Back to Question Center
0

Semalt, Denemeniz Gereken E-posta Spam Filtrelerinin Ana Türlerini Sunar

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, şu anda spam'in ev adı haline geldiğini ve tüm e-posta trafiğinin yüzde sekizinin fazlasının yararsız ve anlamsız olduğunu belirtiyor. Bu, e-postayla etkin yazışmaların spam koruması olmadan mümkün olmadığı anlamına gelir. Bu arada, istenmeyen ticari e-postalar (UCE) spam olarak da adlandırılan bir önemsiz mesajdır - certificados de seguridad ssl connection. Bazı durumlarda kesinlikle zararsızdır ve herhangi bir sorun oluşturmaz, ancak bazen hem bilgisayar sisteminiz hem de web sitenize zararlı kodlar ve virüsler ekleyebilir. Dünya genelinde çok sayıda e-posta gönderildiğini göz önüne aldığınızda, e-posta spam filtrelerine göz kulak olmalısınız ve ihtiyaçlarınızı karşılayan e-postaları bulmak için hepsini deneyin.

Yetişkinlere uygun içerikli spam filtresi:

Yetişkinlere uygun içerik spam'i en yaygın e-posta spam türlerinden biridir ve bunun için kullanılan filtrenin yetişkinlere yönelik spam filtresi olarak da adlandırılır. Bazen bilgisayar korsanları ve spam göndericiler, kullanıcıları cinsel gücü artırmak için tasarlanmış ürünler ve hizmetler sunmaya zorlarlar. Porno sitelerine veya reklamlarına geri dönüyorlar ve internette bunları tanıtmak istiyorlar. Birkaç yıl boyunca, kullanıcılar yetişkinlere uygun içerik spamleri için filtreler oluşturmaya başladı..Böyle bir filtre oluşturmak için, sadece e-posta adresinizin Filtre alanına gitmeniz, bir filtre oluşturmanız ve yetişkin siteye sizi biraz rahatsız eden bir URL eklemeniz yeterlidir.

Sağlık ve Tıp spamleri filtreler:

Bu tür bir e-posta spam filtresi, kilo kaybı ürünleri, cilt bakım ürünleri, duruş iyileştirme ilaçları, geleneksel olmayan ve Çinli ilaçlar ile diyet takviyelerini reklam veren web siteleri ve gönderenler için faydalıdır. Bir web siteniz varsa, bu spam'i önlemek için ilgili bir WordPress eklentisi kurabilirsiniz. Ve e-postanızda bu sahte teklifleri almaya devam ediyorsanız, gelecekte rahatsız edici mesajlar göndermelerini önlemek için bir filtre oluşturup bu kimlikleri bu filtreye eklemelisiniz.

Sızmasal filtreler:

Siyasal spam, siyasi tehditler ve çamur kirletici faaliyetler şeklinde yayılır. Aşırılık yanlıları, teröristler ve bilgisayar korsanları, bu spam'i internete yaymakta görev yapmaktadır. Bunlar olumsuz düşünen kişilerdir ve insan değerlerine saygısızlık etmektedirler. Bu nedenle, gün boyunca sizi spam gönderen e-postalar tutmaya devam ediyor ve güvenlik veya kolluk politikaları umurunda değil. Politik spam filtreleri oluşturmak kolaydır ve şüpheli e-postalar, potansiyel tehditler ve paranızı kaybetme riskinden kurtulmanıza yardımcı olabilirler.

Sonuç

Spam, virüs, kötü amaçlı yazılım ve önemsiz e-postaların çevrimiçi kullanıcılar için büyük bir tehdit olduğu doğrudur. Bilgisayar korsanları ve spam gönderenleri bizi rahatsız etmek ve paramızı çalmak için farklı teknikler kullanıyor. Bu tür e-postalar için hiçbir filtre oluşturmadıysanız, yasadışı iş teklifleri, otomatik yanıtlar, virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve sizin için ciddi sorunlara neden olabilecek her tür spam içeren istenmeyen e-postalardan uzak durmalısınız. Bir şekilde, e-posta spam'ı büyük bir sorundur, ancak filtrelerin çoğu İnternet'te oluşan sorunların çoğunu çözmek için vardır.

November 30, 2017