Back to Question Center
0

Semalt: Chrome'da Pop-up'ları Nasıl Engellerim?

1 answers:

İnternette çok zaman harcarsanız, pop-up'lar, afiş reklamları ve otomatik oynatma reklamları şeklindeki can sıkıcı ve garip reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Max Bell, tüm bu reklamların neredeyse kaçınılmaz olduğunu açıklar, ancak bunların hepsinden kurtulmak için harekete geçmek mümkündür.

Bir tarayıcı eklentisi kullanarak Chrome'daki pop-up reklamları engelleyin:

Çeşitli reklam engelleme eklentileri Google Chrome ile kullanılabilir, ancak en iyi eklenti Adblock Plus'tır. Tarayıcınızın arka planında sessizce çalışır ve reklamların sizi rahatsız etmesine izin vermez. Firefox kullanıyorsanız, bu eklentiyi kullanamazsınız - arredamento sala giochi. Bununla birlikte, Firefox kullanıcıları için bazı benzer eklentiler mevcuttur. Adblock Plus'ı indirip yüklemeniz yeterlidir ve etkinleştirmeyi unutmayın. Eklenti, birkaç gün boyunca pop-up'ların görünmesini önleyen Chrome tarayıcınızla entegredir.

Adblock Plus nedir

Daha önce belirtildiği gibi Adblock Plus, Google Chrome tarayıcınızla entegre olabilen bir eklentidir. Chrome tarayıcınızda açın ve Chrome Web Mağazası'nı ve ardından Adblock Plus Uzantısı sayfasını ziyaret edin. Burada, Chrome'a ​​Ekle'yi söyleyerek sağ köşede mavi bir düğme göreceksiniz. Bu seçeneği tıklamanız gerekir ve uzantı otomatik olarak indirilir. Tamamen etkinleştirildikten sonra, Adblock Plus kendiliğinden çalışmaya başlayacağından pencerelerinizi veya web tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmez. Bu uzantı tarayıcınızın sağ köşesinde küçük kırmızı renkli bir işaret ekleyecektir. İstediğiniz zaman tıklamanız ve tarayıcılarınızda hangi reklamların engellendiği hakkındaki verileri görmeniz mümkündür. Ayrıca belirli sitelerin veya sayfaların tümünün engellemesini kaldırabilir ve hedeflenen reklamları Seçenekler bölümünden değiştirebilirsiniz.

Adblock Plus, kaynaklara ve formatlara bağlı olarak bazı içerikleri tüketemez. Bu soruna rastlarsanız, Durdur düğmesini tıklamanız ve tüm reklam engelleme sistemlerini anında kapatmak için Bu Web Sitesini Etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekir. Alternatif olarak, bunu reklam engelleyicinizden devre dışı bırakabilir ve kontrol etmek ve okumak isteyebileceğiniz içerik veya makaleleri içeren sayfaları yenileyebilirsiniz. Her şey düzgün bir şekilde yapılırsa, içeriği normal şekilde okumaya devam edeceksiniz.

Adblock Plus'ın, açılan tüm reklamların Google Chrome tarayıcısında engelleneceğini garanti etmediğini hatırlamalısınız, ancak bunların çoğunu yakalar. Reklam blokörlerinden etkilenmeyen reklamlarını yapmak için ağır para ödeyen bazı beyaz liste şirketleri ve markaları var. Şans eseri, şirketler bu tür açılır pencereler için nadiren para yatırıyor; bu, sitelerinizden ve web tarayıcılarınızdan neredeyse tüm reklamları kapatabileceğiniz anlamına gelir.

Alternatif: Poper Blocker Pro:

Poper Blocker Uygun, Adblock Plus'a bir alternatiftir. Bu ucuz olmayan mükemmel bir araçtır. Birçok pop-up reklamı etkilemeyen ve yalnızca belirli açılır pencereleri hedefleyen basit ve harika bir program istiyorsanız, Poper Reklam Engelleyicisi'ni denemenizi öneririz. Belli bir pop-up'ı engelleyip engellemeyeceğimiz konusunda hızlı bildirimler sunmamızı sağlar ve size çok fazla zaman kazandırır. Buna ek olarak, bildirimleri, gelecekte görmek istemediğimiz pop-up reklamları engellememize veya ortadan kaldırmamıza izin verir.

November 26, 2017