Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics Spam Zarar Veriyor mu?

1 answers:

Google Analytics hesaplarındaki spam, her zaman iki farklı biçimde ortaya çıkan yaygın bir sorundur: bot yönlendirmeli spam ve hayalet yönlendirmeli spam. Semalt'ın uzmanı olan Ivan Konovalov, bot istinat spaminin, web sitenizi veya blog'unuzu ziyaret eden gerçek botların bir koleksiyonu olduğunu açıklıyor. Hayalet yönlendirme spam'ı, bir web sitesini atlayan ve doğrudan Google Analytics sunucularına vuran botların koleksiyonudur. Aslında web sitenizi ziyaret etmezler ve sayfa görünümlerini ve oturumları saymak için Google Analytics'i kandırırlar. Dolayısıyla, iki kategori birbirinden farklıdır. Bununla birlikte, ikisi de analiz verilerinizi bir ölçüde bozabilir - asp hosting mysql php.

Web sitelerimize veya bloglarımıza nasıl zarar verebilirler?

Öncelikle, bilgisayar korsanları veya spam gönderenleri Google Analytics hesaplarına sahte veri göndermeye çalıştıklarında Google Analytics yönlendirme spam'inin gerçekleştiğini açıkça belirteyim. Bu eylemi gerçekleştirmek ve çok sayıda insanın IP adreslerini toplamak için belirli Ölçüm Protokolleri kullanıyorlar. UA izleme kimliklerinizin yardımıyla düzenli olarak yanlış sayfa görüntülemelerini Google Analytics hesabına gönderirler ve bunları düşük kaliteli web siteleri ve bloglar için yönlendirme bilgisi ile süper şarj eder.

Spam gönderenlerin ve bilgisayar korsanlarının amacı, kendi reklamlarından çok sayıda gelir elde ederek bağlı kuruluş bağlantılarına tıklamanızı sağlamaktır. Ya çaput servisler sunarlar ya da sizi şüpheli veya enfeksiyöz sayfalarda bulmaya zorlarlar. Güvenliğinizi ve korumanızı sağlamak istiyorsanız, spam gönderen web sitelerini veya blogları ziyaret etmeyin.

Google Analytics spami zararlı mı?

Web sitenize, her gün aldığınız az miktarda isabet dışında doğrudan bir zararı yoktur. Ayrıca, botlar sunuculardan etkilenir ve SEO stratejileri onları kalıcı olarak engellemenize yardımcı olamaz. Spam gönderenler ve bilgisayar korsanları, kendi sitelerini arama motoru sonuçlarında sıralamaktan ve web sayfalarınızı rekabette geride bırakmaktan başka bir şey istemiyorlar. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizi çalınmaya kadar ya da kişisel bilgilerinizi çalmaya karar vermedikçe, sitenizle hiçbir ilgisi yoktur.

Gerçek trafik var mı?

Açıkça anlaşılacağı üzere, Google Analytics yönlendiren spam, gerçek trafik değildir. Web sitenizi kesinlikle ziyaret etmezler ve sahte istekler belirli botlar vasıtasıyla analitik hesaplarınıza gönderirler. Edinme> Tüm Trafik> Yönlendirme alanını işaretlerseniz Yönlendirici Siteleri listesinde görünecektir. Sitenizin hemen çıkma oranını artırır ve dönüşüm oranını düşürürler. Spam gönderenler ve bilgisayar korsanları herhangi bir UA-XXXXY-Z mülk kimliğini oluşturup, internette işinizi yok etmek için sahte isabetler veya istek gönderir.

Google Analytics yönlendirme spam'ı ile mücadele etmek için ne yapabiliriz?

Temel bilgilerle başlayabilirsiniz: Google Analytics hesabınızdaki Ayarlar alanına gidin ve "Bilinen örümceklerden ve botlardan gelen tüm isabetleri hariç tut" seçeneğini tıklayın. Bu, Google tarafından yapılan en iyi ve en ünlü inisiyatiftir ve sorunu saniye içinde çözmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, filtreler oluşturabilir ve yönlendirmeleri hariç tutabilir veya .htaccess dosyanızı düzenleyebilir ve pencereyi kapatmadan önce ayarları kaydedebilirsiniz.

November 26, 2017