Back to Question Center
0

Semalt'tan Bu Pro İpuçları ile WordPress Spam'i Durdur

1 answers:

Kayıt spam'ı ve yorum spam'ı, WordPress blogları ve web siteleri için iki önemli problemdir. Yüksek profilli web siteleri için haftada yüzlerce binlerce spam yorum ve sahte kayıt alması yaygındır. Bu tür spam, arama motorları ve okuyucuları ile düzgün bir şekilde baş etmediğiniz takdirde itibarınızı zedeleyebilir veya yok edebilir - san jose laptop rental. Bu nedenle, spam gönderenlerle yüzleşmeli ve sitenize veya blogunuza spam gönderme girişimlerini engelliyorsunuz. Neyse ki, yorum yapan spam göndericileri ve kayıt spam göndericileriyle uğraşmak için bazı ipuçları var.

WordPress sitesini doğru şekilde yapılandırdıysanız, sitenizin internetteki güvenliğini ve korunmasını sağlamak için Semalt'ın önde gelen bir uzmanı olan Frank Abagnale'yi şu ipuçlarını takip edebilirsiniz.

İpucu 1: WordPress Tartışma Ayarlarını Yapılandırın:

Yorum spam'ı ve spam kayda karşı koymak için çok sayıda WordPress eklentisi kurabilirsiniz, ancak WordPress tartışma ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Bunlar, yönetici alanının Ayarlar bölümünde bulunur (ör. Www.abc.com /wp-admin/options-discussion.php). Spam yorumlarını ve spam spam'ı durdurmanın en kolay ve tam yolu, yorumlarınızı onaylamak ve kayıtların geçici olarak manuel olarak çevirmektir. Bununla birlikte, daha pratik bir yol, yorum yazanını incelemenize ve bunları otomatik olarak onaylamanıza izin veren eklentileri kurmanızdır..Yasalara aykırı görünen yorumlar sitenize yayınlanmayacaktır. Benzer şekilde, IP'leri kara listeye alınan kullanıcılar haber bültenlerine kaydolamaz veya abone olamazlar.

İpucu 2: tartışma ayarlarını daima gözden geçirin:

Yorum spam'ı veya spam spam kayıt ile uğraşmak için, web sitenizdeki herhangi bir şeyi onaylamadan önce tartışma ayarlarını test etmeniz ve incelemeniz gerekir. Web sitenize her gün gelen spam yorum ve kayıt sayısını azaltmak için harika bir yoldur.

İpucu 3: Captcha formlarını yükleyin:

Captcha formları çok sayıda kişi tarafından yüklenir ve güçlü anti-spam araçları olarak çalışırlar. Spam yorumlar sayısını azaltmaya yardımcı olur ve bir ölçüde spam kayda izin vermezler. Sitenize anında bir captcha formu yüklemeli ve meşru görünmeyen yorumları kaldırmaya devam etmelisiniz. Buna ek olarak, güvendiğiniz bir yazarı veya editörü onaylamamalısınız.

İpucu # 4: Akismet eklentisi:

Akismet, Automattic tarafından yaratılmış o kadar büyük ve güçlü bir eklentidir. Yorumlarınızın kopyalarını kendi veritabanına dahil eder ve bir miktar spam yorum ve kayıt spamından kurtulmanıza yardımcı olur. Bu eklenti, web sitenizi spam göndericilerden korur ve onaylamadan önce her yorum ve kaydı orijinallik açısından kontrol eder. Bununla birlikte, bu eklenti her zaman meşru yorumlara onay vermez ve hangi yorumları iyi ve hangilerinin kötü olduğunu kontrol edemez.

İpucu # 5: Eski İletiler Üzerindeki Yorumlar Devre Dışı Bırak:

Büyük bir diğer strateji, eski yayınlarınızdaki yorumları devre dışı bırakmak ve siteniz büyüdükçe spam gönderenlerinin otomatik olarak kaydedilmesini engellemektir. Web sitenizin işlevlerini devre dışı bıraktığınızda spam gönderenler yorum yapamaz. Bunun için, Ayarlar> Tartışma alanına gidin ve Yorumları Otomatik Olarak Kapat öğesine bakın. Bu düğmeyi tıklayın ve pencerenizi / işletim sisteminizi yeniden başlatın.

İpucu 6: Denetimi Gerektiren:

WordPress sitenizin, yorum spam'ı ve spam kaydı spam'ı azaltmak için sunduğu farklı seçenek çeşitlerini görebileceğiniz Ayarlar> Tartışma alanına gidin.

November 30, 2017