Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te IP Adresinizi Nasıl ve Neden Engellenmelidir?

1 answers:

Bir blog yazısında yüzlerce veya binlerce görüş elde etmek, ancak bununla ilgili görüşme veya görüş almayı başarmak mümkün. Bir web sitesi, bir dizi izleyici tarafından görüntülendiğini gösterebilir, fakat yorumlar ve temaslardaki yanıt aksini gösterir. Bu bir Google Analytics hesabında gerçekleşir - spostare punto luce lampadario in inglese. İzleyicinin cevabını gösteren veriler raporlama verileri olarak bilinir. Google Analytics Hesabındaki IP adresi engellenmezse, raporlama verileri yanlış olabilir.

Doğru raporlama verilerini elde etmek için, bir web sitesinde her gün kullanılan IP adresinin engellenmesi önemlidir. Bir web sitesinin çok sayıda görüş alması iyi bir fikir. Bir web sitesi birkaç kez görüş aldığını gösteriyorsa, reklamlardan daha fazla gelir elde etmek için bir konumda olduğunu düşünmeye cazip olabilir. Aksine, durum böyle değildir, çünkü o web sitesinin IP adresinin gerçeği yansıtmaması durumunda raporlama verileri doğru değildir. Bu nedenle, potansiyel bir reklamvereni ikna etmek için bu verileri kullanmak yanıltıcı olabilir. İstatistikleri güvenilir, ancak niyetleri açıkça tanımlanmamış bir grup görüntüleyenin aldığı web sitesini ziyaret ettikleri zaman yaptıklarını bildikleri gibi az sayıda görüntüleyen bir web sitesinin olması daha iyi olur.

Semalt'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson tarafından açıklanan bu basit prosedür izlenirse, bir IP adresini engellemek mümkündür.

Adım 1: IP adresinin belirlenmesi

Çoğu insan bilgisayarlarına uzun saatler harcıyor ve IP adresleri hakkında ipucu taşımıyor. IP adresini bulmak için, bir kişinin Google'a "IP adresim nedir" gerekiyor. Sonuçlardan, sayfanın üst kısmında gösterilecek olan sayı IP adresidir. Bu numarayı ezberlemek önemlidir, gelecekteki referanslar için yazılabilir.

2. Adım: Oturum açma

Bir sonraki adım, IP adresini engellemek istediğiniz Google Analytics Hesabında oturum açmaktır.

Adım 3: Hesabı seçme

Google Analytics Hesabında oturum açtıktan sonraki adım, IP adresini engellemek istediğiniz hesabı seçmektir.

Adım 4: Yönetici bağlantısını seçme

Hesap seçildikten sonra, ekranın sağ üst köşesine geçmeniz ve Yönetici bağlantısını tıklatmanız gerekir.

Adım 5: Filtre seçimi

Yönetici bağlantısı açıldıktan sonra, hesap bölümünden "Tüm Filtreler" seçeneği seçilmelidir.

Adım 6: Yeni filtre seçin

Bir sonraki adım Yeni Filtre'ye tıklamaktır. Ad alanında, IP adresi için istediğiniz herhangi bir adı seçebilirsiniz. Zaten tanımlanmış filtre ve "Hariç tut" seçeneği işaretli kalmalıdır. İkinci açılır kutu "IP adresinden gelen trafik" olarak değiştirilmeli ve yazılmalıdır ve üçüncü açılır kutu değişmeden bırakılmalıdır. Google aramasından gelen IP adresi uygun alana girilmeli ve ardından mevcut profili seçip ekleyerek eklemelisiniz. Son adım onu ​​kurtarmaktır.

Bir kez kaydedildikten sonra, IP adresi raporlamadan başarıyla engellendi.

November 24, 2017