Back to Question Center
0

Semalt, Referrer Spam'i Nginx Kullanarak Nasıl Engelleyeceğinizle İlgili Önemli Bilgileri İletiyor

1 answers:

Analitik yazılımınızı fırsatlar ve fikirler ararken araştırırken, bazı tavsiye spamsleri bulmuş olabilirsiniz. Bu tavsiyeler uzun zamandan beri varlığını sürdürüyordu, ancak Darodar bunları başka bir düzeye taşıyor.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, Darodar'ın botnet'i kaçıran sahte bir SEO aracı olduğunu söylüyor. Web sitenizin farklı IP'ler, ülkeler ve hatta farklı zamanlarda cihazlar tarafından sular altında bırakılacağı, ancak hepsinin aynı tavsiyesi olacak bir strateji kullandığı yeni bir reklam yolu ile geldi. Şüpheli trafiği fark etmez, daha fazla araştırma yapmak istersiniz ve uzun vadede ürünlerini satın alırsınız dilerler - nazca lines excursions lima.

Darodar bu reklam türünü başardığında, çoğu web sitesi tavsiye spam'i kullanmaya başladı ve web sitesi analizini bozan ve bozan bir noktaya geldi. En büyük web sitesi suçlularından biri haline geldi.

Yönlendirici neden spam haline geliyor?

Sitenizi alakasız verilerle bozmaktan ve bozmaktan başka, spam zaman kaybına neden olur. Çoğu kişi, Darodar'ı müşterilere anlatmaya çalışırken bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğinden ve onu yok sayması gerektiğinden şikayet ediyor. Yönlendiren spam gönderenlerin filtrelenmesine yardımcı olması için Google Analytics'i kullanarak bir filtre oluşturmak mümkün olsa da, bu çözümün tek yaptığı sorunu gizlemektir.

Spam gönderenler sitenizi taradıktan veya ziyaret ettikten sonra, sunucunuzun kaynaklarını kullanmaya başlarlar, ancak ihtiyaç duyduğunuz şeyler değildir. Sunucunuzu yüklemek, yavaş yüklenmesi anlamına gelir, bu da yüksek çıkma oranlarına ve düşük sıralamaya neden olabilir.

Bu sorunu durdurmanın anahtarı, bir yönlendiren olarak web sitenize kaydolma şansı bulmadan önce engellemektir. Bu amaca ulaşmak için farklı yollar var, bunlardan biri de nginx kullanmaktır. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

Aşağıdaki genel nginx kuralları dizini oluşturun:

sudo mkdr / etc / nginx / global

sudonano / etc / nginx / global / hakem spam. conf

Dizini oluşturduktan sonra, aşağıdaki metni düzenleyiciye yapıştırın ve kaydedin ve çıkın;

##

# Yönlendirici hariç tutma

##

if ($ http_referer ~ "(semalt \ .com | düğmeler için-web sitesi \ .com)") {

$ 1 $ yasaklandı;

}

($ yasaklanmışsa) {

dönüş 403; - +

}

Bu adımlar website.com ve darodar.com düğmelerini algılama ve engelleme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu ikisi en büyük web sitesi suçlularıdır, ancak yine de istediğiniz diğer tavsiye spamlerini engelleyebilirsiniz. Tutarlı ifade sözdizimi, ana makine adını alır, dönemleri bir arka planla yayınlar ve bunları bir çubukla birleştirir.

Sitenin yapılandırma dosyasına;

Sunucu {

zaten olan herşey

/ etc / nginx / küresel / *

içermektedir

}

Her site için bunu yapmak zorunda kalacağınızdan bu işlemi tekrarlamak sıkıcı olabilir, ancak goog'un bir gereği, / etc / nginx / global / dizininde yeni genel dizinler ekleyerek gelecekte tekrar kullanabilirsiniz. Web siteniz bir şablon dosyası içeriyorsa, ona bir satır eklerseniz harika olur.

Bunu izleyerek yazım hataları olmamasını sağlamak için:

Sudo nginx -t, daha sonra Nginx yapılandırmasını yeniden yükleyin ve buradan siteniz güzeldir.

November 30, 2017