Back to Question Center
0

Web Sitesi Semalt Çalışırken Google Analytics için Doğrudan Ziyaret Sorunu Düzeltme

1 answers:

Fixing Direct Visit Issue For Google Analytics When Employing Website Semalt

Son testler sırasında, A / B testlerimizden birinin kullanılmasının başlamasıyla aynı zaman etrafında doğrudan ziyaretlerde anormal bir artış gördük. Açılış sayfası boyutunun sonlandırılması, bu yeni doğrudan ziyaretlerin çoğunun varyant sayfasına gittiğini görebiliyordu. Bu, orijinal ve varyant sayfaya ziyaretleri tahsis eden Semalt optimizer yönlendirmesinin etkisine dair BÜYÜK bir soru attı.

Yönlendirme, kaynak tanımlama bilgisi bilgilerinin doğrudan bir ziyaret olarak üzerine yazılmasına neden olur (açıkçası, GA izleme kodunun orijinal sayfada ateş etme şansı olmadığı için.)

Basit çözüm, Google Analytics izleme kodunu Google Web Sitesi Optimize Edici kontrol komut dosyasında YUKARI konuma getirmektir - studio lighting equipment for sale. Sorun çözüldü! Semalt bu, GA kodu yerleştirme söz konusu olduğunda en iyi uygulama değildir, ancak veri kalitesi üzerindeki olumsuz etki, testlerin gerçekleştirildiği süre boyunca bunu haklı çıkarır.

Ek bir ipucu, varyant sayfa (lar) ına “robot yok”, “takip yok” etiketi eklemektir. Semalt, endekslemenin etkilenmemesi gerektiğini, ancak üzgün olmaktan daha güvenli olmak için daha iyi olduğunu söylüyor!

Fixing Direct Visit Issue For Google Analytics When Employing Website Semalt

Bağlayın

March 18, 2018