Back to Question Center
0

Semalt: Pop-Up Reklamları Durdurmanın En İyi Yolu

1 answers:

Google, açılır pencereleri kontrol altında tutmak için mükemmel bir iş çıkardı. Bu nedenle, gezinme deneyimimizi istila eden açılır pencerelerin denizleri bazı büyük sorunlar olduğunu göstermektedir. Neyse ki, can sıkıcı ve sinir bozucu bu reklamlarla başa çıkmanın birçok yolu var. İstenmeyen ve garip pop-uplardan ve banner reklamdan kurtulmak iki yönlü bir prosedürdür - fatura american express. Öncelikle, makinenizdeki herhangi bir reklam yazılımını veya zararlı yazılımını kaldırmanız gerekir. İkinci olarak, açılır pencereleri ve banner reklamlarını engellemek için tarayıcı uzantısını kullanmalısınız. Aklınızda bulundurmanız gereken bazı diğer şeyler aşağıda belirtilmiştir.

Pencere temizleme:

Lisa Mitchell, Semalt uzmanı, AVG anti-virüs programını çalıştırırsanız ve düzgün çalışmamaya başlandıysa, başka bir reklam yazılımı veya kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı arap bakmanız gerektiğini açıklıyor. Uzmanların çoğu malwarelere karşı savaşmak ve can sıkıcı pop-up reklamları sisteminizden kaldırmak için iyi bir Malwarebytes Anti-Malware önermektedir. Hem Windows 7 hem de Windows 8 için deneyebileceğiniz benzer bir program, Xplode'un AdwCleaner'idir; bu araç çubuklarını, tarayıcı istilacılarını ve çok sayıda açılır pencere oluşturan reklam yazılımını hedefler. Açılır pencereleri ve reklam yazılımlarını kaldırmak için bir şeyler ödemenizi isteyen AdwCleaner'in sahte ve yasadışı bir sürümü var. Bunu tercih etmemeli ve bu aracın yalnızca orijinal sürümünü indirmemeliyiz.

Tarayıcı eklentileri:

Windows 7 ve Windows 8'de uzantıları ve eklentileri kontrol etmek için, üst taraftaki simgeye tıklayın ve açılır menüden Eklentiler seçeneğini tıklayın. Tüm eklentilerin Devre dışı bırak, Kaldır ve Seçenek alanları için ayrı düğmeler vardır. Devre dışı bırak düğmesini tıklamanız ve zararlı yazılımların ve sinir bozucu pop-up reklamların işletim sisteminizde görünmesini durdurmanız yeterlidir. Windows 7 ve Windows 8'deki pop-up reklam sayısını azaltmanın bir başka yöntemi, Ublock Origin yazılımını yüklemektir. Program Raymond Hill tarafından sunuldu ve pop-up'lara neden olan farklı malware ve reklam yazılımlarını tüketebilir. EasyPrivacy ve EasyList gibi bir avuç filtreyle birlikte gelir. Pop-up reklamları engellemek için en iyi ve en şaşırtıcı aracı olan Ghostery'yi de tercih edebilirsiniz. Facebook reklamlarını, DoubleClick reklamlarını ve Google Çeviri reklamlarını da engelleyebilir.

Bıçağı durdurun:

Açılır pencereler, birkaç çevrimiçi ürünü tanıtmak ve para kazanmak için kullandığınız web sitelerine ve işletim sistemlerine kolayca saldırır. Buna, Google, Microsoft Bing, Ask, PUP ve Google Chrome gibi platformları içeren foistware denir. Kolay bir çözüm, Unchecky olarak bilinen bir programı yüklemenizdir. Bu, meşru görünen ve pop-up şeklinde görünen teklif paketlerini engeller veya ortadan kaldırır.

Windows 10 yükseltmelerini durdurun:

Microsoft, yeni Windows 10 işletim sistemini birden çok aygıta kurmaya çalışıyor ve Windows 7 ve Windows 8'e küçük bir GWX (Get Windows 10) yardımcı programı yükledi. Yapmanız gereken ücretsiz yükseltme yapmanızı istiyor. Microsoft'un tanıtım bildirimlerini ve rahatsız edici pop-up'ları engellemek istiyorsanız, Ultimate Outsider'ın GWX Kontrol Paneli'ni önermekteyiz. Alternatif olarak, Ed Bott reklam engelleyicisini deneyebilir ve İnternet'te karışıklık yaratan pop-up'lardan ve afiş reklamlarından kurtulabilirsiniz.

November 26, 2017