Back to Question Center
0

Semalt WordPress'in Farklı Türleri Hakkında Web Sitesi Hacklerini Uyardı

1 answers:

Güvenlik taramalarınız pozitif gelirse, web sitenize spam gönderenler vurulabilir. Hepimiz WordPress'in en ünlü ve en iyi içerik yönetim sistemi olduğunu biliyoruz. Çevrimiçi WordPress sitelerinin sayıca ve hacminden dolayı, WordPress saldırılarından korunmamız neredeyse imkânsız.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Ryan Johnson, burada güvende kalmanız için çevrimiçi WordPress web sitesi kesmek farklı türleri hakkında genel bir bakış sunar.

yazılım

Zararlı yazılım, virüsler, Truva atları, fidan araçları ve casus yazılımlar gibi her türlü tehlikeli ve zararlı programı ve yazılımı kapsamaktadır - vps hosting usa cheap. Google Analytics hesabınızı göreceksiniz; kötü niyetli yazılım da web tarayıcılarında açılır pencerelerle en kısa sürede düzeltilmesini istiyor. Kaldırmak için antivirüs veya kötü amaçlı yazılım önleme programı yüklemeniz gerekir. Malware, fidye ödemeden kredi kartı bilgilerinizi çalmanız, kişisel bilgileriniz, sitenize zarar verme, önemli dosyaları silme ve bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı kilitleme gibi hain şeyleri yapabilirsiniz.

Sızdırma

Kimlik avı saldırıları, çoğunlukla, belirli ekleri açmaya veya PayPal, Amerika'nın bankası gibi diğer web sitelerine giriş yapmaya teşvik eden e-postalar yoluyla gerçekleşmiştir. Şüpheli bağlantıları tıklamanız ve orijinal görünmenizi istiyorlar. Genel olarak, kimlik avı saldırıları sizi aldatmaya yöneliktir ve bilgisayar korsanları, bu e-postaları, kimlik bilgilerinizi internet üzerinde çalmak için kullanır. Şüpheli veya garip görünen herhangi bir e-posta ekini asla tıkamamanız gerekir.

SQL Enjeksiyonları

SQL, WordPress bloglarınız ve web siteleri tarafından kullanılan bir bilgisayar dilidir. SQL (Yapısal Sorgulama Dili) veritabanları ile iletişim kurmaya yardımcı olur. Özetle, SQL enjeksiyonları, SQL sorgularını, veritabanını korsanlık ve kimlik avı gibi bir şey yapmaya yönlendiren kodlarla değiştirebilir. Bilgisayar korsanları, bu bilgileri verilerinizi çalmak ve dosyalarınızı bir bilgisayardan diğerine aktarmak için kullanmaktadırlar. Wordpress eklentileri ve farklı temalar SQL enjeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Güvenliği Aşılmış Parolalar

Çevrimiçi çeşitli e-posta hesaplarıyla, insanlar farklı sitelerde aynı şifreyi kullanıyor. Bilgisayar korsanları şifrelerinizden birini keşfederse, kolayca birden fazla hesabınıza erişebilirler. Bu nedenle, şifrelerinizin tehlikeye girmesini önlemeli ve farklı hesaplar için farklı şifreler tutmalısınız.

Eksik yazılımlar

WordPress uzmanları eklentileri, yazılımları ve temaları geliştirme konusunda gayretlidirler. Wordpress kullanıcıları, programlarını kurmak ve güncellemek konusunda gayretli değiller. Böylece, yazılım güncellemelerini kayıp İnternette acı çekmenizi sağlayabilir. Bunun internetteki en büyük sorunlardan biri haline geldiğini ve tehlikeli yazılım güncellemeleri yüzünden çeşitli değerli dosyaları ve verileri kaybedebileceğinizi söylemek güvenlidir.

Güvensiz temalar ve eklentiler

WordPress'e farklı kişiler kodları temalar ve eklentiler şeklinde katkıda bulundukları için bilgisayar korsanları, kolayca zararlı yazılım ve virüs yayabilir. En iyi koruma, eklentileri ve temaları güncel tutmaktır.

Zayıf Güvenlik Politikaları

Zayıf güvenlik politikaları sizi üzülmenizi sağlayabilir ve işiniz büyümeyi durdurabilir. Web sitenize birden fazla kişi eriştiyse, o zaman Yönetici yapmanızın gerekmez. Bunun yerine, onlara farklı rol atayabilir ve WordPress sitenizin Yönetici paneline erişmesini engelleyebilirsiniz.

DDOS

Dağıtık Hizmet Reddi saldırıları yaygın ve çevrimiçi olarak kolayca başlatılıyor. Webmasters bilgisi olmadan onlarca siteyi rahatlıkla indirebilirler.

November 26, 2017