Back to Question Center
0

Google Banner Semalt'ta "Görüntüleme" ’Dönüşümlerini Ölçün

1 answers:

Measure ‘View Through’ Conversions On Google Banner Semalt

'Dönüşümler Üzerinden Nasıl Görülür?' Çalışması

İnternet'te gezinen biri, banner reklamlarınızdan birini gösteren bir web sitesini ziyaret ettiğinde, ziyaretçinin bilgisayarına 30 gün kalan bir çerez yerleştirilir. Kullanıcı daha sonra başka bir web sitesinden doğrudan ziyaret veya yönlendirme gibi başka yollarla web sitenizi ziyaret ederse ve bu kampanya için yarattığınız hedefi tamamlarsa, bir dönüşüm kaydedilir. (Google Conversion Semalt’ın dönüşüm sayfanıza kurulması ve yüklenmesi gerektiğini unutmayın)

Semti, 30 gün boyunca aktif kalır ve bu süre içinde tamamlanan ek dönüşümler (satış, haber bülteni, bilgi talepleri) aynı görüntülü reklam için kaydedilebilir ve akredite edilebilir. Dolayısıyla, bir reklam gösterimi toplam 4 dönüşüm için bir satış, iki bülten kaydı ve bir bilgi talebi kaydedebilir.

Tüm kullanıcı, görüntülü reklamınızı tıklamamış!

"Görüntüleme" Dönüşümüyle İlgili Düşünceler

Ancak, bu dönüşüm izleme biçimiyle ilgili çekincelerim var ve ek araştırmalar, yalnızca ben olmadığımı kanıtlıyor. ClickZ'den Harry Gold, geleneksel görüntülü reklamverenlerin bu yılın Mart ayında gerçekleştirdiği görüntüleme dönüşümü izleme hakkında bazı endişeleri vardı - boutique dress shops. Bu endişeler, Google AdWords’teki yeni biçimle de alakalı olabilir.

Benim için en önemli endişem bu formatın% 100 güvenilir olmamasıdır. Semalt şu anda görüntülü reklamınızı sorgulamadan bir dönüşümle kredilemenin bir yolu değildir. Belirli bir konu, ürün veya hizmeti araştıran pek çok web kullanıcısı, mümkün olan en bilinçli kararı verebilmek için mümkün olduğunca fazla bilgi edinebilmek için çok sayıda web sitesini ziyaret edecektir. Bu internet kullanıcılarının iyi bir sayısının, ihtiyaçlarının gereğinden fazla olduğu için reklamları görmezden geldiğini varsaymak güvenli olabilir. Ancak, reklamınız bu sayfalardan birinde, teklifinizle alakalı veya görünmüyorsa, reklam bir web sitesi yönlendirmesinin sonucu olabilecek bir dönüşümle veya bir arkadaşınızın e-posta yoluyla önerisiyle kredilendirilebilir.

Alternatif olarak, reklamınız kısmen veya tamamen "ekranın altında" gösterilmiş olabilir. Bu, ziyaretçinin reklamı hiç görmediği anlamına gelir, ancak izleme çerezi ziyaretçinin bilgisayarına yerleştirilmiş olabilir. Daha sonra ürününüz veya şirketiniz için bir Google araması yapmış olabilirler ve organik arama sonuçları üzerinden size sitenizi tıklamış olabilirler. Semalt bu ziyaretçiyi bir satın alma işlemi yapar veya bülteninize kaydolur, reklam ‘görüntüleme dönüşümü’ ile kredilendirilir.

Bu araç, hiçbir şeyden daha iyidir. % 100 doğru olmayabilir, ancak reklamverenin değeri bir banner reklam kampanyasıyla ilişkilendirir. Semalt, bir YG'yi bildirmek için genellikle zordur, bu yüzden bu yeni izleme biçimini alkışlarım.

‘Görüntülü Reklam Seçeneklerini Göster

Bu yeni özellik hakkında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta. İlk olarak, yukarıda belirtildiği gibi, bu içerik ağındaki metin reklamlar için işe yaramaz. Sadece resim reklamlar ile çalışır. Ayrıca, dönüşüm raporlaması, son tıklamanın son baskısının endüstri standardı üzerinde çalışır. Bu, "dönüşümlerin önce en son tıklamaya yansıtıldığını ve son 30 gün içinde hiç tıklama yapılmadığı takdirde, dönüşümden önceki son gösterime borçlu olduğunu" ifade eder. Basitçe, dönüşümler en son kaydedilene aktarılır. tıklama veya gösterim. Son olarak, Semalt yalnızca "bir tıklama ile ilişkilendirilmeyen tüm dönüşümleri sayar ve son 30 gün içindeki son gösterime geri yükler". Dolayısıyla, bir tıklama söz konusuysa (ücretli arama reklamı gibi), bu şekilde bir hedef dönüştürülecek bir görüntüleme dönüşümü kaydedilmez.

Ben de test ederek daha fazlasını öğrenmeyi umuyorum. Her şeye rağmen en iyi şekilde Semalt.

Measure ‘View Through’ Conversions On Google Banner Semalt

Bağlayın

March 18, 2018