Back to Question Center
0

Semalt: Site İçeriğinize Meta Etiketleri ve Robots.txt Dosyaları ile Erişimi Engelleyin

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jason Adler, verileri güvenli tuttuğunuzda internette paylaşmadığınızda Bing, Yahoo ve Google ile neler paylaşıldığını kontrol etmek mümkün olduğunu söylüyor . Gizli tutmanız gereken veriler, iletişim bilgileri, PayPal Kimliği, kredi kartı bilgileri, kullanıcı adları ve şifreleri içerir. Bu tür bilgileri Google ve diğer arama motorlarında dizine eklenmesini engellemelisiniz. Sitenizin URL'lerini engellemeye gelince, Google'ın ve diğer arama motorlarının belirli sayfaları veya makaleleri taramasını durdurmanız mümkündür - fu chai mod 200w mod. İnsanlar arama sonuçlarını aradıklarında, engellenen URL'leri göremez ve bu URL'lere yönlendirilmezler. Ayrıca, içeriğine erişemezler ve bir sürü makalenin Google'ın arama sonuçlarında görünmesini durdurabilirsiniz. Web sitenizin içeriğine erişimi nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmaktadır:

Arama dizinlemeyi meta etiketlerle engelleyin: Sitenizin HTML kodunda dizin olmayan meta etiketleri kullandığınızda, sayfaları arama motorlarında görünmesini kolayca engelleyebilirsiniz. Googlebot bu meta etiketine sahip olmayan sayfaları tarar ve belirli sayfalarınız nedeniyle arama sonuçlarından çıkarır. Burada size bu meta etiketinin yalnızca robots.txt dosyası değiştirilmediğinde çalışacağını söyleyelim.

Robots.txt dosyalarını içeren URL'leri engelleyin: Robots.txt dosyası web sitenizin kökünde bulunur ve web sitenizin arama motoru tarayıcılarının ve örümceklerinin dizine eklemesini istemediğiniz bölümünü belirtir. Web tarayıcılarının sitenize nereden ve nasıl erişeceğini gösteren bir dizi komut içeren bir protokol olan Robots Exclusion Standard'ı kullanır. Robotlar. txt, resimlerin arama sonuçlarında görünmesini önlemeye yardımcı olur, ancak kullanıcıların sitenizi kendi sayfalarına bağlamasına izin vermez. Dosyaları düzenlemeden önce robots.txt dosyalarının sınırlamalarını ve kısıtlamalarını aklınızda bulundurmalısınız. Bazı mekanizmalar, URL'lerin doğru şekilde engellendiğinden emin olur. Robots.txt talimatları yönergelerdir, bu da web tarayıcılarının davranışlarını zorlayamadığı anlamına gelir. Tüm tarayıcılar sözdizimini kendi yollarıyla yorumluyor ve robots.txt dosyaları, diğer web sitelerinden linkinize yapılan referansları engelleyemiyor. Google, robots.txt dosyalarının yönergelerini izlemek için iyi bir yöntemdir, ancak arama motorunun politikaları nedeniyle engellenen bir web sitesini dizine eklemesi mümkün olmayabilir.

Google Yerel ve Google Emlak'dan çıkma: Dizine eklenince, içeriğinizin farklı Google mülklerinde görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Buna Google Local, Google Flights, Google Alışveriş ve Google Hotels dahildir. Tüm bu satış kanallarında gösterilmemeyi seçtiğinizde, taranan içeriğiniz listelenmeyecek veya güncellenecektir. Bu platformlardan herhangi birinde gösterilen herhangi bir makale, devre dışı bırakıldıktan sonra 30 gün içinde kaldırılacaktır.

Sonuç:

Ziyaretçilerinizden daha az değerli ve yararlı içeriği gizlemek önemlidir. Web siteniz birden fazla yerde benzer konulara sahipse, arama motorları ve ziyaretçileriniz üzerinde olumsuz bir izlenim bırakabilir. Bu yüzden tüm bu sayfaları gizlemelisiniz ve arama motorlarının bunları dizine eklemesine izin vermeyin. Üçüncü tarafın içeriğinden kurtulun. Siteniz için herhangi bir maliyetle değerli olmayan üçüncü taraf içeriğinden kurtulmanız gerekir. Google, arama motorunun bu durumda sitenizde daha az değer göreceği için üçüncü tarafın içeriğini paylaştığınızı görmesine izin vermeyin. Çok sayıda siteden içerik kopyaladığınızda Google sizi cezalandırabilir ve Google sıralamalarını iyileştirmek için yinelenen makaleleri engelleyebilirsiniz.

November 26, 2017