Back to Question Center
0

Riskten Korunma ve Spekülasyon: Semalt Uzmanı Ivan Obradovic, Finansal İşlemlerin Olası Risk ve Faydalarını Açıklıyor

1 answers:

Teknik kapitalizmin çağdaş çağında, spekülasyon terimiyapısal olarak olumsuz ve iğrenç bir şey olarak beynin içine yerleştirilir. Ancak finansal spekülasyon gerçekten kötü mü? YokKesin cevaplar veya okuyucu beni akıl almaz derecede naif görüyor olabilir. Bunu çözmek için spekülasyonun anlamını anlamalıyız.ve daha iyi hedging. Esas olarak farklıdırlar ve farklı yaklaşımlara ve eylemlere neden olurlar - types of property appraisal reports.

eski Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Obradovic Semalt ,riskten korunma ve spekülasyon gibi finansal operasyonların çeşitli yönleri hakkında fikir verir, bunun avantajları ve eksileri nelerdir tanımlarher iki finansal riski de yürüterek.

Finansal Spekülasyonun Konusu

Piyasadaki riskli hisse senetlerini satın aldığınızda veya sattığınızda, OTCanlaşma ve aynı zamanda A + ile yüksek ihtiyaç ürünleri yüksek sıralamasına sahip istikrarlı, uçucu olmayan stokları satın almak veya satmakSüt ya da diş macunu, durgunluk pozisyonunda tutun ya da artacak, hedging. Satın aldığınızda veya kısa süre aldığınızdahisse senetleri ile tasarruf sağlayan hisse senetleri ile ilgili olarak, sezgi, vızıltı ve içeriden öğrenen bilgilere güveniyorsunuz,temelde spekülasyon yapıyor.

Finansal spekülasyonun iyi veya kötü olmasına bakılmaksızın, çoğunluklamaddi arbitraj için sınırlar vardır. Arbitraj çok verimli ise piyasalar açık olan bazı ilişkilerde verimli olacakve iyi anlaşılmış, ancak arbitraj için birçok fırsat "risk arbitrajı" olarak adlandırılmaktadır. Örneğin, düşük değerli bir hisse senedi satın almakve aynı endüstrideki aşırı değerli bir stokun kısaltılması. Bu hisse senetleri aslında birbirinden farklıdır ve mutlaka beklemeyizfiyatın mükemmel bir yakınsaması, bu yüzden kusurlu arbitraj yaptığımızda bir risk alırız..

Aynı şekilde, insanlar belli bir seviyeye yükselen bir hisse senedine bahis yaptıklarında ne yaparBirleşme veya devralma kapanıyor çünkü değerdir. Arbitraj için sınırların varlığı çoğunlukla kredi sınırlamaları etrafında dönmektedirve mükemmel bir temiz arbitrajda bile piyasa size karşı sizi dışa vuracak şekilde hareket edecektirarbitrajınızın nihai konumundan kar elde etmeden önce pozisyonlar. Bununla birlikte, arbitraj sınırları varlığına rağmenpiyasa her zaman verimsizden verimli bir fiyat aralığına taşınabilir. Pazarın oldukça olduğuna inanmamız için mantıklı olabilir.ticaret sürecinde yer alan oyuncunun sayısı ve içinden bilgi toplamak nedeniyle verimliresim teoride çok etkili.

Pazarın Etkinliği

Bazı insanlar piyasanın masada oturmaları nedeniyle çok verimsiz olduğunu söylüyor vemüşterileri için telefonlarla fiyat yapmak. Görünüşe göre müşterileri, gerçek fiyatın nerede olduğunu bilmeyenlerdir.Semalt'ta bir satış müdürü olarak çalışırken, fiyat alıcısı olarak hareket ettim, bu yüzden kör fiyat hakkında mükemmel bir fikir sahibi olmalıyım.atama. İnsanların sunduklarınızı almalarını öğrendim!

Bununla birlikte, pazar etkinliğinin fiyatın öngörülebilirliğine işaret ettiğini biliyoruzbir müşterinin bazı ilişkiler için bir engel oluşturduğu için pazar satıcıları tarafından kötü bir fiyat gösterilip gösterilmediği. Alışveriş merkezlerine girersek, sanki bizçoğu fiyatın, o fiyatı ödediğinizde ne elde ettiğinizi yansıtmasını beklerdiniz. Bu verimsizlikten kazançlı olamazsın çünkü birfiyat alıcısı. Dolayısıyla, makul bir şekilde piyasanın verimli olduğunu söyleyebiliriz, ancak biz de fakir fiyatlarla şeyler satın alabilir, ancak ortalama olarak satın alacağızürünlerle ilgili tüm bilgileri yansıtmak için verildiği gibi fiyatları alırsak doğru fiyattan şeyler. Aynı, yaklaşıyoruz.piyasa etkinliği ancak gerçek fiyat değeriyle spekülasyon yapabilir ve müşterinin fiyat alıcısı veya vericisi olup olmadığını anlar!

Riskten Korunma ve Spekülasyon Arasındaki Fark

Çit ile spekülatör arasında kesin ilişki nedir? Çit kurtarıcı yok mu?spekülöre mi? Bundan şüpheliyim! Emtia borsaları ve vadeli spekülasyonlar ile ilgili argüman spekülatörlerin likidite yaratmasıdırher ne pahasına olursa olsun piyasalara piyasaya girmesi gereken hedgers ve insanlar için. Sürekli teklifler ve teklifler vasıtasıyla spekülatörler,piyasanın daha ekonomik bir şekilde meşru bir şekilde kullanılması, karşı taraf olma. Başka bir deyişle, emtia hedging için büyükşirketler Okçu Daniel Midlands örneğidir.

Bu büyük şirketler tarafından korunan emtia ürünlerinin boşaltılmış olduğunu düşünebilirpara piyasalarındaki spekülatörlerin eline geçmesine rağmen, bunun tam tersi..Hedgers, en iyi fiyatları ve zamanlamayı ararkenÇit, spekülatörlerden yararlanan nesillerdir, tersi değil. Köşe pazarlarında ara sıra spekülatörler görüyorsunuzkağıt hediyelerle oynadıkları oyunlardan para kazanmak. Fiziksel vadeli işlemlerin ticaretle ticareti ile aynı şekilde ticaretpiyasa manipülasyonunu, lisansın kaybedilmesine neden olabilecek şeylerin ne olduğu, yasadışı faaliyetlerin çoğunda spekülasyonlar yapıldı,hesapların dondurulması ve uzun süren davalar.

Spekülasyonun arkasındaki en temel fikir, piyasayı klasik bir tarzda nasıl algıladığınızdır.ya da davranışsal bir şekilde, bazı söylenti şeyler söz etmeden, oldukça tartışmalı. Kazmak istediğim ana fikri kapsüllemekşimdi teoriye biraz girelim. Ticaretin etkin piyasada olduğu varsayımına ya da sözde klasik finansın içine girdim, çünkü hızlıbilgi yayılım eğilimi. Pazarların verimli ve verimsiz olduğu kadar verimli olmadığını da düşünüyorum. Böylece, bizBu konvansiyonel teknik ve temel analiz kavramı, halihazırdaki Internet'le birlikte zayıflık analizi ve veri madenciliği ile birliktebaskınlık, hedging için iyi olur, spekülasyon için değil.

Dahası, iptal ve boyut etkisi gibi bazı istisnalar çelişkilidirKlasik finansmana, dolayısıyla davranışsal finansman devralacak. Spekülatif ticarete karşı davranmanızın yolu budur. zihinseldavranış, demirleme, temsil gücü çok önemli faktörler ve zihinsel kaymaların yatırımları nasıl etkilediğistokta davranışlar ve dalgalanmalar spekülasyonları gözlemleme biçimimdir!

Riskten Korunma ve Spekülasyon Köken Alınırsa

Teknik analiz, bazı insanlar için işe yarayan bir şeydir, ancak yapacağımDuyduğum bir hikayeyi anlat. Birisi Cisco'yı yıllarca ticaretten kazanç elde etti ve bir gün bir ton para kaybetti. Sonra baktıhisse senedi kadar ve dedi ki: "Telekomünikasyon ekipmanları!" Cisco'yla "kanlı Sysco" gibi ticaret yapıyordu ve basitçeCisco'yu nokta-com çöküşünde kıran haber çöküşüne kadar yıllarca tamamen şanslıydı. Bu örneklerin birçoğunu spekülatif olarak gördümThomson Reuters'e bir analist olarak ve şu anda bir finansal danışman olarak riskler ve aceleci bir günlük yatırımlar yapıyor ancak daha fazlaGörüyorum ki, borsa bana ne kadar tuhaf geliyor!

Borsa gibi piyasalarda aşırı derecede köpük Federal Reserveinsanların hisse satın almak için kendilerini finanse etme kabiliyetine zarar veren zam oranı artışı. 1920'lerde aşırı spekülasyon bir stoka neden oldupazar mani, bu muazzam bir çöküş ile sonuçlandı. 2007-2008 yıllarında aynı gayrimenkul köpürmesi, her yetersiz salyangozu"pro-işadamı" kendi 10 ev ve araba sadece riskli spekülatif arbitraj nedeniyle!

Dosh'u koruyanlar şapkalardı! Ama burada çok fazla pedal çeviriyorumOlumsuzluk. Öte yandan, hisse senedi fiyatlarını artırdığımızda ne yaptığımızı düşünelim: ekonomiye yatırım yapıyoruz,spekülatörler likiditeyi yaratan ve oyuncuyu pazara sunan çocuklar..Peki bunu nasıl yapabiliriz kötü bir şey olabilirşirketlerin daha yüksek fiyatlarla hisse ihracı yoluyla para toplamaları daha kolay mıdır?

Dolayısıyla aşırı stok alımları sorun değildir. Aşırı satın alma vepara kazanma kararınızdan değil, paranızla yaptığınız akıllı kararlardan değil, işlem maliyetleri yoluyla iadelerinizi yok etmenizi,ancak öncelikle sizin için çalışan borsadan. Uzaklaşın borsa mani olsa da, aşırı yatırımın bir işareti değildir, bu bir işarettirzayıf yatırımdan dolayı sanki önemsiz tahviller (hisse senetleri) köpürmeye başlarsa, piyasalarda bir sorun var demektir. Federal rezerv ne zamanOranları artırmak temelde hisse senedi yatırımlarından ABD doları yükselme yetkisine dönüşmesidir. Böylece, insanlar satın alacakEgemenlik tavanını yukarı çekecek her tür daha ABD tahvili. Birçok kurumsal tahvilin faiz oranlarınındevlet tahvil faiz oranlarının üzerine kurulu hükümet her zaman şirket tahvillerine el koyabilir.

Dolayısıyla, spekülasyon yaparak hükümetin cebini toplarsın veUSD, bunun da etkisiz piyasa durumunda değil, sadece borcun yükselmesine ve para amortismanına yol açacağı anlamına geliyor. Anlıyorsun,her şey nispeten kıvrımlıdır ve spekülasyon hem iyi hem de kötü olabilir.

Sonuç

Kısacası, spekülasyon para kazanma şekli değil en kısa sürede gerçekleşmezekonomik değer katmak. Açık bir yatırım gündemi veya kesinlikle arbitraj imkânları bulmak için güçlü bir yeteneğe benzemektedir.alt satırda ödüllendirilmelidir. Spekülasyon, biri piyasa hakkında iyi bilgilendirilirse ve analitik kenar tipi kullanıyorsa işe yarayabilirMarjinal borsa tacirinden daha akıllı olabildiğiniz zaman, bu marjinal borsa taciri, böyle bir avantaja sahip olanları tercih eder.

Ben ve yoldaşlarım, çok fazla şeye sahip olmaklaİçeriden öğrenebileceğiniz bilgiler ve finansal düşüncenin davranışsal yolunu desteklerseniz, kaybetmeden çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.yeterince cesur iseniz ve iyi işleyen sezgilere ve ek sesli duygulara güveniyorsanız, daima riske atılmaya değer. Satın almayı öneririzve borsa tutmak, çünkü borsa kaybı kaybetmek olsa bile, sabırlı olmak kazanacak - para olmazSadece büyümek. Gereksinim duyduğunuzda çok şey kazanacak ve onlara ihtiyacınız olmadığında küçülecektir. Genel olarak,"görünmez el."

November 22, 2017