Back to Question Center
0

E-posta Spam Nedir? Önemli E-postaları Spam Klasöründen Çıkarma Konusunda Semalt'tan Yararlı İpuçları

1 answers:

Önemsiz e-posta adı verilen e-posta spami, e-postanız aracılığıyla gönderilen istenmeyen toplu mesajlar veya metinlerdir. Aslında spam göndericiler, bu tekniği kullanarak zararlı yazılımları ve virüsleri internete yayarlar. E-posta kimlikleri spambotlarla elde edildiği için hemen hemen tüm e-posta kullanıcıları bu soruna günlük bir karşılaşma ile karşı karşıya. E-posta adreslerinizi otomatik olarak listelerine eklerler ve size gereksiz mesajlar göndermeye devam ederler - salaire du gestionnaire de paie. Spam gönderenler bu botları çok sayıda e-posta dağıtım listeleri oluşturmak için kullanırlar. E-posta spam terimi ilk olarak 19. yüzyılda istenmeyen e-postalara yönlendirilirken, 20. yüzyılda internet erişimi araştırma ve akademik çevreler dışında yaygınlaştı. Burada, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Michael Brown, önemli e-postaları Spam klasöründen çıkarıp çıkarmama konusundaki ipuçlarını paylaştı.

'1. İzin Pazarlama Tekniğini kullanın:

İzin Pazarlama tekniği büyük markalar ve çokuluslu şirketler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaptıkları, acil ve meşru e-postalarının Spam klasörüne gitmesini önleyen belirli eklentileri kurmasıdır. WordPress'de, faydalanmak için onlarca benzeri eklenti var, ancak en şaşırtıcı ve seçkin eklenti Whitelist eklentisidir. Kurulumu kolaydır ve anında etkinleştirilir.

2. E-posta gönderip almadan önce spam denetleyicileri kullanın:

Bir e-posta gönderip almadan önce, e-posta kimliğinize ekli kalmaya devam eden ve meşru ve gayri meşru e-postaları belirlemenize yardımcı olan özel spam denetleyicileri kullanmalısınız. SpamAssassin ile başlamak için harika bir araç. Yazılımı indirmemek veya gereksiz e-posta eklerini açmaktan kaçınmak istiyorsanız, şu anda bu programı yükleyebilirsiniz. Alternatif olarak, sizin için önemli olan öğeleri kontrol etmeye yardımcı olan ve sizin hiçbir şey ifade etmeyen e-postaları filtrelemekte yardımcı olan IsNotSpam hizmetini deneyebilirsiniz.

2. Kara Listelerden Çık:

E-posta sunucuları kara listelerde bulunuyorsa, meşru iletileri zamanında göndermenizi ve almanızı zorlaştırabilir veya zorlayabiliriz. Bu sorunu önlemek için, mümkün olan en kısa sürede o kara listelerden kurtulmalısınız. Birincisi, e-posta kara listelerini kontrol etmeniz ve kara listelerden herhangi birinde olup olmadığınızı belirlemeniz gerekir. Bu yapıldığında sizi kara listeye ekleyen ve sizi meşrulaştırma konusunda ikna eden gönderenler veya web siteleri ile takip etmek zorundasınız.

3. İyi Metin-Görüntü Oranlarının Korunması:

Mesajlarınızı işlerken ve gönderirken gönderenlerinizden doğru metin-görüntü oranlarını korumalarını isteyin. Bir e-postada pek çok resim göndermeyin; bunun yerine, metin ve resimlerin mükemmel bir kombinasyonuna sahip olmanız gerekir. Tüm grafikler için yalnızca JPG resimlerini ve YouTube videolarını kullanmanızı ve diğer tür şeyler üzerinde güvenmemenizi öneririz.

Bu üç teknik, spam e-postalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, gelen kutunuzdan meşru mesajları almanız mümkün olacak ve onları Spam klasörü veya Çöp Kutusu klasöründe bulmanız gerekmeyecek.

November 30, 2017