Back to Question Center
0

Semalt, Neden Spam Klasöründe "Abonelikten Çık" ı tıklamaktan kaçınmanız gerektiğini açıklıyor

1 answers:

Hepimiz istenmeyen ve sinir bozucu e-postalar her gün çok ve almak Temizleme veya Abone Ol düğmesini tıklayarak onları filtrelemek yeterli değildir. Alınan bazı e-postalar, şüpheli bağlantılar içerebilir, yakında sizin için büyük bir sorun haline gelir. Şansınız, spam gönderenlerin, kredi kartı bilgileriniz, PayPal Kimliği, kullanıcı adı, şifre, ev adresiniz, iletişim numaranız ve iş adresiniz gibi çok sayıda bilgiyi vermenize neden olacak olmasıdır. Ayrıca, onlara sisteminize kötü amaçlı yazılımlar ve virüs bulaştırma olanakları sunabilirsiniz. Tabii ki size e-posta gönderen her kişi bir scammer veya hacker değildir - casino jackpotjoy. Şahsen göndereni biliyorsanız ve güvenilir olduğuna inanıyorsanız, e-postalarını düzenli olarak açıp okuyabilirsiniz.

Burada, Max Bell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi bültenlerin veya promosyonel e-postaların üyeliğinin sizin için zararlı olmasının nedenlerini belirtmiştir:

'1. Hacker'a e-posta adresinizi doğruladınız:

Çoğu insan habercilere, e-posta adreslerinin hem etkin hem de geçerliliğini onayladığı için, Bu Abonelikten Çıkma düğmesini tıklayarak onlar için tehlikeli olabileceğini bilmiyorlar. Örneğin, bir gönderen kötü niyetli yazılımları internete yaymakla ilgiliyse ve yanlışlıkla kendi bağlantısını tıklattıysa, kimliği aktif olduğunu ve düzenli olarak e-postalarınızı kontrol ettiğinizi görecektir. En kötü yanı, şimdi aldatmak isteyen spam gönderenlerden bir sürü e-posta alacaksınız..

2. Onların tekliflerine ilgi gösteriyorsunuz:

Aboneliği iptal et düğmesine bir kez tıkladıktan sonra, spam gönderenlerin e-postalarını okuduğunuzu ve bunların teklifleriyle ilgilenmesini bildireceksiniz. Bu durumda, size daha fazla teklif veren daha fazla mesaj göndermeye devam edeceklerdir. E-postalarını okumak ve eklerini açmak sizin için gerekli olacaktır. Aksi takdirde, sizi internetteki özel bilgilerinizi yaymak için sizi tehdit edeceklerdir. Onlara önemli olan paranızdır ve hatta yabancı bir prenses gibi davranabilir ve size yardım isteyebilirler.

3. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden e-posta alamazsınız:

Hackerlar veya spam göndericileri e-posta adreslerinizi kendi mesajlarınız için kısıtlayabilir; bu, arkadaşlarınızdan, müşterilerinizden ve aile üyelerinizden e-postalar alamayacağınız anlamına gelir. Bu nedenle Unsubscribe düğmesine tıklamadan önce üç kez düşünmelisiniz, ünkü size malware gönderecekleri, e-posta kimliğinizi kendi e-postalarını almak için kandırarak ve e-postaların çevrenizden gelmesini önleme şansı buluyorlar.

Sonuç

Size buradan Abone Ol düğmesini tıklatmanın sahtekar olabileceğini ve e-posta adresinizin spam gönderenler listesinden kaldırılmayacağını söylememe izin verin. Bununla birlikte, e-postalarının gelecekte sizi rahatsız etmesini önlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: Spam gönderen kişinin e-posta adresini doğrulayın ve Spam klasörünüze bir e-posta gelmişse o Aboneliği iptal et düğmesine tıklayın. Anlık tedbirler alın ve bir anti-malware programı yükleyin. Böyle bir programı internette indirmek çok kolaydır.

November 30, 2017