Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Spam'i Durdurmak İçin 5 Araçlar WordPress'de

1 answers:

Spam yorumları sert bir gerçekliktir ve blogcular günde aldığı anlamsız yorumlardan büyük miktarda sıçrayacaktır. Ancak, en iyi içerik yönetim sistemi olan WordPress, spam yorumlarından kurtulmak için yardımcı olabilir. Bu sorunu gözetimsiz bıraktıysanız, spam yorumları blogunuzun veritabanından geçebilir ve arama motoru sonuçlarının kalıcı olarak sizi yasaklayabilir.

Burada Semalt'ın önde gelen uzmanlarından Jack Miller, WordPress'de spam yorumlarının durdurulmasına yönelik araçlar hakkında konuştu.

1 - manufacturing management saas. Akismet

Wordpress Plugin Directory'de Akismet'e kolayca erişebilirsiniz. Anında yüklenebilen, maliyet etkin ve kullanışlı bir eklentidir. Automattic tarafından geliştirilen bu eklenti oldukça güçlü ve onlarca seçenek ile geliyor. Spam önler ve sitenizin aldığı yorumların kalitesini kontrol etmek için birkaç grafikler bulunur. Aynı zamanda kendi kendine öğrenen bazı spam algılama algoritmalarına sahiptir ve yorumları sitenize tuhaf ve aptalca bir görünüm vermeden Akismet sunucusuna koymanızı sağlar. Şaşırtıcı bir şekilde, Akismet her ay 40k üzeri spam kontrolleri ile gelir ve kişisel bloglar ve kâr amacı gütmeyen web siteleri için mükemmeldir.

2. WP-SpamShield Anti-Spam eklentisi:

Akismet gibi WP-SpamShield Anti-Spam eklentisi birçok seçenek ve özelliklerle ön plana çıkar. Bu eklenti WordPress dizininde bulunabilir ve şimdiye kadarki en iyi eklentilerden biridir. Güçlü bir WordPress gibi davranır. org Eklenti Deposu ve ücretsizdir. Bu, spam yorumlarını, gereksiz kayıtları ve kayıtları ele almanıza ve pingback'lerden ve trackback'lerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, IP adreslerini her gün çok sayıda yorum aldığınız yerden engelleyebilirsiniz. Bu araç özel bir JavaScript katmanı kullanır ve spamların botlara ve zararlı örümceklere karşı korunmasına yardımcı olur.

3. Anti-Spam Arısı:

Bu eklenti Wordpress Eklentisi dizininde de mevcuttur ve bugüne kadar iki milyondan fazla aktif yüklemeye sahiptir. Bu eklenti, WordPress kurucusu Matt Mullenweg tarafından dahi tavsiye edilmiştir ve bedelsizdir. Kötü amaçlı yazılımları çevrimiçi yaymak, yorumlarınızı izlemek ve bu yorumların kalitesine dikkat çeken IP adreslerine özen gösterir. Ayrıca, blogunuzun nereye gideceği hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz için ayrıntılı haftalık istatistikler ve spam etkinlikleri gösterecektir.

4. CleanTalk:

CleanTalk, internetteki en havalı, en iyi ve en ünlü premium eklentilerden biridir ve blogculara ve webmasterlara koruma ile ilgili hizmetleri sağlar. Spam açıklamalarını, yasadışı kayıtları ve kayıtları engeller ve web sitenizdeki tüm spamları algılamak için akıllı algoritmayı kullanır. Bu spam yorumları Clean Talk veritabanına kaydeder ve kullanılmadığında bunları siler.

5. WordPress Zero Spam:

Bugüne kadarki en basit ve en kapsamlı spam önleme eklentilerinden biridir.

Bu, en basit spam önleme eklentilerinden biridir. WordPress Zero Spam etkili bir şekilde çalışır ve bilinmeyen kullanıcıların ve şüpheli IP'lerin yorumlarını engeller. JavaScript her an etkinleştirilebilir ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu, botların ve örümceklerin sitenize girmesini ve yorum bölümüne spam göndermesini önlemek için çalışır. Bu eklenti, bedavadan özgürdür ve etkisiz insanlarla savaşmak için çeşitli şekillerde gelir.

WordPress blog'unuzu veya web sitenizi bu kapsamlı eklentilerle kolayca temiz, bakımlı ve düzenli tutabilirsiniz.

November 26, 2017