Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Can sıkıcı Etki Alanlarından İsteğe Bağlı Spam Nasıl Silinir Bilir

1 answers:

Tavsiye spam'ı aylardır dolaşmış ve çok sayıda web sitesini imha etmiştir. Yakın zamanda Google Analytics hesabını kontrol ettiniz mi ve orada garip bir şey buldunuz mu? Son aylarda, Darodar, iLoveVitaly ve Blackhatworth birçok web sitesine zarar verdi. Yönlendirme trafiği her zaman sahte ve eksiktir. Bugün, size Google Analytics'te ve Darodar'daki tavsiye spam'ı nasıl engelleyeceğinizin birkaç yöntemini anlatacağız. İsteğe bağlı spam aylardır dolaşıyor ve internette çok fazla şey duymuş olmalı - kanger evod reviews. Dürüst olmak gerekirse, sitenize sahte trafik kazandırmak ve arama motorunda sonuçlarını sıralamak bir hüner.

Analytics yönlendirme spamini engellemek zorunludur. Bunun için, Semalt'tan önde gelen profesyonellerden Artem Abgarian tarafından öngörülen basit fakat şaşırtıcı adımları izlemelisiniz.

#Adım 1: Spam alt alanlarının ve alan adının listesini topla

İlk adım spam alanların ve alt alanların listesini derlemektir. Yanlış yönlendirme isabetleri gönderen etki alanlarının bir listesini yapmalısınız. Bu sorunun kurbanı olan tüm alan adlarını belirtmek için elinizden geleni yapın. Bunu yaptıktan sonra, IP adreslerini kolayca engelleyebilir ve Google Analytics istatistiklerinizi ayarlayabilirsiniz.

#Adım 2: Botlar Hariç

Tavsiye edilen spam listesi hazırlarken tüm botları hariç tutmak önemlidir. Botlar farklı şeylerden ve yönlendirme spam'ından başka bir şey olduğu için karıştırılabilecek hiçbir şey yoktur. Google Analytics hesabınızın içinde, bot'ları listeden çıkarmak için Views (Görünümler) seçeneğini seçmelisin. Sonra, bu listeden tüm iyi botları elendikçe emin olun, aşağı kaydırın.

#Adım 3: Kopyalama Görünümleri Oluşturun

Burada size bu adımın isteğe bağlı olduğunu söyleyeyim. Bu, sizin yapabileceğiniz ya da yapamayacağınız anlamına gelir ve gereksinimlerinize ve yönlendirme spam'inin anlaşılmasına bağlıdır. Kopyalama görüntülemeleri oluşturmak istiyorsanız, Google Analytics hesabınızda filtreler ve bunların birden çok kopyasını oluşturmalısınız. Sahte görünüm alan alanlar ve alt alanlar seçin ve bu alanların tümü için birden fazla kopya oluşturun.

#Adım 4: Yönlendirme Alanlarını Engellemek İçin Filtreler Oluşturun

Yönlendirme alanlarını engellemek için filtreler oluşturmak kolaydır. Birden çok alana sahipseniz ve birkaç filtre oluşturmak istiyorsanız bu seçenek sizin için. Tüm alt alanlar için ayrı filtreler oluşturmak mümkün olmayabilir. Tüm Filtreler bölümüne gidin ve bu filtreleri adlandırın. Filtre Türleri seçeneğini seçin ve botları hariç tutun ve farklı alanlar için farklı filtreler oluşturmaya devam edin.

#Adım 5: Yönlendirme trafiğinin engellendiğini onaylamadan önce bekleyin

Yukarıdaki adımları izledikten sonra, tavsiye spam'inin engellenip engellenmeyeceğini onaylamak için biraz zaman beklemeniz gerekir. Google Analytics istatistiklerinizdeki iyileştirmeleri görebilirsiniz. Filtreler oluşturulduktan sonra, yönlendirme spam'ı web sitenizden otomatik olarak kaldırılır.

Son Düşünceler

Bu konunun bitiminden önce, blackhatworth.com, econom.com, darodar.com, ilovevitaly.com, bestwebsiteawards.com'dan mil uzakta kalmanız gerektiğini düşünen bir spam alanının bir listesini sunduk. Web siteniz% 100 hemen çıkma oranını gösteriyorsa, Google Analytics hesabınızdaki ayarları değiştirmek isteyebilirsiniz.

November 24, 2017