Back to Question Center
0

Semalt: Hakkında Bilmeniz Gereken Sosyal Medya Spam

1 answers:

Spam, çok sayıda internet kullanıcısına gönderilen istenmeyen ve ilgisiz mesaj grubudur. Spam gönderenler, kullanıcıları kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar ve bağlı programlarda yakalamak isteyecekleri şekilde spam yaymak için farklı teknikler kullanmaktadır. Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Artem Abgarian, öncelikle spam'in bir iletişim kaynağı olarak kullanıldığını belirtiyor ancak şimdi ciddi bir biçim almış ve olabildiğince çabuk kurtulmalısınız. Hem e-posta spam'ı hem de sosyal medya spam'inin yanı sıra, beş farklı tarihe bölünebilen yaygın bir sorundur:

Sahte sosyal medya profilleri ve hesapları:

Sahte sosyal medya hesapları ve profilleri spam göndermenin anahtarıdır - peru machu picchu tours uk. Bilgisayar korsanları, Facebook ve Twitter profillerini, çoğunlukla kız adlarını ve resimlerini kullanarak mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcı oluşturacak şekilde oluşturuyor. Kendi siteleri için güvenilirlik ve görünürlük kazanmak ve sizi birçok yönden sıkıştırmak istiyorlar. Ünlüler, politikacılar, halk figürleri veya kriket takımı gibi davranabilir ve yayınlarını beğenmenizi ve paylaşmanızı isteyebilirler.

Toplu mesajlar:

Toplu iletiler aynı anda birçok sosyal medya kullanıcısına gönderilen aynı ada veya metne sahip iletilerdir..Bazı spam göndericiler sahte hesaplar oluşturur ve düzenli aralıklarla yinelenen mesajlar yayınlar. Ya meşru kullanıcılar için karışıklık yaratmak isterler ya da tekliflerini ve bağlı kuruluş bağlantılarını kullanarak birisini cezbetmek isterler. Toplu sosyal medya mesajlarının kullanımı 2009'da başladı. O zaman, bazı spam web siteleri, kullanıcıları, profillerinin ve sitelerinin orijinal olduğuna güvenmek için kandırdı.

Kötü amaçlı bağlantılar:

Kötü niyetli bağlantılar, internette sosyal medya vasıtasıyla yayılır; bilgisayar korsanları veya spam gönderenleri, birçok web sitesi veya cihaza zarar vermeyi, zarar vermeyi veya yanlış yönlendirmeyi hedefler. Bu bağlantılardan herhangi birine tıkladığınızda, meşruiyetle hiçbir ilgisi olmayan bir Twitter, Google+ veya Facebook profiline yönlendirilebilirsiniz. Aslında, kullanıcılar bu kötü amaçlı bağlantıları tıklamak zorunda kalıyor ve bilgisayar korsanları, özel bilgileri ve banka ayrıntılarını çalmak için sosyal medyada kötü amaçlı yazılım yayıyorlar.

Hileli incelemeler:

İnternette çeşitli ürün ve hizmetler satılmaktadır ve bunun için en popüler yer elbette sosyal medyadır. Bilgisayar korsanlarının yalnızca olumlu eleştiriler için kullanıcılara ödeme yaptığı maalesef resimde gördüğünüz ürünü alamazsınız. Bu tür uygulamalar, çevrimiçi dolandırıcıların daha fazla ürün satmasına ve işletmenizi başarılı kılmasına olanak tanır.

İstenmeyen içerik:

Hiçbir sosyal medya sitesi, kullanıcılarının istenmeyen ve aşırı içeriği paylaşmasını istiyor; spam gönderenler için iyi çalışan ve markalar ve meşru kuruluşlar için yararlı olmayan bir spam türüdür. Aslında, Facebook'a birçok alakasız mesaj gönderildi ve istenmeyen şeyleri her saniyede paylaşmak için birçok sayfa ve profil kapanıyor. Bu, mümkün olduğunca çabuk kurtulması gereken bir tıkır tıkır tıkırtı eylemidir.

November 30, 2017