Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: WordPress'de Spam Yorumlar Nasıl Silinir?

1 answers:

Spam yorumları, web yöneticileri ve blog yazarları için büyük bir sorundur. Bir WordPress blogunu veya siteyi geliştirdiyseniz, bu tehdide aşina olabilir ve spam yorumlarını silmek ve engellemek isteyebilirsiniz. Çevrimiçi spam yorum koruma ve savunma araçları ve eklentileri çok çeşitli. Bazıları bu yorumları manuel olarak silerken diğerleri ilgili eklentileri veya programları yükler.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Jack Miller, burada bu konuda bazı yararlı ipuçları üzerinde durmaktadır.

Akismet Comment Spam Fighter:

Şu an itibariyle, Akismet çevrimiçi en iyi spam yorum savaşçısı - best vps hosting for minecraft. Wordpress web siteleri ve bloglar varsayılan olarak yüklüdür ve Akismet hangi yorumların sahte ve spam olduğunu ve hangilerinin meşru olduğunu bilmek için topluluk tarafından oluşturulmuş veritabanıyla birlikte çeşitli algoritmalar kullanmaktadır. Akismet'i WordPress sitesinde etkinleştirmek için Eklentiler alanına gidip Etkinleştir düğmesine tıklayın. Akismet etkinleştirildikten sonra, spam yorumlarının Yorumlar Paneli alanına yönlendirildiğini göreceksiniz; bu da blogunuza veya web sitenize gelmeyeceklerini gösterir. Her açıklama Akismet ağından geçmelidir ve gereksiz bilgiler otomatik olarak kendi oluşturduğu veritabanına eklenir.

Bu WordPress eklentisini kullanmak istemiyorsanız, büyük parçaların sizi rahatsız etmesini ve bekleyen yorumlar bölümüne girmesini önlemeyi vaat eden birkaç adım vardır.

1. Toplu İlan Silme Yorumlar:

Eğer tonlarca spam yorum aldıysanız, şimdi hepsini silmek ve gelecekte onların gelmesini önlemek için zamanı geldi. Bunun için şu basit adımları izlemelisin:

  • Silinen Bekleyen Yorumları eklentisini WordPress sitenize yükleyin
  • Yorumlar -> Beklemedeki Yorumları Sil alanına gidin ve Bekleyen Yorumları Sil düğmesini tıklayın
  • Bu eklenti, tek seferde tüm anlamsız ve faydasız yorumları silecektir

2. Yorum Kara Listesinin Anahtar Kelimeleri Ekle:

Gelecekteki spam yorumlarının sitenize girmesini ve rahatsız edilmesini önleme zamanı:

  • WordPress dashboard'daki WordPress Yorum Kara Liste Anahtar Kelimeleri dosyasını açın
  • Bilinen ve bilinmeyen istenmeyen anahtar kelimelerin tam listesini kopyalayın
  • WordPress gösterge tablonuzda, Ayarlar -> Tartışmalar alanına gidin ve bu anahtar kelimeleri Açıklamalı Kara Liste alanına yapıştırın
  • Pencerenizi kapatmadan önce değişiklikleri kaydedin

3. WordPress Ayarlarını Düzenleyin:

WordPress blogunun tartışma ayarları ihtiyaçlarınıza göre düzeltilebilir. Bildirimler alanını da devre dışı bırakabilir ve anında spam yorumlarından kurtulabilirsiniz.

4. Akismet benzeri Anti-Spam Eklentileri kullanın:

WordPress Akismet gibi onlarca yararlanabilmek için onlarca anti-spam eklentisine sahiptir. Bu eklentilerin çoğu ücretsizdir ve hiçbir zaman yararsız yorumlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Spam göndericilerinin ve bilgisayar korsanlarının her zaman yeni teknikler ve çok sayıda siteye spam göndermenin yollarını aradığı için eklentinizi güncellediğinizden ve yeni bir sürümle değiştirdiğinizden emin olun. API eklentisi tam olarak Akismet gibi çalışır ve Plugin Directory alanından yüklenebilir.

Sonuç - Bitirdiniz:

Bir eklenti kurmak çok zor değildir ve birçok kişi Akismet'in spam yorumlarıyla ilgilenmesini sever. Artı, bu eklenti hafiftir, çok sayıda özellik sunar ve kullanımı ücretsizdir.

November 26, 2017