Back to Question Center
0

Semalt: Spam Yorumları Kötü Neden ve Bunları Nasıl Tespit Edersiniz?

1 answers:

Bir iş web siteniz veya bir blogunuz varsa, şans, spam yorumlarıyla ilgili sorunlarla karşılaşacağınız yönündedir. Blogunuz ne kadar ünlü olursa, alacağı olası spam yanıtı o kadar artar. Maalesef, hayal kırıklığına uğramaktan veya spam yorumlarından kurtulmak için birkaç eklentiyi kurmaktan başka bir şey yok.

Yorumlar, Pingbackler ve Trackbackler:

Daha ileri gitmeden önce Semalt'ın bir üst düzey uzmanı olan Frank Abagnale burada bu 3 terim arasındaki farkı açıklıyor:

Yorumlar - Yorumlar bir bot ya da insan, fikirlerini veya düşüncelerini ifade etmek için blogunuzun yorum alanını kullandığında oluşturulur.

Pingbacks - Bir kişi gönderinizi kendi web sitesine geri bağladığında, pingback'ler otomatik olarak oluşturulur.

Geri izleme - Geri izleme, spam gönderenler tarafından blog'unuzu vurdukları ve spam yorumlarla sizi rahatsız edecek otomatik bir süreç oluşturduğu manuel bir bildirimdir

Ne yazık ki, trackback'ler, pingback'ler ve yorumlar web sitenize zararlıdır ve herhangi bir ücret ödemeden onlardan kurtulmanız gerekir - comprar un dominio de google.

Spam yorumları neden kötüdür?

Bazı web yöneticileri ve blogcular yorumları sayısını arttırmaya ve buldukları yorumları meşru buldukları uygulamaları onaylamaya çalışıyorlar. Spam bildirimlerinin bloglarına ulaştığını ve onlar için sorun yaratacağını bile bilmiyorlar.

Google ve diğer arama motorları kötü bağlantıları çökertiyor..Düşük kaliteli veya kötü bağlantılara sahip siteleri ve blogları içermez, ancak yorum bölümlerinde kendi bağlantılarını oluşturmaya çalışan her tür web sitesini içerir. Google, diğer web sitelerine geri bağlantı içeren çok sayıda yorum içeren blog veya web sitesini sevmez.

Spam yorumları, ılımlılık ve anlayış eksikliği göstermektedir. Spam yorumlarının, sizin anlayışınız olmadığını kanıtladığınız ve yorumları düzgün şekilde denetleyemediği doğrudur. Örneğin, bir teknoloji web siteniz varsa ve araçlarla veya eğitimle ilgili yorumlar alırsanız, şansınız, birisinin bağlantılarını yorum alanınıza bırakmaya çalışması ihtimalidir ve değiştirmeniz gereken şey budur.

Ziyaretçileriniz ürün veya hizmetlerinizle ilgili inançlarını kaybedecek. Bu, birisi yorum alanındaki bağlantıları tıkladığında ve bağlam dışında bir şeye yönlendirildiğinde markanıza olan güveni kaybedebilir ve gelecekte ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın almayabilir.

Spam Yorumları Nasıl Tespit Edilir?

Spam yorumlarını tanımlamak zor ve bazı blogcular ve webmasterler her gün çok sayıda yorumu her zaman onaylayacak. Fakat şu şeyleri aklınızdan geçemezsiniz:

Okurların alakasız şeyleri tıklamasını ister misiniz? Aksi takdirde, yazınıza ait olmayan ve konularınızla hiçbir ilgisi olmayan yorumları onaylamamalısınız. Alternatif olarak, bu yorumlardaki web sitelerine olan bağlantıları kaldırabilir, onları düzenleyebilir ve onaylayabilirsiniz.

Bir yorumu onaylarken gerçek ad ve e-posta kimliği kontrol edilmelidir. Kişinin yorumda bazı anahtar kelimeleri kullandığından emin olun, ancak anahtar kelime doldurma olmamalıdır. Bunun için, bir SEO Spammer eklentisi kurabilirsiniz.

Yorumunuz ilanıyla mı ilgili ya da yayınınıza özel mi? Yorumunuz makale ile alakalı olmasa da, uygun bir şekilde kontrol etmelisin. Sitenize veya blogunuza ait değilse çok sayıda yorumu onaylamaya hiç gerek yoktur.

Spam yorumlarını izlemeye gelince, yukarıdaki noktaları göz önünde bulundurmanız yeterlidir ve tamam olması gerekir. Bazı web siteleri ve bloglar, Akizmet gibi spam yorumlarından kurtulmak için özel eklentiler kullanmaktadır.

November 30, 2017