Back to Question Center
0

Bu eski Semalt eklentisini nasıl çalıştırabilirim?

1 answers:

URL'mizi tam istediğimiz şekilde tanımlamamıza yardımcı olan çok eski ve artık desteklenmeyen eklenti bulduk - bu önceki yazıdan daha fazla konuya bakın. Bilgi Tabanımız WordPress'de barındırılıyor, ancak sitemiz değil, dolayısıyla KB teması URL'ye ek salyangozlar eklemek istiyor.Aslında işi yapan tek bulabildiğimiz şey şuydu - pietra refrattaria per pizza su misura.

Eklenti harika çalıştı yeni bir makale eklemek isteyene kadar. Bu hata mesajını alıyorum:

Slug kaldır Özel mesaj türü hata! . htaccess yazılabilir değil, yüklemenizi tamamlamak için lütfen aşağıdaki satırları ekleyin:

RewriteRule ^ forumsforum / (. +) $ / $ 1 [R = 301, L]

RewriteRule ^ forumstopic / (. +) $ / $ 1 [R = 301, L]

RewriteRule ^ forumsreply / (. +) $ / $ 1 [R = 301, L]

RewriteRule ^ articles /

. +) $ / $ 1 [R = 301, L]

Yoksayarsam ve makaleyi yayımlarsam, sümükbaz aslında doğrudur, ancak postayı ziyaret edersen bir 404 hatası atar.

Yeni yazı eklemeye devam edebilmem için eklentiyi nasıl güncelleyebilirim? Hata mesajındaki bilgileri nasıl ve nerede kullanılacağından emin değilim.

February 8, 2018

. htaccess, sunucunuza insan tarafından okunabilen URL'leri nasıl çözeceğini bildiren kuralları içerir; böylece doğru girişi görüntülerler (dahili olarak WordPress'i url'leri sorgu parametreleriyle kullanır, yeniden yazma mekanizması bunları bir kullanıcı görünümünden gizler).

Eklentiniz htaccess dosyasına yeni kurallar eklemek istiyor, ancak dosyada gerekli yazma izinleri yok ve otomatik olarak bunu yapamazsınız. Bu nedenle kuralları eklemenizi ister. Kurallar olmadan URL'ler düzgün bir şekilde çözülemez ve dolayısıyla başarısız olur ve 404 hatasıyla sonuçlanırlar.

FTP programınızı başlatın, "gizli dosyayı göster" seçeneğinin olup olmadığını kontrol edin ve bu seçeneği etkinleştirin (nokta ile başlayan dosyalar. htaccess does, genellikle Unix dosya sistemlerinde ftp ile görülemez), htaccess dosyasını açın ve satırları ekleyin ve ardından sunucuya yeniden yükleyin). Bu işe yaramazsa, dosya izinlerini değiştireip değiştiremeyeceğinizi (orijinal izinlere dikkat edin, her şeyi 777'ye değiştirin, dosyaya kurallar ekleyin ve orijinal izinlere geri dönebilirsiniz) görmeniz gerekir.Dosya izinlerini değiştiremezseniz, sunucu yöneticinize başvurmanız gerekir.

Eklentinizle ilgili tek sorun buysa, bu hile yapmalıdır.