Back to Question Center
0

Semalt Digital Expert, 404 Hataların SEO İçin Ne Anlama Geldiğini Açıklıyor

1 answers:

404 bulunmayan hataların nedeni nedir? Sıralamamda yaralanacak mı?Bu sorular, "404 bulunamadı" hataları ortaya çıktığında marka yöneticilerinin zihinlerinde kalıyor.

Sayfanız 404 hatası döndürürse, kesintiler tehdit altındaUX (kullanıcı deneyimi). Her ziyaretçinin hatayı 404 aldığında, yeniden değerlendirmeye ve geri yolculuğa zorlanır; hangisininsayfanızı terk etmek demektir - umzugsversicherung privat. Marka yöneticileri veya dijital pazarlamacılar için, hatalar fark edince panik yaratırWebmaster araçları. Bu problemlerden kaçınmak için, Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, Semalt Dijital hizmetler,404 hatalarının SEO'nız için ne anlama geldiğini ve istenmeyen etkilerini ortadan kaldırmayı kapsamlı bir şekilde gözden geçirin.

404 hataları nasıl bulunur?

Google Web Yöneticisi Araçları'nı kullanın

Bu en iyi yöntemlerden biridirhataları doğrudan Google'dan saptamak. Yalnızca web yöneticisi araçlarınıza giriş yapmanız, Taramaya gitmeniz ve tıklamanız gerekmektedir.Tarama Hataları. Tüm eksik URL'ler Bulunamadı Bölümünde görünür. Hattın grafiğini kontrol edebilirsiniz.daha iyi analiz için zaman içindeki hatalar.

Kırık link keşifi

Bugün birçok tarayıcı uzantısı var ve hatta ücretsizValidator.w3org ve Check My Links gibi web sitelerini ziyaret edin. Bunlar, web sitenizdeki kırık bağlantıları kolayca tespit edecektir.

Screaming Frog SEO Spider

kullanma

Web Yöneticisi Araçları'na benzer şekilde, SEO Örümcek, bulunmayan 404 hatanın tümünü görmenize yardımcı olur.Uygulamayı indirin. SEO Spider'ı yükleyin ve web sitenizi girin, ardından Tarama'yı tıklayın. 404 hataları Durum'da görünecekKod sekmesi..Raporu bir .csv dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

404 hatalarının SEO için ne anlama geldiğini ve neden hemen harekete geçmeniz gerektiğini?

Google, 404 bulunmayan hataların kaçınılmaz olduğunu takdir etmektedir.Bu nedenle, web sitenizin indekslenmesine veya cezalandırılmasına izin verilmeyecektir. Bununla birlikte, Google'ın temel odak noktası kalite sunmak olduğundan,SEO'nuz çok fazla acı çekecektir. Google botlar sayfanızın dahili bağlantılarını tararken bir parti olarak işaretleneceksinizdaha iyi kullanıcı deneyimi sunmakla ilgilenmeyin. Zamanla, Google sayfalarınızı taramayı durduracak ve trafik çok düşecektir.

Pazarlamacılar, tepki konusunda daha fazla endişelenmeliGoogle botlar yerine müşteriler. Ziyaretçilerinize, hatanın nedeni hiç önemli değil, ilgilendikleri şeyistedikleri içeriği alıyor. Çoğu ziyaretçi genellikle farklı bir web sitesine gider, bir rakibi izler veya çıkın. Bumüşteri, dönüşüm için bir sonraki adımı atamadığı için trafik kaybı anlamına gelir. Sonuç olarak, her zaman ihtiyatlıhataları mümkün olan en kısa sürede tespit edip hızlı bir şekilde düzeltiyorsunuz.

404 Bulunamadı hataları düzeltmek için?

404 hatası oluştuğunda, müşterilerin akışa geri dönme yeteneklerini kolaylaştırmak gerekir.

301 kalıcı yönlendirme kullan

Belirli bir sayfa kaldırılmış veya taşınmışsa,301 yönlendirmeleri, sayfayı yenisine yönlendirmeye yardımcı olur. 301 yönlendirme iyi, çünkü bir önceki sayfadan sayfa yetkisini kaybetmezler.

Robots.txt'i kullanma

robots.txt dosyası, Google botlara şu bilgileri verdiğini bildirmek için kullanılır:belirli sayfalar kaldırıldı ve taranmasını istemiyorsunuz. Bu, hata 404'ü gidermek için harika bir yoldur.sayfadan kaldırıldı.

Sayfanızdaki yazım hatalarını düzeltme

Web Yöneticisi Araçları'nı kullanırsanız,kırık linkli sayfalar. Bağlantıyı yanlış yazdığınızdan emin olmak için bu sayfaları yakından inceleyin ve derhal onarın.

November 22, 2017