Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: WordPress Spam Yorumları - Başa Çıkmak için 5 Basit Teknikler

1 answers:

WordPress siteniz veya blogunuz spam yorumlar da içeriyorsa, Semalt Digital Services'in önde gelen uzmanlarından Jack Miller tarafından öngörülen bu teknikleri öğrenmeli ve uyarlamalısınız.

1. Spam yorumlarını manuel olarak silin:

Yorumlarınıza ve nereden geldiklerine dikkat etmeniz önemlidir. Akismet'i veya benzeri eklentileri kullanmak size çok fazla fayda sağlayabilir, ancak manuel silme alternatifi yoktur. Yasadışı görünen veya bazı anahtar kelimeler veya kuşkulu geri dönüşler içeren yorumları sık sık kontrol etmeli ve silmelisin. Kötü niyetli yorumlar blog'unuzdan silindikten sonra çöp kutusunu boşalttığınızdan emin olun - ladies black and white wedding hats.

2. Yorumları ılımlılık için tutun:

Yorumları kontrol etmek, onaylamak veya reddetmek için ne kadar zaman gerektiğini size kalmış. Bu arada, onları ılımlı bir şekilde tutabilir ve kimsenin blog yayınlarınızdaki yorumları doğrudan yayınlamasına izin vermezsiniz. Yorumları bir süre Akismet'i kullanmaktan daha çok tercih etmeyi tercih ederdim. Her yorumu kontrol ediyorum ve bir spam veya botlar tarafından oluşturulmadığından emin olun. Kötü amaçlı bağlantılar, anahtar kelimeler veya alakasız tartışmalar içeren yorumlar onaylanmamalı, ancak web sitenizden silinmelidir. Basit bir deyişle, herhangi bir okuyucuyu güvendiğinizde ve yorumlarını doğrudan ve herhangi bir ılımlılık olmadan yayınlamanıza izin verince, yorumları işaretlemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

3. WordPress spam yorumlarını önlemek için .htaccess dosyasını değiştirin:

.htaccess dosyanız WordPress blog güvenliğini bir ölçüde sıkmanıza yardımcı olacaktır. Kısa kod satırları uzun satırlardan çok daha iyi ve spam yorum sayısını azaltacaktır. WordPress hesabınızdaki .htaccess dosyasına eriştikten sonra botları şu kod ile reddetmelisiniz:

# Spam ve botlardan korunma

RewriteEngine Açık

RewriteCond% {REQUEST_METHOD} POST

RewriteCond% {REQUEST_URI}..wp-comments-post \ .php *

RewriteCond% {HTTP_REFERER}! .yourwebsite.com. * [VEYA]

RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT} ^ $

RewriteRule (. *) ^ Http: //% {REMOTE_ADDR} / $ [R = 301, L]

Botlar ve örümcekler en rahatsız edici zararlı böcekleri bu kodla önlemenin çok kolay ve etkilidir.

4. Spam gönderenlerin IP adreslerini yasaklayın:

Bir kişi blogunuza bir yorum yaptığında, IP adresi sizin WordPress hesabınıza kaydedilir. Tüm IP adreslerini rasgele kontrol etmeli ve şüpheli ve garip görünen IP adreslerini engellemelisiniz. Mümkün olduğu kadar çok IP adresini engelleyebilir veya tüm şüpheli IP adreslerini kalıcı olarak engellemek için bir WordPress eklentisi kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, şüpheli IP adreslerini engellemek için bu kodu kök .htaccess dosyasına ekleyebilirsiniz.

# blok ip

sipariş vermek, reddetmek

deny 192.168.44.211

den

deny 224.39.163.11

den

deny 172.16.7.91

den

5. İstenmeyen posta önleme eklentisini kurun:

Spam yorumlarından kurtulmak için kullanabileceğiniz yüzbinlerce eklenti vardır. Akışmet'i kullanmadığımı söylemiştim, fakat bir zamanlar Testi denemiştim. Bu eklenti Wordpress'in Eklenti dizininde bulunur ve ücretsiz olarak yüklenebilir. Bu eklenti, yorumcudan birkaç soruya cevap vermesini istemek suretiyle WordPress spam ve trol yorumlarını önlemeye yardımcı olur.

November 30, 2017