Back to Question Center
0

Semalt: Hayalet Tavsiye Spam

1 answers:

Semalt uzmanı Ryan Johnson, hayalet yönlendirmesi / yönlendiren spam'in web sitesi sahiplerinin Google Analytics hesaplarını hedef alan bir spam türü olduğunu açıklıyor. Web sitesi sahipleri, hayalet yönlendiren URL'yi tıkladığında, spam yapan kişinin kötü niyetli trafikten para kazanmasını sağlayan başka bir web sitesine yönlendirilirler. Hayalet URL'ler, sitenin sahibinin analitik verisine robotlar veya web örümcekleri kullanılarak, bu nedenle sahte URL'ler bırakarak verilir. Spam gönderenler sahte e-posta uyarıları ve teklifleri gönderen belirli bir yönlendiren alan kullanmaya eğilimlidirler.

Hayalet yönlendiren spam nasıl çalışır

Hayalet yönlendirme spam saldırıları, Google Analytics'i kullanan web yöneticilerini hedeflemektedir. Hassas bir mağduru veya web sitesi sahibini, Google Analytics'teki bağlantılarını tıklatarak sayfalarını ziyaret etmeyi amaçlarlar - other names for technical support. Bu sahte web ziyaretleri, ağları meşru insan ziyaretleri olarak kaydettirir. Bu yöntemle trafik kazanıyorlar ve para kazanmaları böyle yapılıyor.

Google Analytics, analiz verisinde atıfta bulunulan URL'nin URL'lerini kaydeder, böylece site sahibi analiz verilerinize baktığınızda, web sitenize bağlantı veren web sitelerinin bir listesini alırsınız. Spammer, reklamcılık, ürün satma veya yönlendirme amaçlı olabilecek bir web sitesi oluşturur. Dizin sayfasında tüm gelen trafiği, sitelerin dizin sayfasındaki belirli bir web sitesine düz HTML yönlendirmesine yönlendiren bir komut dosyası kullanarak çalışmayı yeniden yönlendirir.

Bazı durumlarda hayalet yönlendiren spam, web sitesi sahiplerini hedef alan botlar kullanır. Web siteleri zayıf bir robots.txt dosyasına sahip olan insanlar, hayalet istenmeyen posta yönlendirmelerinin saldırısına maruz kalabilir. Bu durumlarda, saldırganlar belirli bir bağlı ürüne ait olabilir. Web sitenizde bir miktar satış yapmayı umarak sahte trafiği alanlarına yönlendiriyorlar.

Hayalet yönlendirici spam bir kişiyi nasıl etkiler

Yönlendiren spam'ın ana konularından biri sahte web sitesi verileridir. Çoğu durumda yönlendiren spam, web sitenizin verilerini eğriltir. Örneğin, hayalet yönlendirme spam saldırıları, GA hesabınıza web sitenizin gösterge tablosunda yansıtabilen veya olmayan bazı trafik kaydı yapabilir. Bu gibi durumlarda, sitenizin ortalama oturum süresi genellikle 0 saniyedir. Ayrıca, saldırganlar sahte URL'ler kullanarak alan trafiğini yönlendirmeye karar verebilirler. Sonuç, web sitesinin hem teknik olarak hem de mali olarak kötü performans göstermesidir.

Yönlendiren spam e-postalardan gelen bağlantıları tıklattığınızda, kötü amaçlı URL'lere yönlendirilebilirsiniz. Diğer durumlarda, insanlar phishing saldırılarının bu şekilde kurbanı olurlar. Spam gönderenlerin e-postalara zararlı yazılımları, Truva atlarını ve virüsleri enjekte ettiği durumlar vardır. Tüm spam e-postalarından kaçının. Ayrıca, her zaman Google gibi güvenli bir e-posta sağlayıcısı kullanın. E-postalarınızda resim önizlemeleri kullanmaktan kaçının. Spam e-postalarından asla eklenti açmayın. Kötü amaçlı yazılım içerebilir!

Sonuç

Her internet kullanıcısı, yönlendiren spam'den uzak durmalıdır. Bu, Darodar gibi ortak spam alanlarından gelen sahte trafiğidir. Bu virüsler internet dolandırıcılığı gibi olumsuz etkilere neden olabilir. Diğer durumlarda insanlar sahte web ziyaretleri alır ve web sitesi verilerinde çarpıklık olur. Bu SEO kılavuzunda, yönlendiren spam'ı ele almanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları bulunmaktadır. Ziyaretçilerinizin riskli gezinme faaliyetlerine katılmalarını önleyebilirsiniz.

November 26, 2017