Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Spam Botlarını Nasıl Engellerim? - Süper Kılavuz

1 answers:

Web siteniz için yararlı istatistikler oluştururken spam botlar çok inatçı olabilir. Analitik bilgileriniz çarpıtıldı, yanlış veriler getirdi ve yorumlar bölümüne birçok spam link bıraktı. Neyse ki, Semalt 'ten önde gelen bir uzman olan Frank Abagnale, WordPress spamlerini WordPress web sitenizden nasıl alacağınızı biliyor.

istek dışı

Spambotlar çok sayıda İnternet dolandırıcılığı yapmak için yapılan kötü amaçlı programlardır. Bu programlar, araçlarını spam e-postalarıyla diğer kullanıcılara yaymak için e-posta listeleri oluşturmayı hedeflemektedir - bagnomaria industriale. Bir kurbanı onlara tıklamak için kandırdıktan sonra, kullanıcı bilgisayar saldırganın komutlarıyla çalışır. Spam botları sahte kullanıcı hesaplarına kaydolmaya, analitik verilerinizi bozmaya ve müşteri bilgilerini çalmaya çalışıyor. Bu botların yok edilmesi esastır.

Neden WordPress spam botlarını ortadan kaldırmanız gerekiyor

Web siteleri geliştirenlerin bir zamanlar dijital pazarlamaya ihtiyacı vardır. Spam botları yürütülürken dijital pazarlama çabaları mümkün değildir. İnsanlar, spam botların etkileri konusunda sayısız sorunla karşılaşıyor. Örneğin, spam botlar web sitenizin verilerinde eğri yayın yaparak yanlış bilgilere yol açmaktadır:

  • Yüksek hemen çıkma oranı
  • Birçok siteden gelen sevk trafiği
  • 0 saniyelik oturum süresi
  • Sahte demografik bilgiler
  • Phony page ziyaret

Sonuç olarak, gelecekteki pazarlama planları yürütülemez. Dahası, SEO gibi diğer dijital planlar olumsuz etkilenmektedir..Örneğin, sahte web ziyaretleri bir sıralama başarısızlığına neden olur. Diğer sıralama faktörleri başarısız olmaya devam ederse, içerik alaka düzeyi düşer.

Spambotlar, web sitenizin yorumlar bölümünde çok sayıda spam bağlantı da sağlayabilir. Kullanıcılarınız kimlik avı saldırılarına düşebilir. Bir kullanıcının bu kişilerin meşru kullanıcılar olduğunu düşünmesine neden olan konularda hızlı bir şekilde yanıt verme eğilimindedirler. Sonuç olarak, etki alanlarına trafik çekebilirler, dolayısıyla sıralamanızı etkilerler.

WordPress e spambotları nasıl durdurulur

Bu botların web sitenize erişmesini önlemek kolaydır. Bazı ayarların uygulanmasıyla, sadece insanların sitenize gelmesini sağlamak için yeterli güvenlik önlemi uygulayabilirsiniz. Bazı eklentiler spambotların etkisine karşı ek koruma da sağlayabilir. İstenmeyen postalardan kaçınmanın bazı yolları şunlardır:

1. İlgilenilen eklentileri kurma

Bazı kullanıcılar için, web sitelerini istenmeyen postalardan koruyabilecek bazı eklentileri kurmaları önemlidir. Örneğin, özel spam öneri engelleyici gibi bir eklenti, kullanıcıların e-postalarınıza spam göndermesini önleyebilir. Bir bot bloğu gibi bir eklenti, bazı kritik tavsiye spam alanlarından gelen botlara engel olabilir

Eklentilerinizin kaynağı göz önüne alındığında şarttır. Bazı eklentiler, web sitenizde önemli istenmeyen etkilere neden olan kötü niyetli efektler gerçekleştirebilir. Bir güvenli eklenti WordPress blok analitik spam olabilir. Bu eklenti, Google analitik yönlendirme spam alanından kaynaklanan trafiği engeller.

2. Yorumların kontrol edilmesi bölümü

Bazı güvenlik durumlarda, yorum bölümünde yer alan WordPress spam botlarını engellemeniz gerekebilir. Yorum botlarının WordPress yorumlarınızda görünmesini yönetmek için eklentileri kullanabilirsiniz. Yorumları manuel olarak kontrol etmek için tartışma ayarlarına gidin. Burada, web sitenizde kimlerin yorumlanması gereken kişileri düzenleyebilir veya ayarlayabilirsiniz.

November 30, 2017