Back to Question Center
0

Semalt'ın Her Başlangıç ​​Bloggerına Tavsiye Eddiği Araçlar

1 answers:

Böylece blog'unuzu başlattınız. Tebrik ederiz! Belki de onunla yaşamak istiyorsun,ya da belki sadece son tatilinizden gelen gösterimleri arkadaşlarınızla paylaşmak veaile. Her iki durumda da, blog'unuzu müthiş ve profesyonel gösterebilmenin birçok yolu vardır - cheap mens fedoras. Semalt Dijital Hizmetler'in Müşteri Başarı Yöneticisi Julia Vashneva,bir blog başlatmak isteyen herkes için önemlidir.

1. Redaktör

İmla kontrolü güzel, ancak her zaman doğru değildir. Blogging platformunuza bağlı olarak(Blogger, Wordpress vb.), Yazım denetimi işleviniz olmayabilir. Ve hattaYazılı ve dilbilgisinin eğitimli dünyayla eşdeğer olduğunu düşünüyorsanız, okuyucularMükemmel olmayan her şeyi fark et. Bu durumda, Grammarly'yi öneriyorum. Grammarlypratik yazı için tasarlanmış ücretsiz bir eklentidir. Tümü otomatik olarak kontrol ederhem genel hem de gelişmiş hatalar için yazdıklarınızdan sonra bunları nasıl düzeltebileceğiniz konusunda öneriler sunar.

2. Görüntü Sözlük

İyi görünümlü görüntüleri ücretsiz alabileceğiniz kaynağa sahip olmanız gerekir. YaşıyoruzGörsel bir toplumda ve insanlar çevrimiçi okurken, renkleri görmek vegrafikler..Google'da bulduğunuz ilk şeyleri düşünüyorsanız, aşağıdaki riskleri göze alırsınız:yasadışı olarak yüklemek. İyi haber şu ki dışarıda bulunabilen siteler varyardım et! Morgue File ve Wikimedia Commons, indirebileceğiniz iki yerdirfotoğrafçıdan ücretsiz izin alınmaksızın hazır fotoğraflar.

3. Takvim veya Planlayıcı

İnsanlar düzenli olarak güncellenen blogları seviyor. Sık yapılan güncellemeler, daha büyük ve daha fazlablogunuz için tanıtım ve başarı anlamına gelen okuyucu adanmışlığı. Çoğuuzmanlar, blog'unuzu haftanın en az üç veya dört kez güncellemenizi önerir; ancakMesajlarınızı vaktinden önce planlamazsanız, fikir tükenirsiniz! Bazıblogcular geleneksel kalem ve kağıt takvimlerini tercih ederken, diğerleri iyi yapıyorlar.Bilgisayarda elektronik tablolar. Her iki durumda da, hepsini boşaltabildiğinizden emin olun.önümüzdeki haftalardaki yazılarınızı yazarak içerik azalıyor olmaz!

4. Anahtar Kelime Araştırmacısı

Anahtar kelimeler, SEO ve etiketler yeni blog yazarlarına mumbo-jumbo gibi gelebilir ancakonları öğrenmek, blogunuzu arama motoru sonuçlarının tepesine fırlatabilir.SEO'nun arkasındaki temel fikir (arama motoru optimizasyonu) hangiBlogunuzu arıyorlarsa insanlar aradıkları kelimeleri. Örneğin,bu makalede "bloglama", "blog optimizasyonu" gibi anahtar kelimeler olurdu.Bu kelimeleri makalelerinizde tekrar ettirmek iyi bir fikirdir; böylecemotorlar onları daha kolay bulabilir. Çoğu blog platformu,girdiğiniz anahtar kelimeleri, Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcı gibi araçlarını kaç tane gösterebilirsinizİnsanlar anahtar kelimelerinizi günlük olarak arar, bu nedenle en popüler anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

5. Analitik

Tekrar şeylerin teknik tarafı ile birlikte, Google Analytics gibi analitik araçlarbugün, ya da geçen hafta ya da ne olursa olsun, blogunuzu kaç kişi ziyaret etti. Ayrıcaokuyucuların sitenizi nasıl buldıklarını ve hangi arama terimlerinin en popüler olduğunu gösterirAyrıca, hangi ilanın en çok ilgisini çektiğini öğrenebilirler. Analizlerblogging platformlarında günümüzde oldukça tipik olan, tüm işlevleri anladığınızdan emin olunokuyucunuzu takip edebilmenizi ve blogunuzun öne çıkmasını sağlayan şeyleri öğrenebilmenizi sağlar.

Blogging büyük hobi ve karlı meslek olabilir, ancak bir blog çalıştırıyorsanız,Gerçekten de, çok çaba gerektiriyor. Semalt tecrübesinden, doğru araçlardeneme yanılma öğrenme zamanınızı büyük ölüde azaltacaktır, böylece doğrudan en üste çıkabilirsiniz.

November 22, 2017