Back to Question Center
0

Semalt: E-posta Spam Nedir? Hükümet Neden Önemsiyor?

1 answers:

E-posta spam'ı sizin için can sıkıcı ve tehlikelidir. Semalt'ın uzmanı Igor Gamanenko, spam gönderenlerin çevrimiçi olarak kötü amaçlı materyalleri yayması durumunda ortaya çıktıklarını ve ana hedefinin e-posta adresiniz olduğunu açıklıyor. Hatta birçok garip göndereni Gmail, Yahoo ve Rediff'e bildirdiğiniz zaman bile, bilgisayar korsanları kullanıcıları hedeflemek için farklı teknikler kullandıklarından e-posta spamından tamamen kurtulamazsınız.

E-posta spami tanımı gereği, bir e-posta aşağıdaki ölçütlerden herhangi birini karşılarsa oluşur:

    Toplu Posta: E-postalar çok sayıda kişiye gönderilir.

    Anonimlik: Bu, gönderenin kimliğini ve adresini mühürlendiğinde ve sizi nereden mesaj gönderdiğini kontrol edemezsiniz - red hat society fascinator hats.

    İstenmeyen: Bir alıcı e-postaları talep etmez; Yine de, o anlamsız mesajları neredeyse her gün alır..

Hükümetler neden e-posta spamini önemsiyorlar?

ABD Federal Hükümeti ve Federal Ticaret Komisyonu (FTC), e-posta spami ile ilgili endişelerini gösterdi ve 2003'te bir Can-Spam federal yasası başlattı. Bu yasaya göre, kullanıcılar e-postalarını kaydettirebilir ve FTC düzenli olarak izleyebilir e-posta adreslerindeki faaliyetleri. FTC'nin birincil görevi, tüketici ve kullanıcı haklarını daha iyi bir şekilde korumaktır.

E-posta spaminin sizi birçok yönden riske sokabileceğine dikkat edin. Bunlardan bazıları aşağıda tartışılmıştır:

Mali ve Gizlilik Tehlikeleri: Spam e-postaları, mali bilgileri ve PayPal kimlikleri, kredi kartı numaraları gibi hassas verilerin yanı sıra sosyal güvenlik numarası kullanıcılardan gelen bu veriler daha sonra kimlik hırsızlığı ve farklı çevrimiçi suç türü için kullanılmaktadır. Can-Spam yasası, e-postaların gelen kutunuza ulaşmasını engellemiyor ancak IP adreslerini bir ömür boyu engelleyerek spam gönderenlerin sayısını kısıtlıyor.

Çocukları Koruma: Can-spam yasası, çocuklarımıza uygunsuz ve faydasız yetişkin hizmetlerini tanıtan çok sayıda istenmeyen e-postayı ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir. Çocuklarımızın e-posta adreslerini paylaşmalarını önlemenin belirli bir yolu yoktur ancak gönderenlerin sayısını, çevrimiçi güvenliğini garanti etmek için filtreleyebiliriz.

Spam gönderenler neden spam e-postalar gönderiyor?

Spam gönderenler, e-posta adreslerinizi kesmek, bilgisayarlarınıza erişmek, ayrıntılarınızı kullanarak mali yararlar elde etmek ve arkadaşlarınızın ve ailenizi çevrimiçi olarak onları aptal mesajlar göndererek rahatsız etmek istemektedir. Dahası, bazıları kendi ürünlerini tanıtmak ve göz alıcı imajları ve video klipleri ile kullanıcıları kandırmaya çalışmak için spam e-postalar gönderiyor. Bir yolla ya da diğerinde, spam e-postaları tehlikelidir ve internette koruma ve güvenliğinizi sağlamak için şüpheli e-posta kimlikleri ve gönderenler için filtreler oluşturmalısınız. Spam gönderenler tarafından yakalanırsanız, çok para kaybedebilir ve şüpheli ve yasadışı faaliyetlerinden dolayı işinizin tahrip edildiğini görebilirsiniz. Tuhaf bültenlere abone olmamalı ve güvenilir olmayan çevrimiçi mağazalardan hiçbir şey satın almamalısınız.

November 30, 2017