Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Uzmanı: Bir WordPress blogunu Nasıl Başlayalım 10 Dakikadan Az

1 answers:

Yaşadığımız dünya hızlı bir şekilde değişiyor ve bir WordPress web sitesi veya bloguyla işinizi büyütmenin tam zamanı. Çok sayıda içerik yönetim sistemi olmasına rağmen, WordPress kullanıcı dostu düzen ve geliştirilmiş özellikler nedeniyle% 95 birey tarafından kullanılmaktadır. Tam zamanlı bir gelir bloglaması yapıyorum ve çeşitli kişiler aynı şeyi yapıyor. Kişisel bir blog olmadan online para kazanamazsınız ve WordPress'in bir blog geliştirmek için en iyi platform olduğu bir sır değildir.

Burada Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından Michael Brown, WordPress blogunu on dakikadan daha kısa bir sürede nasıl başlatacağınızı öğretecektir - mvp 30 pro.

1. Adım: Fikirleri açığa çıkarın:

Bir WordPress blogunu geliştirmek ve korumak istiyorsanız, yaratıcı fikir sahibi olmalısınız ve fikirlerin eksik olmamalıdır. Neyse ki, ilham almak için çok sayıda blog vardır. Ve ilgilenmeyebileceğiniz çeşitli bloglar vardır. İşte bu yüzden yazdığınız konuyu sevmelisiniz ve her gün bir şeyler yazmak istemiyorsanız blog yazmaya başlamamalısınız.

2. Adım: Bloga bir ad verin ve web barındırma seçeneğini seçin:

Bir çok insan, ücretsiz servisleri nedeniyle wordpress.com'u tercih ediyor. Kişisel bir alana sahip olmak istiyorsanız, GoDaddy, BlueHost veya benzeri diğer sitelerden birini seçmelisiniz. Aşırı düşünmeyin ve blogunuzu anında adlandırmayın. Aynı zamanda, yalnızca itibarını bildiğinizde bir web barındırma hizmeti seçmelisiniz. Genellikle, nokta com'daki alan adları, bir kullanıcıya yılda 15 $ 'a mal olur ve barındırma hizmetleri servis sağlayıcınıza bağlıdır. Genellikle yılda barındırma planları 40 ila 5000 dolar arasındadır. Web barındırma ve etki alanı adı olmadan, bir blog geliştiremezsiniz.

Aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli hususlar şunlardır:

  • .com alan adını seçin
  • Blogunuzun ismi için iki veya üç kelimeli hedefleyin
  • Blogunuzu daha iyi bir şekilde temsil etmek için ana anahtar sözcüğü kullanın
  • Sınırlı servisler, özellikler ve seçenekler sunacağı için ücretsiz web barındırma seçeneğini tercih etmeyin

Adım # 3: WordPress'i kurun ve bir Tema seçin:

Üçüncü ve en önemli adımlardan biri cPanel'inizden WordPress'i kurmaktır. Ve son olarak temayı seçip anında yayınlamalısın. Blog dünyasında, WordPress tasarımları temalar olarak bilinir. Yüzlerce ila binlerce temanın varlığına karşın, duyarlı olanları yaygın şekilde beğeniyor ve seçiliyor. Bir tema seçildikten sonra, istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. WordPress gösterge tablonuza giriş yapın ve yourdomain.com/wp-admin alanınıza erişin. Burada, blog ayarlarınızı değiştirebilir ve kimlik bilgilerinizi dikkatle kullanabilirsiniz. Uygun bir tema bulamazsan, bugüne kadarki en iyi WordPress temaları olan Thrive Teması, StudioPress, ElegantTheme veya ThemeForest'i tercih etmenizi öneririm.

4. Adım: WordPress blogunu özelleştirme ve optimize etme

Tema seçildikten sonra, WordPress blogunuzu kişiselleştirmeniz ve optimize etmeniz gerekir. Temalar sitenizin temelini oluştururken, özelleştirme ve optimizasyon blogunuzun arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için iyidir. Örneğin, iletişim formları, forumlar, kaydırıcılar, resimler ve video klipleri blogunuza eklemek için WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz. Özelleştir alanına gidin ve Özel düğmesine tıklayın. Burada blogunuzun adını ve etiket satırını ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, arama motoru optimizasyonu WordPress blogunuz için önemlidir. SEO, arama motoru sonuçlarında bulunması için blogu optimize etmenin prosedürüdür. Yayınlarınıza açıklamalar, meta etiketleri, meta başlıkları ve alakalı anahtar kelimeler eklemek için SEO Yoast eklentisini yükleyin.

Adım # 5: İlk blog yazınızı yazın

İlk şaheseri hikayesini yazmanın ve çekici yapmanın zamanı geldi. Wordpress, kelime işlem aracınıza benzer sezgisel editörü kullanır. Yeni girdiler WordPress'in yönetici alanından oluşturulabilir. Sol kenar çubuğundaki Yayınlar düğmesini tıklamanız ve ardından Yeni Ekle düğmesini tıklamanız yeterlidir. Wordpress, otomatik olarak tüm öykülerinizin kalıcı anahtarlarını, anahtar kelimelerinize ve başlık / başlığınıza dayanarak oluşturacaktır.

Yayınlamadan önce hikayenizin aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olun:

  • Konuşma ve ilgi çekici bir tonda söyleniyor
  • İçerik kusursuz ve intihalsizdir
  • Görev boyunca alt pozisyonlar kullandınız
  • Yazınızı harika görünmesini sağlamak için listeleri, madde işareti noktalarını ve kontrol listelerini de kullanabilirsiniz
  • İlgili resim ve videoları yerleştirin

Son not olarak, yayınlandıktan sonra gittikçe daha fazla okuyucu çekmek için Facebook, Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanız gerektiğini söylemek istedik.

November 26, 2017