Back to Question Center
0

Semalt, Malware Pop-up'ları ve Spam'ı Engellemek İçin Üç Basit Adımı Sunuyor

1 answers:

İnternet'te her gün göz atarsanız, pop-up reklamları, zararlı yazılımları ve spam'ı tanımanız gerekir. Bu tek reklamlar farklı biçimlerde gelir ve size belirli ürünler veya hizmetler satmaya çalışırlar. Markaların ve saygın firmaların e-postaları ve pop-up'ları meşru ve güvenli olmasına rağmen, yasal olmayan kötücül yazılım spamleri ve pop-up'ları üreten reklam yazılım programları casus yazılım yükleyip web tarayıcınızı kovacaktır. Ayrıca kredi kartı bilgileri ve PayPal Kimliği gibi özel bilgilerinizi de çekerler.

Oliver King, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, önemsiz e-postaların veya spamlerin maliyeti değiştirilmiş bir reklam biçiminde olduğunu söylüyor - vps with ddos protection. Gelen kutunuzda şirketlerden veya sizi tanımadığınız kişilerden bir sürü mesaj varsa, bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulundurabilirsiniz. Anında mesajlaşma ve e-postalar, kötü amaçlı yazılımların ve casus yazılımların yayılması için ünlü bir yol haline geldi. Spam gönderenler, sizi kötü niyetli etkinlikler haline getirir ve neredeyse her gün bir sürü anlamsız ve işe yaramaz e-posta gönderir. Google, her gün seksen milyondan fazla spam e-postasının gönderildiğini paylaşıyor ancak üç basit adımda kötü amaçlı yazılım pop-up'larından ve spam'lerden kurtulmak mümkündür.

1. Adım: İstenmeyen programları Google Chrome tarayıcısından kaldırın (yalnızca Windows) :

Linux veya Mac aygıtı kullanıyorsanız, bu adımdan faydalanamayabilirsiniz. Google Chrome'u birincil tarayıcılarınız olarak kullanıyorsanız, zararlı yazılım pop-up'larını ve spam'leri aşağıdaki yollarla kolayca kaldırabilir veya önleyebilirsiniz:

  • Adblock Plus gibi bir eklenti kurun ve Kaldır seçeneğini tıklatarak istenmeyen programları kaldırın. Google Chrome, kötü amaçlı yazılımları kaldırmanıza, ayarları varsayılana ayarlamanıza ve uzantılarınızı kapatmanıza yardımcı olacaktır.
  • Bu eklentiyi kurduktan ve etkinleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.
  • Güventiğiniz uzantıları açmak için Diğer Araçlar - Uzantılar seçeneğine gidin ve Etkinleştir düğmesini tıklatın.

Adım 2: Tüm bilgisayarlarda istenmeyen programları kaldırın:

Yakın zamanda bir virüsten koruma yazılımı veya kötü amaçlı yazılımdan koruma programı satın almış veya indirdiyseniz, açılan reklamları ve istenmeyen postaları olabildiğince çabuk kaldırmak için yazılımı çalıştırmalısınız.

  • Mac bilgisayarında Klasör seçeneğine gidin ve Uygulamalar düğmesine tıklayın.
  • Açılan reklamları veya spam'i tanımadığınız veya kaldırmak istediğinizleri arayın.
  • Çöp Kutusuna Taşı düğmesini tıklayın ve anında kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için Çöp Kutusunu Temizle'ye tıklayın.

Adım 3: Tüm bilgisayarlarda tarayıcı ayarlarını sıfırlayın:

Tarayıcı ayarlarını herhangi bir bilgisayarda aşağıdaki yöntemle sıfırlayabilirsiniz:

  • Bilgisayarınızdaki Firefox veya Chrome tarayıcısını açın.
  • Ayarlar seçeneğini tıklayın ve Gelişmiş alanına gidin.
  • Bir sonraki adım, Sıfırla düğmesine tıklayın ve Kaydet düğmesini tıklayarak işlemlerinizi onaylamaktır.

Kötü amaçlı yazılım veya casus yazılım içeren mesajlar herhangi bir kaynaktan gelebilir, bu nedenle hepsini kaldırmak için yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. İster şüpheli e-postalar alırsınız veya sinir bozucu pop-up'ları görürseniz de, onlardan kurtulabilir ve interneti güvenli ve güvenli bir şekilde taramanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu arada bilinmeyen göndericilerin e-postalarını ve kısa mesajlarını asla açmamalısınız!

November 26, 2017