Back to Question Center
0

Semalit'ten Güncellenmiş İpuçları ve Püf Noktaları Google Analytics'inizden Referrer Spam Nasıl Kaldırılır?

1 answers:

Yönlendiren spam, arama motoru optimizasyonunu geliştirmek amacıyla spam gönderenler tarafından web sitenize gönderilen sahte ziyaretleri ifade eder. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, yönlendiren spam'ın Google Analytics veri ve raporlarını çarpıttığını ve pazarlamacıların sonuçları analiz etmelerini ve etkili iş kararları vermelerini zorlaştırdığını açıklıyor.

Yönlendiren spam'i anlama

Bazı web yöneticileri, yönlendiren spam'in istatistikleri etkilediğini ve neden yönlendiren spam'i Google Analytics'ten kaldırmanın çok önemli olduğunu anlamak için bir meydan okumaya başlar. Son birkaç yıldır, çoğu web sitesi ve Google Analytics hesabı hayalet spam'den etkilenmiştir - sava uhp 2 test. Bu nedenle, web sitenizin diğer sitelerden kaynaklanan trafik kazasında belirgin bir artış tespit ettiyseniz, harekete geçmek için doğru zamandır. Çoğu durumda, yönlendiren spam düzeyinden etkilenen hesaplar, sıfır oturum süresinin ve yüksek hemen çıkma oranının yanında olduğunu gösterir.

Neden saldırganlar GA hesabınıza yönlendiren spam gönderiyorlar

  • SEO sıralamalarını iyileştirmek

Sitenizin yönlendiren istatistiklerini yayınlayarak, spam gönderenlerin kötü niyetli web sitelerine geri dönersiniz. Arama motorları dizine eklenmek üzere web sitenizi tararken, sitenizdeki bağlantıları da yüksek değerli sayar. Bağlantı popülerliği, arama motorları tarafından düşünülen önemli bir faktördür. Geri linkler, spam'lerin lehine sonuçlanıyor ve burada algoritmalar arasında yer alıyorlar.

  • Potansiyel ziyaretçilerin dikkatini çekin

Size gönderilen bağlantıları tıklarsanız, spam gönderenleri spam yazılımlar ve reklamlar içerdiğinden gününüzü çabucak mahvedebilir. Çoğu durumda, spam gönderenler, onları ürün ve hizmetleri satmak amacıyla kötü niyetli web sitelerine yönlendirir.

Yönlendiren spam'in GA hesabınızı nasıl etkilediği

Sahte yönlendiren ziyaretler çok can sıkıcı ve çığlık çığlık atıyor. Ziyaretler Google Analytics raporlarınıza müdahale eder, ancak web sitenizle etkileşimde bulunmaz. Yönlendiren spam yalnızca spam gönderenlerin yararına çalışır. İstenmeyen posta e-postaları gibi, günlük spamı da kalıcı olarak engellemek için çalışırken daha fazla zaman harcıyor.

Tavsiye Spam Kaldırma

'1. Yönlendiren spam'ı GA hesabınızdan kaldırmak için filtreleri kullanma

  • Google Analytics hesabınızdan yönlendirme spam'inin ortadan kaldırılması, yüksek derecede ihtiyatlılık ve teknik bilgi birikimini belirler;
  • Hesap yönlendirme raporunuzu analiz edin ve mevcut spam sitelerini listenize ekleyin;
  • Google Analytics hesabınızı açın ve 'Yönetici Bölümü'nün yanına gidin;
  • Yeni filtreler oluşturun. Bu durumda, önceden tanımlanmış olanı kullanın;
  • Spam'i hesabınızdan kaldırırken kimlik bilgilerinizin kaybolmasını önlemek için bir test filtresi oluşturun;
  • Yönlendiren spam'ı öne çıkarmak için düzenli olarak yeni filtreler ekleyin;

2. Bir segment filtresi kullanma

Bir segment oluşturmak, geçmiş spamların filtrelenmesine yardımcı olurken, kitlenizin güvenle karşı karşıya kalmasına ve trafik kaynaklarınızı ölçmenize yardımcı olur. Segmentinizi oluştururken serin sonuçlar elde etmek için segment adını vermeyi unutmayın.

3. Ana makine adı ve .htaccess dosyası

kullanılarak

Verilerinizi GA hesabınızda eğrilten yönlendiren spam'ı kaldırmak için ana makine filtreleri ve .htaccess yapılandırma dosyalarını kullanın. Eklentileri bulunan filtreler, günlük spamının gelecekte hesabınızda yansıtılmasını engelliyor. Bununla birlikte, .htaccess dosya tekniği, doğru teknik becerilere sahip pazarlamacılar için savunulmaktadır. İşlemi yanlış yürütmek, sitenizi düşürerek sonuçlanabilir.

Yönlendiren spam, Google Analytics verilerinizle eğrilterek ve sahte trafiği sitenize yönlendirerek çalışır. GA hesabınızda doğru bir veri elde etmek için ana makine filtreleri, segmentler ve .htaccess dosyası yardımı. Google Analytics hesabınızda güvenilir istatistikler elde etmek için yukarıdaki vurgulanan teknikleri kullanın.

November 26, 2017