Back to Question Center
0

Semalt, Web Tasarımında Dikkate Alınması Gereken SEO Yönlerini Açıklar

1 answers:

Bir web sitesi geliştirmek, bir ev inşa etmekle mukayese edilebilir: zayıfsaVakıf o zaman istikrarlı olmayacaktır. İçinde yaşamak istiyorsanız, bazı temel çalışmalar yapılmalıdır. Web siteleri için temel alan aramamotor optimizasyonu (SEO).

Ne zaman bir web sitesini geliştiriyorsanız, tam bir yeniden tasarlama olup olmadığına bakılmaksızınya da güncelleme yaparsanız, SEO düşünmelisiniz. İşte neden:

  • > size çok fazla zaman kazandıracak
  • > size daha yüksek bir sıralama kazandıracak
  • > sana daha fazla trafik vereceğim, artı çok para kazandıracak

Bu avantajlardan yararlanmanıza yardımcı olmak için, Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov Semalt ,şirketinizin web sitesini geliştirirken ve tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken SEO puanlarının bir listesini yapmıştır.

1 - prices of new phones in lebanon. Site mimarisi ve bağlantı oluşturma

Ev benzetmesini kullanarak, bunun bir sürü parçasının olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin,sıhhi tesisatınız var, mobilyalar, izolasyon, peyzaj işleri, boya işleri ve liste uzayıp gidiyor. Bütün bunlar oluşturmak için birlikte çalışmalıdırKullanılabilir bir alan. Aynı şey web siteniz için de geçerlidir - mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir. Şimdi site mimarisi budurilgilenmek, özen göstermek. Diğer taraftan birbirine bağlantı, web sitenizin ilgili tüm sayfalarına erişilebilmesini sağlar.

2. Taranabilirlik

Google ve diğer arama motorları web sayfalarınızı tarar ve daha sonra dizine ekler.onlar. İster XML, AJAX, Flash veya JavaScript'i seçin, içeriğin dinamik olduğundan emin olun. AJAX kullanarak cesareti kırılmışsanızçünkü bu kodlama dili kullanılarak kodlanmış sayfaların taranması ve daha sonra dizinlenmesi zorlaşmaktadır..Web sitenizin çiftini kontrol edinrobots.txt dosyaları hatalar için.

3. İşlevsellik

Sitenizin tek amacı markanızı satmaktır. Her özellik yardım etmeliBu amaca hizmet etmek. İster bir ödeme menüsü, katalog veya aklınıza gelebilecek her şey. Hiçbir şeyin ödün vermediğinden emin olunweb sitesinin işlevselliği bu nedenle web geliştirme aşamasında kırık bağlantılar ve diğer hatalar için dikkatli olun. Ne zaman karar vereceksenweb sitenizi yeniden tasarlamak için, sitenizin yeni sürümünün ayrı bir 'dev' sunucusunda barındırıldığından emin olun. Asla canlı yapmaya kalkışmayındeğişir. Binlerce dolarınızı kaybedebilirsiniz.

4. Mobil-dostu tasarım

Web sayfalarınızın yüklenme hızı, taşınabilirliği ile el ele gider. GibiBuna, yüksek bir öncelik verilmelidir. Bununla ilgili en iyi şey, her ikisinin de sizin gelişme aşamalarında yapılabilmesidirWeb sitesi. Müşterilerinize yavaş yüklenen web sayfalarının acısını çekin. Şerit ve stil sayfalarını test etme yolunu bulun. UnutmaJavaScript'in yüklenmesini erteleyin. Bu web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlar. Doğru Dönüşüm Oranı Optimizasyonu için zamanı ayırıntaktik. Performans göstergeleriniz ve analizleriniz size rehberlik etmelidir. Ana sayfanızda bir harekete geçirici mesaj sekmesini unutmayın.

5. Hız ve kullanıcı deneyimi

Organik aramaların yaklaşık% 60'ı mobil cihazlarda yapılmaktadır.'mobil cihazlara uygun' bir tasarım içeriyor olmanız çok önemlidir. Bu, resim dosyalarını sıkıştırmaktan hızlandırmaya kadar her şey olabilir. EğerWeb sitenize tüm cihazlarda erişilebilir, o zaman gidebilirsiniz.

November 22, 2017