarlayın

WordPress spam'ı durdurmanın güvenli bir yolu, varsayılan kullanıcı kayıt ayarlarını değiştirebilir. Bu seçenek herkese açık olduğunda, botnet'ler yeni hesaplar açabilir. Bu özellik, yeni kullanıcı hesabının birçok rahatsız edici bildiriminin kurulmasına neden olur. Bunu başarmak için, WordPress hesabınıza giriş yapın ve ayarlara gidin sonra geneline gidin. Bu bölümde, 'üyelik' düğmesinin işaretini kaldırın. Bu şekilde kimse web sitenizde bir hesap oluşturamaz. Seçici kayıtlara izin vermek için bu düğmeyi abone olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Abone seçeneği, yeni kullanıcı hesaplarını web sitesine doğrulamanın güvenli bir yolunu sunabilir.

2. Kullanıcı Kayıt Formlarını Kullanma

Kullanıcılara web sitelerinde kaydolması gereken web sitesi başlayanlar için, kullanıcı kayıt formları oluşturmak zorunludur. Özel kayıt formları, yeni kullanıcı hesapları oluşturabilen spam botların etkisiyle mücadele edebilir. Özel bir kayıt formu yaratmanın yaratıcı bir yolu, WordPress kullanıcı kaydı eklentilerini içerebilir. WordPress varsayılan formundan daha güvenli bir form almanız mümkün olabilir. Bir kayıt formu eklentisi arayın, yükleyin ve etkinleştirin. Bu menüden, özel kayıt formlarınızı oluşturabilirsiniz.

3. E-posta etkinleştirmeyi etkinleştir

Bir e-posta aktivasyon bağlantısı işlevinin etkinleştirilmesi, benimsenmesi için iyi bir güvenlik önlemi olabilir. Spambotlar, insan ziyaretçilerin aksine bu güvenlik önlemini atlayamaz. Bu ayar, bir kullanıcının geçerli bir e-posta adresine sahip olması gerektiği anlamına gelir. Buradan doğrulama için e-posta adreslerine gönderilen bir etkinleştirme bağlantısını tıklamaları gerekir. Bu özelliği etkinleştirmek için, kullanıcı doğrulama yöntemi menüsünden e-postaya izin verebilirsiniz. Bu ayara gitmek için 'kullanıcı kaydı' na gidin.

4. Yönetici onayı kullanın

Bazı web sitelerinin pek fazla kullanıcısı olmayabilir. Bu durumda, kullanıcı hesaplarını manuel olarak onaylamaya karar verebilirsiniz. Bir kullanıcı hesabı kaydınızı, istek üzerine ayarlar ve ardından kullanıcı kaydı ile kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Bu yöntemin kullanımı kolaydır ve kullanıcılar e-postaların bir kullanıcı hesabı almasını kontrol edebilir.

5. Talimat kodu kullan

Captchas, web sitesi kayıt kriterini insan temelli yapar. WordPress casus yazılımlarını captcha'ları kullanarak durdurabilirsiniz. Bu İnsan Bilgisi Görevleri, yalnızca bir insanın bu kimlik doğrulamayı atlatabilmesini sağlar.

November 26, 2017