Back to Question Center
0

Semalt, SEO'yı Neden Optimize Etmelidir?

1 answers:

Görüntü optimizasyonu, yerinde genel olarak önemli bir bölümdür.strateji, bu nedenle görüntü SEO optimizasyonu ciddiye almalısınız, özellikle görsel içerik pazarlama kampanyanızın özüdürse. Bu, WordPress gibi web sitesi oluşturucularının, yerinde optimizasyonun ayrılmaz bir parçası olarak otomatik resim biçimlendirme teklif etmeleridir.

Resim optimizasyonu, web sitenizdeki resimleri kapsamalıdır.üstbilgi, özellikli resimler ve gömülü resimler de dahil olmak üzere - forma yapan firmalar istanbul. Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt , Igor Gamanenko neden imajını açıklıyoroptimizasyon, performansınız için önemlidir.

Resim Aramalar

Resimlerinizi doğru biçimde biçimlendirdiğinizdeve cümlecikler, onlar bir arama motoru ile ilgili bir görüntü arama için görünecektir. Resimleriniz Google resimlerinde listeleniyorsaarar, daha fazla trafik alırsınız ve markanızın görünürlüğünü artıracaksınız. Tüm resimlerinizi optimize ettiğinizde ve yüksek kalitedeiçerik, büyük bir trafik artışı göreceksiniz.

Şantiye Hızı

Web sitenize yüksek çözünürlüklü resimler yüklerseniz,yavaşlayacak ve kullanıcılar sitenizin ana içeriğine ulaşmak için beklemek zorunda kalacaklar. Düşük site hızı, cihazınız için kötü kullanıcı deneyimi anlamına gelir.Özellikle kullanıcının tarayıcısı görüntü dosyalarını indiriyorsa ziyaretçiler.

Yükleme Sorunları

Görüntü yükleme sorunları, sorun olduğunda bile yaygındırsunucunuzla hiçbir ilgisi yok. Böyle bir senaryoda, site ziyaretçisi makaleyi okur, ancak herhangi bir resim görmez, yalnızca boşfotoğrafların nerede olması gerektiği noktalar. Fotoğraflarınızı kendilerine alt yazı ekleyerek optimize ederseniz, site ziyaretçileri fotoğraflarınızı göremeyebilirler.ancak bir görüntü yükleme problemi oluştuğunda fotoğrafın neyi temsil ettiğini okuyabilir.

Sitenizin Fotoğraflarını Optimize Etme Şekli

Sıkıştırma

Görüntülerin sıkıştırılması yükleme hızını artırırweb sitenizin. Ziyaretçilerin çoğunun sitenize mobil cihazlarla eriştiğini göz önüne alarak, yüksek çözünürlüklümegabayt ağırlıklı görüntüler. İyi kaliteyi korurken fotoğraflarınızın boyutunu kesmelisiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı biçimlendirinyani PNG, GIF ve JPG için. Ayrıca, daha da kesmek için fotoğraflarınızın meta verilerini soyabilirsiniz.

Başlık Vermek

Ne zaman web veya fotoğraflardan ücretsiz fotoğraf kullanmak,numaralara ve uzun dize harflerine benzeyen teknik kısa başlıkları değiştirmeli ve bunlara kısa açıklamalar yapmalısınız.temsil ettikleri şeyin Fotoğrafınızdakiyle aynı çizgide olması durumunda işletmenizle alakalı bazı anahtar kelimeler de ekleyebilirsiniz.

Kurulum Etiketleri

Daima ne olduğunu açıklayan alt etiketleri ekleyinResimde. Örneğin, bir kadın meyveyi yiyen bir görüntüse, "kadın", "yemek" gibi kelimeleri ekleyin.

Başlık Oluştur

Alt açıklamayla da bilinen başlık şu şekildedir:fotoğraf yüklenmediğinde ne görünür. Aynı zamanda, Google'ın arama dizinindeki imajı açıklar. Bu seçenek,Bir cümlede imge.

Resimleri Hizala

Resimlerinizi geri kalanı ile stratejik olarak hizalayıniçeriği paragraflar arasına koymaktan daha iyidir.

Resim en iyileştirme sizin üstünüzde olmayabilirönceliklerine göre değişiklik yapmakla birlikte, belirtilen faydalar yüzünden bunu yapmalısınız ve gerçekleştirmek için birkaç dakika yeterlidir.

November 22, 2017