Back to Question Center
0

İstenmeyen Kullanıcılar! Semalt Uzmanı Onlara Yapabilecekler İpuçları

1 answers:

Ortalama bir kişi günde yaklaşık 100 e-posta alır; bazıları webmasterlardan gelirken, diğerleri ürünlerini ve hizmetlerini tanıtan şirketlere veya medya sitelerine aittir. Benzer bir şekilde, web siteniz günde bir çok ziyaretçi alacak ve bunların çoğu web sayfalarınızla hiçbir etkileşim ya da ilgi duymuyor. Sitenizde dolaştıklarında anında ayrılırlar ve makalelerinize ilgi göstermezler. Böylece, hemen çıkma oranı% 100'e kadar artırılır. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Lisa Mitchell, istenmeyen kullanıcıların tümünü engellemek ve sitenizin güvenliğini sağlamak ve korumayı tam olarak sağlamak için önemli olduğunu söylüyor.

'1 - ask it computer services. Bireysel kullanıcıları engelle:

Bireysel üyeleri engellemek ve gelecekte sizinle iletişime geçmesini engellemek kolaydır. Bunu kendi profilleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Örneğin, birisi sizi Facebook'ta veya başka bir sosyal paylaşım sitesinde rahatsız ediyorsa, Facebook kimliğindeki Engelle seçeneğine tıklayarak onu kolayca engelleyebilirsiniz. Benzer şekilde, istenmeyen kullanıcıları e-postalardan engelleyebilir ve kimliklerini spam olarak bildirebilirsiniz. Bir kullanıcıyı engellediyseniz, mesajlarınız gibi size mesaj gönderebilir, profilinizi dahili olarak ziyaret edebilir veya haber akışlarınızı kontrol edemezsiniz. Ancak profil resmini görebilir ve başka bir kimlik numarasıyla sizinle iletişime geçebilir.

2. Belirli insan gruplarını hariç tutun:

Bir grup insandan sıkıldıysanız, Gizlilik bölümündeki Ayarlar> Yeni kişiler seçeneğini kontrol etmeli ve gelecekte sizinle iletişime geçmesini istememelisiniz. Burası, anında engellenmesi için sosyal medya kimlikleri veya e-posta kimlikleri gibi kişiler ekleyebileceğiniz yerdir. Örneğin, bazı kişiler profilinizle eşleşmiyorsa ve rasgele sizinle iletişim kurduysa, Gmail hesabınızda filtreler oluşturabilir ve e-posta kimliklerini bu filtrelere ekleyebilirsiniz.

3. Geçici bir e-posta kimliği oluşturun:

İnsanların sizinle iletişime geçmesini engellemek için yapabileceğiniz en basit ve en iyi şeylerden biri, geçici e-posta kimlikleri oluşturmaktır. Bu, istenmeyen kullanıcıların tekrar tekrar tek kullanımlık, taklit ve takma mesaj göndermelerini önleyecektir. İnsanların% 90'ının orijinal adlarla ve birincil e-posta kimlikleriyle çevrimiçi hesaplara kaydoldukları ortak bir gözlemdir. Sonuç olarak, bilinmeyen ve şüpheli kişilerden mesaj almaya başlarlar. E-postaların çoğu varsayılan olarak önemsiz veya spam klasörüne gönderilir, ancak birçoğu gelen kutunuza yönlendirilir.

4. Bilinmeyen haber bültenlerini iptal edin:

Çok sayıda haber bültenine veya promosyon hizmetine abone olduysanız, şansınız her gün onlarca e-posta almanızdır. İstenmeyen çevrimiçi kullanıcılardan kurtulmanın en iyi yolu hoşunuza gitmeyen hizmetlerin aboneliğini iptal etmektir. Başka bir deyişle, neredeyse her gün sizi rahatsız eden haber bültenlerine veya promosyon e-postalarından çıkmanız gerekir. Bunun için, Aboneliği iptal et düğmesini tıklayın ve sitelerin rahatsız edici mesajlar göndereceğini engelleyin. Aboneliği iptal etme, gelen kutusuna giren bir miktar spam'ı azaltmanın en iyi yollarından biridir.

November 26, 2017