Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: WordPress Vs. Alışverişe koy - En iyisi nedir?

1 answers:

Çoğunuz, WordPress'in CMS pazarlarının yaklaşık% 60'lık pazar payına sahip en iyi ve en ünlü içerik yönetim sisteminin olduğunu biliyorsunuz. Çeşitli geliştiricilerin WordPress'i diğer içerik yönetim sistemleri üzerinde tercih etmesi şaşırtıcı veya şaşırtıcı değil. Wordpress, PHP ile yazılmış açık kaynaklı, web tabanlı site oluşturma programıdır.

Semalt Dijital Hizmetlerin üst düzey uzmanlarından Michael Brown, burada bu konuda cazip bir uygulama sunmaktadır.

Shopify vs WordPress:

Shopify, sitelerimizi GoDaddy vb. Gibi kendi veya üçüncü parti sunucularımızda barındırmamıza izin verilen barındırılan bir platformdur - oculos ray ban wayfarer comprar. Bu anlamda, WordPress'den çok farklıdır ve siz Shopify sunucusuna güveniyorsunuzdur. web sitemiz için kullanabilir ve yerel olarak barındırabilir. Barındırılan platformlar, günlük yedekleme, PCI uyumlulukları, sınırsız bant genişliği ve varsayılan servis sağlayıcılarınca verilen SSL sertifikası gibi bazı heyecan verici avantajlarla birlikte gelir.

Buna karşılık, WordPress kendi kendine barındırılıyor. Bu, kendi web sitenizi veya blogunuzu herhangi bir sunucuda kolayca barındırabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza göre PHP dosyalarını düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak işiniz ölçeklendirmeye başlarsa, bant genişlikleri için ödeme yapmak veya ayrı barındırma sağlayıcıları kullanmak sizin için kolay olmayabilir. WordPress sitelerinden en iyi şekilde yararlanmak için WooCommerce gibi bazı eklentileri eklemek önemlidir.

Temel içerik öğeleri:

İçerik yönetim sistemlerinin tümünde bazı temel unsurlar vardır. Ancak WordPress durumunda, özel yazı tiplerinizi, sayfalarınızı, kategorilerinizi, widget'larınızı ve diğer benzer şeyleri ekleyebilirsiniz.

  • WordPress Mağazası
  • Özel Mesaj Tipleri Kategorilere göre koleksiyon
  • Değişen Ürünler
  • Çoklu Makaleler
  • Sayfalar Farklı Sayfalar

WordPress işlevselliğini genişletme:

WordPress durumunda, eklentileri kolayca kurabilir, widget'ları ve menüleri ayarlayabilir ve web sitenizin işlevselliğini genişletmek için temaları değiştirebilirsiniz. Örneğin, WordPress sitesinin kullanıma hazır olması e-ticaret bileşenleri içermez, bu nedenle belirli özel yayınları ve e-ticaret özelliklerini etkinleştirmek için bir WooCommerce eklentisi kurmanız gerekir.

Shopify App Store:

Eğer bir Shopify kullanıcısıysanız, özelliklerini belirli uygulamalar kullanarak genişletmeniz gerekecek. En alakalı Shopify uygulamaları Shopify App Store'da bulunmaktadır. Bir uygulama yüklemek için, Shopify menüsünün Uygulamalar bölümüne gidip Visit Shopify App Store düğmesine tıklayın. Burada yüklemek isteyebileceğiniz uygulamaları seçebileceksiniz. Kurulduktan sonra, bu uygulamaları kullanabilir ve bunları sitenize entegre edebilirsiniz.

Shopify tema yapılarına karşı WordPress tema yapıları:

WordPress'de ve Drupal ve Blogger gibi diğer içerik yönetim sistemlerinde, seçim yapabileceğiniz ana ve çocuk temaları vardır. Web siteniz için uygun ve güzel bir tema seçmek önemlidir; ona güzel ve profesyonel bir görünüm kazandırın. Aksine, Shopify'deki temalar asla otomatik olarak güncellenmez. Ancak manuel olarak güncelleyebildiğiniz için endişelenmeniz gerekmez. Wordpress temaları, uygulanmaları için Sıvı dili kullanmaz, ancak Shopify temaları bu dili kullanır. Sıvı dili, geliştiricilerin içeriği mağaza alanına dinamik olarak yüklemesine olanak tanır. WordPress veya Shopify'da kullansanız da temalarınızın ek dizinleri içermesi önemlidir. Shopify mağazaları, temalar için dizin yapılarını kabul ederken, WordPress siteleri de olmadan çalışabilirler.

Sonuç

WordPress'in internetteki web sitelerinin ve blogların çoğuna güç sağladığını ve Shopify'den daha fazla özelliği olduğunu söylemek güvenlidir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza göre içerik yönetim sistemini seçebilirsiniz. SEO amaçları ve uygun optimizasyon için, WordPress Shopify'dan daha iyidir ve daha özelleştirilebilir. Üstelik, WordPress'de ana URL yapısını, kalıcı bağlantıları ve başlıklar, açıklamalar, slugs, resim etiketleri ve başlıklar gibi SEO ile ilgili şeyleri düzenlemek Shopify'den daha kolaydır.

November 26, 2017