Back to Question Center
0

Semalt: Sahte Ziyaretçi Ziyaretçileri ve Onlarla Nasıl Başa Çıkabilirim?

1 answers:

Tüm web yöneticileri, web sitesi ziyaretçilerini izlemek için Google Analytics'i kullanmaktadır. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, Google Analytics hesabınızdaki ziyaretlerde artışlar fark ederseniz, yönlendiren spam'ın sitenize girme ihtimali olduğunu söylüyor. Yeni web siteleri ve bloglar günde 50 ila 100 ziyaret alırken istatistikler doğru SEO bulunmayan bazı günlerde 200'den fazla ziyaret gösteriyorsa sorunun farkında olmalı ve çözüm bulmaya çalışmalısınız.

İlk düşünce "benim trafiğim giderek artmaktadır" olacaktır - web design lebanon indiana. Bu rakamları araştırdığınızda, yönlendiren spam'ın siteniz için sessizce karışıklık yarattığını keşfedeceksiniz.

Ziyaretçiler nereden çıktılar

Web sitelerinin ve blogların çoğunda organik arama ve sosyal medya sitelerinden isabet alır. Bazı webmasterler tavsiyeyi tercih eder ve yönlendirilen sitelerin bağlantıları Google Analytics hesabının Kanallarınız bölümünde bulunabilir. Kesinlikle gözlemlerseniz tavsiyelerin her geçen gün arttığını ve artan tavsiyelerin siteniz için iyi olmadığını öğreneceksiniz. Düşük kaliteli veya yetişkinlere uygun web sitelerinden bağlantılar almak, web sitenizin tehlikede olduğunu gösteren bir işarettir. Bazıları için artan sevk iyi bir şey ama aslında değil.

Kim kokteyl web siteme bağlanıyor

Günler için tavsiye trafiği gönderen sitelerin sayısını tanımak için Yönlendirmeler bölümüne gidin. Muhtemelen bu alandaki free-social-buttons.com, darodar.com, 4webmasters.org ve sanjosestartups.com'u görüyorsunuzdur. Bu web sitelerini Google ederseniz, onların gerçekte yönlendiren spam göndericilerinin olduğunu ve neredeyse her gün sahte trafik göndermeye devam edeceğini göreceksiniz. Bu, bu yönlendirme sitelerinden gelen trafik, sizin için bir acıdan başka bir şey değil demektir.

Referrer spam'ı, HTTP yönlendireninizi taklit eden bir komut dosyası ile sitenize gönderilen sahte istektir. HTTP yönlendiren, bir web sitesinden bir başkasına geçtiğinizde bir tarayıcı tarafından iletilen bir bilgidir. Kötü nüshalar, HTTP yönlendireninizi, internette tanıtmayı amaçladıkları spam web sitelerine ayarlar. Sitenizin aldığı isabetlerin sayısından veya bu bağlantıların tıklanmasından endişe duyuyorsanız, hiçbir zaman kendi web sitelerini ziyaret etmemelisiniz.

Yönlendirici spam neden tehlikelidir?

Bazı web siteleri yönlendiren günlüklerini yayınlar ve spam gönderenlere diğer avantajlardan ödün vermeye odaklanır. Veriler internette yayınlandığında, spam gönderenler kendi web sayfalarını desteklemektedir. Arama motoru, web sitelerini veya blog'larını kolayca meşru gören, kolayca tarar gibi görünüyor. Yönlendiren spam şu sebeplerden ötürü tehlikeli:

  • Google Analytics hesabınızı çarpıtabilir ve ziyaret sayısı daima şişirilir;
  • Sitemizde kaç orijinal ziyaretçiyi kontrol etmemizi imkansız hale getiriyor;
  • Hemen çıkma oranını% 100'e yükseltir ve oturum süresi daima 0:00:00 olur;

Google ve diğer arama motorları bunları biliyor ve önümüzdeki günlerde sitenizin sıralamasını düşürebilir. Bu yüzden yönlendiren spam ziyaretleri web yöneticileri için biraz heyecanlı. Şüpheli web sitelerine karşı çok geç olmadan ciddi önlemler almalısınız ve işiniz internette yok edilmiştir.

November 26, 2017