Back to Question Center
0

Semalt: Reklam Engelleyicilerle Açılır Pencereleri Engelleme

1 answers:

Pop-up reklamlar World Wide Web'in şafağından beri var olmuştur. Semalt'ın uzmanı Lisa Mitchell, afiş reklamları gibi, reklamverenlerin ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden şahinleştirmek veya tanıtmak için kolay bir yol olduğunu açıklıyor. Bazı açılır pencereler yararlı ve kullanışlı olsa da, çok sayıda pop-up sitenize zarar verebilir.

Pop-up reklam nedir?

Her şeyden önce, bir açılır pencerenin ne olduğunu açıklığa kavuşturalım - docce per piscina al miglior prezzo. Pop-up'lar kendiliğinden açılan ve onları kapatmak için bir şeyler yapılıncaya kadar orada kalacak sekmeler, pencereler ve kutulardır. Pop-up'ların birincil değişikliği, web tarayıcılarımızın arkasında açılan bir penceredir. Tüm pop-up'ların özellikleri ve özelliklerinde benzerlikleri bulunmadığı doğrudur. Bazıları yararlıdır ve kullanıcı adlarını ve şifreleri girmek istemezken diğer pop-up'lar kullanıcılara istek gönderdikleri ve haber bültenlerine abone olmaya teşvik ederek can sıkıcı ve zararlıdır. Korsan yazılım pop-upuna bir örnek, malwaretips.com'dur.

Pop-Up Reklamları Nasıl Engellenir?

Parçalardaki bir pop-up'ı engellemek için üç yol vardır: tarayıcınızın ayarları, AdBlock gibi reklam engelleyicileri ve özel açılır pencere engelleyicileri.

1. Web Tarayıcınızda Pop-Up Engelleme

Web tarayıcılarının kendi varsayılan açılır pencere engelleyicileri vardır. Google Chrome, Firefox, Internet Explorer ve diğer tüm tarayıcılar pop-up reklamları farklı şekilde ele alıyor ve hepsi bir web sitesindeki pop-up'ları engelleyip engellememizi seçmemize izin vermiyor.

2. Dedicated Pop-Up Reklam Engelleyicileri:

Adından da anlaşılacağı üzere, açılır pencere engelleyicileri sizin için yararlı olup olmadıklarına bakılmaksızın, tüm pop-up reklamları engellemeye odaklanır. Reklam engelleyicilerin aksine, açılır pencere engelleyicileri başka tür reklamları engellemez. Bunlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için "Chrome için en ünlü pop-up engelleyicileri", "Firefox için popüler ve en uygun pop-up engelleyiciler" ve "safari için en iyi ve en kullanışlı pop-up engelleyicileri" yazmanız yeterlidir. arama motoru. Microsoft Edge'in pop-up reklamları engellemek için belirli bir yöntemi yoktur.

3. Reklam Blokerlerleri

Pop-up reklamlar, sayfa içi reklamlarla aynı yöntemle talep edilir; reklam engelleyicileri varsayılan olarak hepsini durdurabilir. Daha önce bir reklam engelleyici kullanmadıysanız AdBlock'u denemenizi öneririz. İnternetteki en iyi ve en yaygın kullanılan reklam engelleyicilerinden biridir. Ancak, tüm pop-up reklamları otomatik olarak engellemez. Bunun nedeni, üçüncü taraf ve birinci taraf reklamları arasındaki farklardan kaynaklanmaktadır. Örneğin, her reklam engelleyicisinin kullandığı bir dizi filtre kuralları ve düzenlemesi olan EasyList, çoğunlukla birinci taraf açılır pencereleri yoksayar. Onları izlemek istiyorsanız, Fanboy'un Sıkıntıları filtre listesine bakmalısınız. AdBlock, pop-up'ları açan istekleri kolayca engelliyor. Bazen özel filtreler, istenmeyen verileri filtreleyerek pop-up'ların durdurulmasına yardımcı olabilir. AdBlock tarafından engellenebilecek başka bir pop-up türü kötü niyetli reklamlardır. Reklam yazılımı, ücretsiz akan torrent siteleri ve ücretsiz program indirmeleri ile ilişkiliyken ana siteler de hedefleniyor.

Açılır pencerelerin çoğunun rahatsız edici, tehlikeli veya sinir bozucu olmadığı doğrudur, istenmeyen reklamların çoğunu yukarıda belirtilen yöntemlerle engelleyebilirsiniz.

November 26, 2017