Back to Question Center
0

Semalt'tan Soğuk İpuçları Günlük Dosyalarınızdan Yönlendiren Spam Nasıl Engellenir

1 answers:

Günlük spam olarak da bilinir, yönlendiren spam, sahte yönlendiren URL kullanarak birden fazla site isteği oluşturmayı içeren spam-dexing bir tekniktir. Spam gönderenler, reklamını yapmak istedikleri sitelere istek gönderirken sahte yönlendiren URL'ler kullanırlar. Uzun vadede, spam gönderenler reklam ücretiyle ilgili çok miktarda para kazanıyor.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, içeriğin ve dijital pazarlamanın modern dünyasında, her gün çok sayıda sahte yönlendiren spam olduğunu bildiriyor. Günlük dosyalarınızı hedefledikten sonra, spam, günlük dosyalarınızı yararsız ve ilgisiz hale getirir. Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, ağ yöneticileri, sitelerini ziyaret eden müşterilerin sayısını ve oturum süresi süresini analiz etmelerine yardımcı olarak çok önemli bir rol oynamaktadır - logiciel rh gestion du personnel.

Yönlendiren spamlerin işleyişi

Yönlendiren spam konusunda Google alması açıktır. Siyah şapka tekniği olarak listelenen Google, web sitelerine trafik artırmak ve arama motoru algoritmalarında yüksek sıralamaya yönlendirmek için yönlendiren spam'ı kullanan web yöneticilerini ve blogcuları cezalandırır. Yakın geçmişte, bazı blog yazarları ve web yöneticileri, web sitelerinin her sayfasına yönlendiren yayınladı. Blogcular tarafından iyi bilinen nedenlerden dolayı, son yönlendirmelerin bir listesi birçok sitenin ayrılmaz bir parçası olmuştur.

Örümcekler, indeksleme için ziyaret ettiği sayfaların içeriğini her gün toplarlar. Arama motorları örümceklerinin iyi bir sayısı, dönüşüm anahtar kelimeleri için web sitelerini sıralamak için bağlantı popülerlik kullanır. Web yöneticileri ve blogcular, içeriğinde yer alan bir yönlendiren URL bağlantısının çok değerli olduğunu ekleyerek durumdan yararlanırlar. Pazarlamacılar, sitelerine gelen trafiği artırmak amacıyla sahte bir yönlendirme başlığı kullanarak sayfaları ve siteleri ziyaret etmek için de yazılım kullanmaktadır.

Sahte ziyaretçiler potansiyel kullanıcıların bir sayfayı nasıl buldıklarını, oturum sürelerini ve gerçek ziyaretçilerin sayısını açıklayan raporlarda eğrilik gösterir. Pazarlamacı olarak, günlük spam kullanmanızın bir sonucu olarak sıralamanızın önemli ölçüde düştüğünü göreceksiniz. Çoğu durumda, Google, arama motoru sıralamasındaki siyah şapka numaralarını ve teknikleri kullanarak web yöneticilerini tamamen kaldırır.

Günlük dosyalarından yönlendirme spam'ı kaldırma

  • Dizin yapılmayan yönlendiren günlüğünü kullanma

Web yöneticileri ve içerik pazarlamacıları, yönlendiren spam kaldırmak için en sevdikleri tekniklere sahiptir. Dizine eklenmeyen yönlendirme günlüğünü kullanmak en basit olanıdır. Web sitenizde bulunan tüm sayfalara yönlendirenleri göstermeyin veya dahil etmeyin. Yönlendiren spam'ı sitenizin sayfalarına eklemezseniz, arama motorlarından yönlendirme günlüğünüzü görmezden gelmeniz istenir.

  • .htaccess dosyasını kullanma

Web sitenizde şüpheli bir URL belirlediyseniz, .htaccess yapılandırması dosyasına bir şans verin. Bu yapılandırma dosyası, web sitenizdeki günlük spamlerini kara listeler ve engeller. Sitenizde .htaccess dosyasını çalıştırmak için mod-rewrite ile bir Apache çalıştırın. .htaccess dosyasını kullanan web yöneticileri, porno, kumar, finans veya başka herhangi bir spesifik siteden kaynaklanan spam'leri kolayca engeller.

Blogculara ve pazarlamacılardan yönlendiren spam'ı engellemek için bazı teknikler geliştirilmiştir. Bir .htaccess yapılandırma dosyasının ve dizin dışlamayan yönlendirme günlüğünün bir kombinasyonu birçok webmaster ve dijital pazarlamacılar için mükemmel bir şekilde çalışır. Yönlendirici spams'ın günlük dosyanızı kullanışsız hale getirmesine izin verme. Yönlendiren spam'ı engellemek için yukarıda açıklanan teknikleri kullanın.

November 26, 2017