Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Yönlendiren Spam'in Web Sitesi Ölçütlerine Etkileri Üzerine Ayrıntılandırır

1 answers:

Çoğu web sitesi sahibi, yönlendiren spam trafiğinin etkilerinden muzdarip. Bu durumlarda, yönlendiren spam, trafiği web sitesine yönlendiren birden fazla alanı oluşturur. Örneğin, yönlendiren spam trafiği sitede bulunan insan ziyaretçilerin patlamasına neden olabilir. Bu durumlarda, trafik 0 saniyelik bir etkileşimden oluşan hacimlerde gelir. Bazı durumlarda, kullanıcılar web sitelerinin gösterge tablolarında düşük web ziyaretleri ve yüksek bir hemen çıkma oranı elde eder. Bunlar, yönlendiren trafiklerin web sitesi ölçümlerini etkilediği durumlardır - costo de hosting y dominio peru. Bu web ziyaretlerinin çoğunu gerçekleştirmek için yönlendiren spam'ı tespit etmeli ve atlatmalısınız. Yönlendiren spam, genel web sitesi deneyimini zahmetli hale getiren web sitesi verilerinin çarpılmasına neden olur.

Semalt'tan önde gelen uzmanlardan biri olan Jason Adler, bunu gerçekleştirmede başarılı olmak için bazı önemli konuları şöyle tanımlamaktadır:

Web sitesi yönlendirmesi

Bir web sitesi yönlendiricisi, geri bağlantı görevlerini yürütmek için yazılım ve araçlara sahip bir alan adıdır. Web sitenizden, alan adlarından GA sayfanıza trafik çekiyor olabilirsiniz. Benzer şekilde, insanların ücretli web ziyaretleri veya ilaç gibi şirket ürünlerini içeren çok sayıda tıklama aldığı başka durumlar da vardır. Web sitenize bir bağlantı başka bir alan adından geldiğinde, yönlendirme spamından kaynaklandığı olasıdır. Gerçekte, bağlantıların kaynağı artık mevcut değil. Dahası, sahte web ziyaretleri yapmak için web sitelerinizle iletişime geçmekte olan zombi bilgisayarlar veya virüsler olabilir.

Yönlendiren spam türleri

Yönlendiren spam iki ayrı şekilde olabilir:

Paletli yönlendiren spam

Bazı durumlarda, bazı faydalı web sitelerindeki web tarayıcıları web sitenizi yavaşlatabilir. Bu durumda, bazı siteleri kullanışlı hale getirirken robots.txt dosyanızı yoksayarlar..Bu web ziyaretleri web sitenizin gösterge tablosunda görünebilir veya değişebilir.

Hayalet yönlendiren spam

Bu taktik, bir web sitesinde çoklu işlevsellik özelliklerini etkinleştirir. Ayrıca, insanların GA hesaplarında sayıları göstermek için kullandıkları çeşitli işlevler vardır. Bu trafik, sitenizin gösterge panosunda görünmüyor.

Yönlendiren spam nedenleri

Referrer spam arkasında birçok neden SEO. Birçok kişi metrikleri taklit etmek ve meşru kaynakları oluşturmak için bu yöntemleri kullanıyor. Örneğin, bu kötü niyetli saldırıların yönlendiren spam kullanmasının nedenlerinden bazıları şunlardır:

1.Güncel ziyaretlerin arttırılması

Çoğu kişi web ziyaretlerini iyileştirmek için yönlendiren spam kullanır. Bir kişinin bağlantısını tıklama şansını artırmak için web sitelerine çok miktarda trafik gönderiyorlar. Onların son oyun genellikle bir bağlı kuruluş platformu veya hatta bir reklam ağı ile bağlantılıdır. Spam alanlarında görünen son kullanıcılardan komisyonlar oluşturmayı umuyorlar.

2. Kötü amaçlı yazılım saldırıları

Bazı durumlarda, insanlar savunmasız mağdur bilgisayarları hedefleyebilir. Kişi, harekete geçirici mesaj işlevleri kullanabilir ve kurban bilgisayarlarına bir virüs bulaştırmış olabilir. Bu tür saldırılar kredi kartı hırsızlığı ve diğer kötü niyetli web saldırıları gibi internet dolandırıcılığına yardımcı olur.

3. Arama sıralaması

İstisnai durumlarda, bazı insanlar web sitelerinin sıralamalarını artırmak isteyebilirler. Bu durumlarda, insanlar bir web sitesinin sıralamasını yapmak için arama motoru algoritmalarını kandırmaya çalışırlar. Bu, tüm sitenin belirli bazı web sayfalarının SERP'lerinde yer aldığından emin olmak için web ziyaretlerinin taklit edilmesini içerir.

November 30, 2017