Back to Question Center
0

Semalt: WordPress'de Yorum Spam'i Nasıl Engellenir İpuçları

1 answers:

Kitlenizin ilgisini çekme ve kullanıcı katılımını artırma, pazarlama söz konusu olduğunda son derece önemlidir. Yorum bölümünün web sitenizdeki önemi göz ardı edilemez. Bir yorum bölümü ile, çevrimiçi sohbetlere hızlıca başlayabilir ve müşterilerin geri bildirimlerini gerçek zamanlı olarak analiz edebilirsiniz - significado hospedagem site.

Semalt'in önde gelen bir uzmanı olan Andrew Dyhan, Askimet hakkında bilmeniz gereken şeyi burada belirtmektedir.

WordPress'i web sitelerine yükledikten sonra, müşteriler Askimet'i standart özelliklerden biri olarak alıyor. İyi bir sayıda pazarlama danışmanı WordPress'i kuruyor ancak Askimet özelliğini etkinleştirmiyor. Spambotları engellemek ve önlemek, yerel masaüstünüzde hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz kendi başınıza bir görevdir.

Web sitenizde spam yorumlamak eğlenceli değildir. Askimet WordPress kurucuları tarafından geliştirildi ve tasarlandı. Askimet, pazarlama danışmanlarına spam yorumlarını işaretlemesine ve tanımlamasına yardımcı olur. Yorum spam'ı karakterize edip tanımladıktan sonra, Askimet web servisi yorumcu pazarlamacılar adına gönderir. Uygulama Programlama Arabirimi (API) anahtarınızı almayı ve spam yorumlarınızı haftalık olarak analiz etmeyi düşünün.

İstenmeyen Arılar

Antispam arısı, WordPress'te spam yorumlamayı önlemeye yardımcı olan en üst düzey eklentilerden biridir. İstenmeyen arı arıyı etkinleştirdikten sonra hiçbir kayıt gerekli değildir. İstenmeyen arılar, yorumları analiz etmek için spam önleme verilerini kullanır. İstenmeyen arılar ayrıca, ziyaretçilerin yorum yayınladıkları zaman aralıklarını denetler. Potansiyel bir müşteri bir yayın sonrası hemen bir yorum görüntülerseniz, Antispam arısı geçmişi bir WordPress spam yorumu olarak tanımlar..

ReCaptcha verification

Google Captcha olarak da bilinir ReCaptcha, pazarlamacılar tarafından Captcha'ya şifreler, yorumlar ve kayıt kimlik bilgileri girişinde yardımcı olur. Google Captcha, son kullanıcıların kimlikleri bir web sitesine erişmeden önce doğrulamasını gerektirir. Bu, pazarlamacılar tarafından WordPress spam'ini önlemek ve engellemek için kullanılan en iyi çözümlerden biri olmuştur.

Devam etmek için eklentiyi kurmayı ve etkinleştirmeyi düşünün. Yararlı sonuçlar elde etmek için formunuzu doğrulayın. Bir yorumun WordPress web sitenize yüklenip yüklenmediğini test etmek için oturumu kapatın ve bir yorum göndermeyi deneyin.

WordPress'de Geri İzlemeleri Devre Dışı Bırakma

Birkaç yıl önce, trackback'ler içerik pazarlamacılar ve blogcular tarafından iletişim için sıklıkla kullanıldı. Günümüzde, spam gönderenler, WordPress sitelerine spam göndermek için trackback kullanıyorlar. Bu tür bir WordPress spam'ı ile başa çıkmak için, sitenizdeki trackback'leri devre dışı bırakmayı düşünün.

WordPress sitenizdeki trackback'leri devre dışı bırakmak için 'Ayarlar' hesabınıza gidin ve 'Tartışma' seçeneğini tıklayın. Pingback'leri ve trackback'leri sitenizde yayınlanmasını devre dışı bırakmak için 'geri zikredilecekler ve pingback'ler altındaki seçeneği tıklayın. WordPress spam postayla da manuel olarak devre dışı bırakılabilir. Belirli yayınlarda pingback'leri devre dışı bırakmak için 'Tartışmalar' sekmesini tıklayın.

Kaldır Nofollow link

Yorumlarınızdan hayır takip eden bir bağlantı kullanıyorsanız, bunları kaldırmayı düşünün. Çoğu durumda, web yöneticileri ve pazarlamacılar, düşük kaliteli ve Spammy yorumlarının yüklenmesinden dolayı Google tarafından cezalandırılmaktadırlar.

Eski mesajlarınızın yorumlar

ı sil

WordPress spam çok can sıkıcı olabilir. Sitenizdeki geçmiş yorumların bir derlemeniz varsa, eski yayınlarınızdaki yorumları kapatmayı düşünebilirsiniz. Yıllar önce yayınlanan içerik hakkındaki yorumları kapatmak için 'Ayarlar'ı açın ve web sitenizin yorum ayarları altındaki' Tartışma'yı tıklayın.

Son birkaç yıldır, WordPress spamleri web yöneticileri ve blogcular için önemli bir endişe kaynağı olmuştur. Yorum spam'ın çevrimiçi kampanyanızı mahvetmesine izin verme. Web sitenizde spam önleme yapmak için WordPress ayarlarını ve eklentilerini kullanın.

November 30, 2017