Back to Question Center
0

Semalt: Paletli Spam Nedir? Nasıl Engellenir Üç Basit ABC Basamakları olarak

1 answers:

Sitemizin trafiğini izlemek ve ziyaretler ve ziyaretler ile ilgili verileri toplamak için Google Analytics'i kullanıyoruz. Bu arada, spam gönderenler ve botlar ve sitelerimizi nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi almak da önemlidir. Hackerlar ve spam göndericiler, Google Analytics verilerimizi kişisel amaçlar için kandırmayı hedeflemektedir - tour paracas islas ballestas. Sitemize botlar ve kötü niyetli şeyler gönderiyorlar, böylece iyi bir arama motoru sıralamamıza ulaşamıyoruz.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, spam yönlendirmelerin iki temel türü olduğunu açıklıyor: Tarayıcı spam'i ve hayalet spam. Hayalet spam her zaman, botlar web sitenizi hiç ziyaret etmediğinde bile sahte ziyaretleri kaydetmek için Google Analytics hesabını kandırır. Paletli spam, diğer taraftan web sitenizi gerçekten ziyaret ediyor ancak hemen çıkma oranı% 100 olduğu için web içeriğinizle etkileşime girip girmediğini tespit etmek zor.

Paletli spam nedir?

Bu noktada, sevk spamleri hakkındaki bilginizi geliştirdiniz ve tarayıcı spam içeriği hakkında bilgi sahibi olmaya hazırsınız umuyoruz. Tarayıcı spam, gerçekten blogunuzu veya web'inizi ziyaret eder, ancak içeriğiniz veya makalelerinizle hiçbir etkileşimi yoktur. Bu tür spam, hayalet spam'den daha yaygındır çünkü tarayıcılar oluşturmak için çok fazla kaynak kullanmaz. Aslında, internet tarayıcı spam dolu ve sıklıkla Google, Bing ve Yahoo tarafından çok sayıda siteye endeksleme yapmak için kullanılır. Tarayıcı spaminin amacı, kullanıcıları bağlı kuruluş bağlantılarından ürün satın almak için cezbetmektir. Spam gönderenler ve bilgisayar korsanları, tarayıcı spam botlarını internete yaymaya devam ediyor ve kendi web sitelerine geri bağlantı kurmaya çalışıyorlar. Ayrıca, sitenizi arama motoru sonuçlarından çıkarmak için tarayıcı spam kullanırlar.

Tarayıcı spamını üç basit adımda nasıl önleyebilirim?

Tarayıcı spam aslında web sitenize eriştiği için, ana makine adları geçerli ve güvenilir görünüyor. Ne yazık ki, hayalet spam olarak görünmüyor ve bunun yerine hemen çıkma oranınızı artırıyor. Tarayıcı spam'i, geçerli ana makine adlarını gösterir ve kendisini geçerli ziyaretler olarak ayırt eder, ancak orijinallikle hiçbir ilgisi yoktur. Sitenizin güvenliğini ve korumasını sağlamak istiyorsanız, tarayıcı spaminin önlenmesinin gerekli bir önlem olması nedenidir.

Adım 1: Tüm istenmeyen posta alanlarını ve web sitesi adlarını belirleyin:

Tüm spam alanlarını ve siteleri tanımlamak için Google Analytics hesaplarına girip şu basit adımları uygulamanız gerekir:

  • 1. Sol tarafta Edinme seçeneğine gitmeniz gerekir;
  • 2. Tüm Trafik seçeneğini seçin ve Tavsiyeler düğmesine gidin;
  • 3. Google Analytics hesabının birincil alanında, tarayıcı spamini belirlemek için Ana makine adı seçeneğini tıklamanız gerekir;

Buradan, tarayıcı spam'inin size sahte ziyaret gönderip göndermediğini belirleyebilirsiniz.

Adım 2: Düzenli ifadeler oluşturun:

Tarayıcı spam'ı belirledikten sonraki adım şu şekilde düzenli ifadeler oluşturmaktır:

  • traffic2cash \ .xyz | darodar \ .com | düğmeleri-için-web \ .com

Notepad ve TextEdit ile birlikte koymanızı öneririz, böylece ana sayfaya tekrar bakarsınız. İfadeyi '|' ile düzenlemenize gerek yoktur - ifadeleri işlevlerini yerine getirmesini durduracak şekilde işaretleyin.

3. Adım: Özel filtreyi ayarlayın ve spam alanlarını ve web sitesi adlarını hariç tutun:

Üçüncü ve son adım özel filtreleri oluşturmak ve tüm tarayıcı spam alanlarını hariç tutmaktır. Bunun için aşağıdaki adımları hatırlamalısınız:

  • 1. Google Analytics hesabınızın Yönetici paneline gidin.
  • 2. Üstteki menüde, Tüm Filtreler düğmesine tıklayın ve bu kırmızı renkli Filtre Ekle seçeneğini seçin.
  • 3. Filtre oluşturulduktan sonra şüpheli alan adlarını eklemelisiniz ve tüm sorunların giderildiğinden emin olmak için filtreleri doğrulamayı unutmayın.
November 26, 2017