Back to Question Center
0

Semalt Expert, Google'ın AMP'yi Pazarlama Stratejisine Doldurmanız Gerektiriyor - İşte Neden?

1 answers:

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), mobil cihazlar için optimize edilmiş içeriğin oluşturulmasını öngören Google'ın açık kaynak projesidir. Temel olarak mobil cihazlardaki sitelerin yüklenme hızını arttırmayı amaçlayan yayıncılar, bu projenin başlıca yararlanıcılarıdır. Yükleme hızının arama motorları için ayrılmaz bir sıralama faktörü olduğu ve şu anda çevrimiçi pazarlamada kaçınılmaz bir endişe olduğu evrensel bir gerçektir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, Google'ın AMP'nin çevrimiçi pazarlamayı nasıl etkilediğini açıklıyor.

AMP'nin etkin olduğu bir site, SEO'ya iki ana avantaja sahiptir - hosting mexico net.

Öncelikle, AMP, Google'ın en çok tercih ettiği faktörlerden birini doğrudan etkiler: mobil cihazlar için optimize edilmiş içerik. Aslında, AMP'nin bir sıralama faktörü haline gelebileceği spekülasyonları var, ancak henüz görülmedi.

Mobil cihazları yok saymak bugün web sitenize gelen ziyaretçilerin çoğunun masaüstü bilgisayar kullandıklarından daha fazla mobil cihaz kullanması nedeniyle ölümcül bir adım. Ancak AMP'nin, içeriği taşınabilir hale getirmenin tek yolu olmadığını savunabilirsiniz. Bununla birlikte, AMP'yi kullanmamanın, AMP'yi bir bacak kullanan rakiplerinize kazandırdığını unutmayın.

İkincisi, site arama motoru sonuç sayfasında (SERP) "Hızlı" etiket ataması yapar. Bir okuyucu bir şey üzerinde arama yaptığında, Google, SERP'nin üst kısmına doğru bir döngü yukarı çeker. Bu atlıkarınca AMP'nin etkin olduğu sitelerden gelen içeriğe sahiptir. Okuyucu daha sonra makalelerden herhangi birini kolayca tıklayabilir.

Bu, artan sayfa görüntülemelere, daha fazla reklam görüntülemesine ve paylaşıma dönüşür ve sonuç olarak okuyucu / yayıncı ilişkisini geliştirir. Carousel'in artan görüntüsü, çevrimiçi pazarlamada aşağıdaki etkileri içeriyor:

  • Daha yüksek tıklama oranları:

Döngü biriminde görüntülenen içerik, okuyucunun web sitesine tıklama ihtimali ve görünürlüğü daha yüksektir. Bu, ziyaretçileri sitenize çekme savaşının yarısı zaten kazanıldığı anlamına geliyor.

  • Artan marka yetkisi:

Okuyucular, atlıkarınca içeriğin yüksek kalitede olduğunu düşündükleri için etkilendiler (neden Google yine de sayfalarının üst kısmına yerleştireceklerdi?)

Daha yüksek tıklama oranları ve artan marka yetkisi, daha yüksek bir reklam tıklama oranına neden olur. AMP özellikli bir sitenin daha fazla görüşleri olduğundan ve AMP olmayan sayfalardan daha güvenilir görünmesine karşın, okuyucuların reklamları tıklama olasılıkları daha yüksektir.

  • Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi:

Kullanıcı deneyimi, bir çevrimiçi pazarlama çabasının başarısı veya başarısızlığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Mobil cihazlarını kullanarak İnternet'te sörf yapan kullanıcılar, yavaş yükleyen veya verilerinizi yiyen siteleri sevmez. Araştırma, çoğu ziyaretçinin bir sitenin yüklenmesi için birkaç saniyeden fazla beklemeyeceğini göstermiştir.

AMP, yükleme süresini yarım saniyeden daha kısa bir sürede kısaltır; bu, AMP olmayan bir sitenin yükleme hızından dört kat daha hızlıdır. Ayrıca, kullanıcıların siteyi ziyaret etmeden içeriği görüntülemelerine olanak tanır (atlıkarınca yoluyla). Bir kullanıcı, atlıkarınca içinde görüntülenen şeyden hoşlanıyorsa yalnızca gerçek siteyi ziyaret eder. Bu, kullanıcının mobil veri ve pil ömründen tasarruf etmesini sağlar.

Elbette AMP, çevrimiçi pazarlama üzerinde olumsuz etkileri olmasa da. Yayıncı olmayan siteler için çalışmaz. Ayrıca, AMP'yi destekleyen bir CMS gereklidir, bu da bütçenin artırılması anlamına gelebilir. Son olarak, şu anda AMP içeriğinde hiçbir form yoktur, yani aboneliklerle potansiyel müşteri oluşturamazsınız. Bu sorun, yayıncıların, AMP tarafından optimize edilmiş içeriğinde, Google'ın üzerinde çalışabileceği bir biçimde formları kullanmasına izin veren bir yükseltme ile çözülebilir.

AMP bugün çevrimiçi pazarlamada oldukça hassas bir etkiye sahiptir ve her şafak vakti çekişe yarıyor gözükmektedir. Tüm rakipleriniz yaptığı sırada bunu kullanmadığınız için pişman olmaktan çok strateji içine nasıl entegre edileceğini düşünmek akıllıca olacaktır.

November 22, 2017