Back to Question Center
0

Semalt: Devam edin! Kötü Bilgisayar Virüsleri

1 answers:

Eski atasözü iyileştirmeyi tercih eder. Modern dijital çağda, neredeyse tüm angajmanlarımız için bilgisayarlara güveniyoruz. Sadece bilgisayarlarımızın, kötü amaçlı yazılım olarak bilinen kötü amaçlı yazılımın hedefi olur - server sistemleri fiyatlar�. Bu yazılım, kendisini bilgisayarın işletim sistemine gömerek kaldırmayı veya ortadan kaldırmayı zorlaştırır.

Bu makalede, Alexander Peresunko, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bilgisayarınızın zararlı yazılımlardan uzak olmasını sağlamak için önleyici tedbirleri özetlemektedir. Bunlar arasında:

Yükle Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma Yazılımı - Bilgisayar kullanıcısının casus yazılımlar ve reklam yazılımları da dahil olmak üzere tüm kötü amaçlı yazılım türlerini algılamasına ve silmesine izin veriyorlar. Kötü amaçlı yazılım, kötü niyetli yazılımı tespit etmek ve kaldırmak için önceden yapılandırılmış olan McAfee Anti-virüs yazılımı gibi pazardaki çeşitli yazılım seçenekleri ile ücretsiz veya sponsorlu olabilir. Bununla birlikte, her kötü amaçlı yazılımdan kurtulma aracının, çeşitli kötü amaçlı yazılım türleri ile uğraşırken kendi güçlü ve zayıf noktaları vardır. Bilgisayar kullanıcıları yine de, hiçbir veri kaybolmamasını sağlamak için kötü amaçlı yazılım uygulamaları çalıştırmadan önce dosyalarını yedeklemelidir.

Kişisel Bilgisayardaki Yetkisiz Erişimi Sınırlandırma - Bu, kullanıcı hesabı başına birinin gerçekleştirebileceği etkinliğin türünü belirlerken aynı zamanda bir bilgisayarın kısıtlanmasına ve bilgisayara erişmesine izin veren kullanıcı hesaplarının oluşturulmasıyla mümkün hale gelir..Her bilgisayarın, yazılım yüklemesi gibi etkinliklere ayrıcalıklar yükleyen bir yönetici hesabı vardır. Kötü amaçlı yazılım, bir bilgisayar sistemini yönetici aracılığıyla sızdırdığında etkilidir. Yönetici dışında tüm diğer kullanıcıların kötü amaçlı yazılım istilasının olasılığını sınırlandırmak için sınırlı kullanıcı hesaplarıyla giriş yapmaları gerekir. Bu, bir bilgisayar sisteminin tüm kullanıcıların kullanıcı adlarını ve benzersiz şifrelerini ayarlaması ve aynı zamanda yöneticinin hesapları için benzersiz şifreler oluşturması gerektiği anlamına gelir. Bu tür önlemler, bilgisayar sistemlerine yapılan hack yoluyla yabancı veya yetkisiz erişimi sınırlar. Ayrıca, yöneticilerin konuk hesaplarını bilgisayar korsanları için giriş noktaları olduğu için kalıcı olarak devre dışı bırakmaları önerilir.

Konfigürasyon Sırasında Bilgisayar Sistem Güvenliğini En Üst Düzeye Çıkarın - Bilgisayar sistemi tercihleri, işletim sisteminin tüm etkinlik ve işlevlerini kontrol etmenizi sağlar. Bu nedenle, özellikle bilgisayar sisteminizin güvenliğini tehlikeye atabilecek olanları mümkün olduğunca çok sayıda yapılandırmanız önemlidir. Örneğin, Apple güvenlik penceresinde, bilgisayarı uyandırmak, sisteme erişmek ve otomatik oturum açmayı devre dışı bırakmak için bir parola gerektiren parolalar için yapılandırma tercihleri ​​verilir.

İşletim Sistemlerinizi ve Programlarınızı Düzenli Olarak Güncelleyin - Bilgisayar sisteminiz her zaman en yeni düzeltme eklerine ve güncellemelere sahip olmalıdır. Otomatik güncellemeleri serbest bırakıldıktan sonra gerçek zamanlı olarak almanızı sağlamak için etkinleştirin. Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımların virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları algılayıp ortadan kaldırdıklarından emin olmak için de güncel kalmaları gerekir. Web tarayıcılarınızı ihmal etmeyin, aksi takdirde özellikle ağır bir web tarayıcısı iseniz malware girişi için başka bir boşluk ortaya koyabilir. Ayrıca, pop-up reklamları, kullanıcıları kötü niyetli yazılım indirip yüklemeye yönlendiren ayarları devre dışı bırakın.

Ne Yüklediğinizi Daima Bilin - Kurulum sırasındaki tüm yazılımlar saygın kaynaklardan gelmelidir. Yüklemeden önce daima tüm uygulamalarınız için son kullanıcı lisans sözleşmesini okuyun ve özel yükleme seçeneğini kullanın. Bu, bilgisayar sisteminizi bozmadan önce kötü amaçlı yazılımları tespit etmenize ve sömürmenizi sağlar.

November 23, 2017