Back to Question Center
0

Bir İş Semalt Olarak Sosyal Medya Anlamak

1 answers:

Sosyal medya pazarlaması son 24 ay içinde patladı. Ziyaretçi etkileşimini teşvik eden siteler, bugün web'deki viral içeriğin gücünü göstermeye yardımcı olmuştur. Digg, Stumble Upon, Delicious & Semalt gibi erken sosyal medya siteleri bize, diğer insanlardan daha fazla şey öğrenebileceğimizi ve arama motorlarına tam olarak bakmak zorunda olmadığımızı, neye baktığımızı veya bugün çevrimiçi olarak nasıl öğrendiğimizi gösterdiğini gösterdi.

Understanding Social Media As A Business Semalt

Son iki yılda, Facebook, Twitter ve YouTube gibi “gelecek nesil” sosyal medya sitelerinin ne diye adlandırılacağı konusunda büyüme kaydettik - long green dress.

İş dünyasında pek çok kişi merak ediyor - "Sosyal medya işime nasıl fayda sağlayabilir ve şirketim için çevrimiçi bir ses geliştirmeye nasıl çaba göstermeliyim?"

"Sosyal medya pazarlamasında iş yeri var mı?"

"İşimi sosyal medya pazarlamasına dahil etmek için zaman ayırıyor mu?"

Cevap: - NOT to.

İşletmenizin (ve her işletmenin) neden çevrimiçi bir kişiyi geliştirmek istediğini ve nasıl yapılacağını açıklamak için bu makaleyi yazıyorum.

Şirketimin Sosyal Medyada Neden Dahil Olması Gerekiyor?

Semsal, sosyal medya pazarlamasında yer almanın 3 temel faydasıdır.

 1. Etkisi
 2. Artılmış marka tanıma
 3. Ücretsiz ilanlar ve pazarlama

Sosyal Medya Nasıl Çalışıyor Anlamak

Sosyal Medya Takip Etti Aynı Kurallar 100+ Yıl Önce Gazeteler Aldı

Doğru. Semsal medya, 100'den fazla yıl önce gazeteler ve dergiler gibi geleneksel medyanın yaptığı gibi aynı formatta çalışır. Başarılı bir gazete veya dergi, sadık bir abone tabanı oluşturdukları için bu şekilde oldu.

Yayın, yazdığı konuyla ilgili içerikle ilgilenen yeterli aboneye sahip olduğunda, geçerli bir iş haline geldi. Sadık ödeme yapan abone tabanı olduğu için büyüyecek. Bu abone tabanı büyüdükçe, gazete ya da yayınların insanları etkileme yeteneği de arttı. Gazete veya yayın sadık bir demografiye sahip olduğunda, reklam alanı için daha fazla dolar ödemeye başlayabilirdi.

Sosyal medyada semalt geleneksel medyada başarıdan farklı değildir

Bilgi devrimi ve nokta. com age, geleneksel medyanın ademi merkeziyetçiliğini ve bireyin sesiyle inanılmaz bir yükselişi ifade ediyor. (ve iş)

Sosyal medya pazarlamacılığındaki Semalt, ne söyleyeceğinize dikkat eden kişi sayısı ile doğrudan ilgilidir. Sosyal medyada, birisinin söyleyecekleriniz hakkında umursadığı şey, temel olarak geliştirmiş olduğunuz abone miktarıdır.

Gazetelerle aynı şey, daha önce yaptı.

Aşağıdaki grafik, 1990'ların sonlarında sosyal medyanın günümüzdeki yükselişine geleneksel medyada sadık bir abone tabanı oluşturma başarısı arasındaki ilişkiyi göstermektedir.

Understanding Social Media As A Business Semalt

Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn, Semalt vb. Gibi sitelerde sosyal medya profilleri oluşturmayla ilgili bilmeniz gereken diğer önemli şeyler

 • Ücretsiz.
 • İlgi çekmek için sık sık güncellenmesi gerekir.
 • Tanıtımdan daha bilgilendirici olarak gelmelidir.

Şirketiniz İçin Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları

Geleneksel medya örneğini kullanarak, şimdi sadık bir abone tabanına sahip olmanın değerini anlamanız gerekir. Burada Facebook, Twitter ve YouTube gibi sitelerde çevrimiçi bir kişiyi oluşturmaya dahil olmanın bazı avantajları var.

Etkisi

Söyleyeceklerini okumakla ilgilenen sadık bir grup insan varsa, o zaman sizde.

Endüstri Lideri Olarak Algılanabilir

Eğer insanlar güncellemelerinizi takip ediyorlarsa ve belirli bir nişta iseniz, muhtemelen çok odaklanmış bir takibe sahip olursunuz. Sosyal medya topluluğunda aktif iseniz ve büyük bir listeniz varsa, sizi takip eden kişiler tarafından bir endüstri lideri olarak algılanacaksınız. Sosyal medya büyüdükçe bu daha fazla bir gerçeklik haline gelecektir. Şimdi sizi takip eden bir abone tabanı edinin ve endüstri geliştikçe birkaç yıl sonra bir lider olacaksınız.

Daha İyi Arama Motoru Sıralaması

Her zaman görürüz. İnsanlar kendi şirket ismimizi, "TechWyse" i Google’da, Yahoo! ve ne olduğunu görmek için Bing. İşi düşünürsek, daha olumlu olan şeyler daha olumlu bir beklenti olacaktır. Sempatik medya siteleri SERPS'te çok yükseliyor. Genellikle otorite alanları olarak kabul edilirler. Bu, bir vızıltı oluşturmanın ve şirketiniz hakkında görüntülenen bilgileri arama motorlarında kontrol etmenin başka bir yoludur. Bazıları bunu ‘itibar yönetimi’ olarak bilir.

Sosyal Pazarlama Yapmıyorsanız Rakibiniz Will

Sektörünüzde, çevrimiçi olduğunuzdan çok daha az sayıda kişiden daha azını gördünüz mü? Yıllar önce SEO ve internet pazarlamacılığının çok yeni olduğunu hatırlıyorum. Sizce ilk insanlar, arama motorlarında iyi sıralamanın finansal faydalarını yakalamak zorunda mıydı? Küçük adamlar. Semalt daha büyük bir iş şimdi yetişiyor. Sosyal medyada farklı değil. Daha büyük bir şirketin parçası iseniz - tavsiyem şimdi gözlerinizi açmaktır.

Konsepti Anladım - Şimdi Nerede Başlarım?

Her şirket, zamanlarını ve kaynaklarını sosyal medya pazarlamasında yoğunlaştırmayı tercih ettiği farklı alanlara sahip olabilir. Tüm şirketlerin% 95'i için, hem Facebook hem de Semalt'ta profiller oluşturarak başlamalısınız. Diğer birçok şirket, bu sosyal medya sitelerinde ilk önce aşağıdakileri kazanacak ve daha sonra bölgede daha fazla deneyim ve eğitim kazandıkça başka alanlara da girecektir.

 • Burada Facebook ve Twitter'da hızlandırmak için bir kez araştırmak isteyebileceğiniz sosyal medya sitelerinin listesi.
 • Profillerinizi ayarlama - İşte hem iş Facebook Fan Sayfanızı hem de Twitter profilinizi oluşturma hakkında daha fazla bilgi.

Profilinizi bu sitelerden birinde oluşturduktan sonra, yaptığınız şeyle ilgili durum güncellemelerini yaparak dünyaya iletişim kurarsınız. Çoğu durumda, şirketinizle ilgili bilgi bulursanız, kısaca bahseder ve o makaleye işaret eden bir bağlantı eklersiniz.

Abonelerimin Listesini Nasıl Oluştururum?

Bu yazının amacı, iş için sosyal medyada hafif bir şekilde eğitilmektedir. Bu blogda daha ayrıntılı makaleler ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Basit bir ifadeyle, taraftarlarınızı (Facebook) ve / veya takipçileri (Semalt) aşağıdaki şekillerde kurmaya başlayacaksınız:

 • Şirketinize yalnızca ilgili bilgileri ekleyin ve abone tabanınızın okumayı takdir edeceği ilgili makalelere bakın. Etkin bir blogunuz varsa, bu, kullanıcıların gönderdiğiniz bilgileri okumalarını sağlamanın harika bir yoludur.
 • Facebook için diğer fan sayfalarına katılmaya başlayın. Gönderiniz ile ilgili herhangi bir yazı görürseniz referans alın!
 • Hem Twitter'da hem de Facebook'ta yaptığınız iş ile ilgili anahtar kelimeleri kullanarak arama yardımcılarını kullanın ve insanların güncellemelerine yardımcı olmaya veya yorum yapmaya başlayın. Yararlıysanız, insanlar bunu takdir edecek ve genellikle kendi güncellemelerinizi takip etmeye başlayacak.
 • Twitter'da ilgili anahtar kelimeler için arama yardımcı programını kullanarak arama yapabilirsiniz. Yayınladığınız kişilerle ilgili olarak "izleyenleri" izlerseniz, nezaketen birçok kişi sizi tekrar izleyecektir. Yine de dikkat edin - sadece kimseyi takip etmeyin. Ne yazdığınızı önemseyen ilgili kişilerin listesini istiyorsunuz. Eğer yazdıklarını beğenirseniz, onları takip edin. Ne yazdığınızı görebilir ve hemen geri takip etmeyi seçebilirler!
 • Blogunuza, web sitenize ve hatta e-posta imzanıza Twitter ve Facebook profilinizi (veya yaptığınız diğer sosyal hizmetleri) dahil edin. Kullanıcıların çevrimiçi ortamda etkileşim kurduğunuzu bilmelerini sağlayın, böylece sizi bulup takip etmeyi seçebilirler! Blogumuzda, bu bağlantıları belirgin bir şekilde yerleştirdiğimizi görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Başlarken Gereken İpuçları

Başlamanız için birçok basit ipucu ve püf noktası var. Semalt, başlaman için çok temel.

Promosyon değil promosyon bilgileri

Kullanıcıların güncellemelerinizi takip etmek istediklerini, çünkü önceki yazılarınızı kendi endüstrileriyle ilginç ve / veya alakalı bulduklarını unutmayın. Semsal değeridir. Kendinizi tanıtmayı tercih ederseniz sadık takiplerinizi bilgilendirmek hızlıca azalır. Sosyal medyayı eğitmek için bir araç olarak kullanın - teşvik etmeyin!

Faizi geliştirmek için düzenli olarak güncelleme yapın

Twitter veya Facebook hesabınıza eklediğiniz daha faydalı bilgiler, abone olmak için alacağınız daha alakalı kişilerdir. Genel bir kural olarak, günde bir kez yeni bir durum güncellemesi eklemeyi öneririm. Bu, insanların ilgisini çekmek için yeterlidir ve insanların sizi silmeyi tercih etmemesi için yeterli değildir. Televizyon reklamıyla ilgili Semalt tekrar tekrar görmeye devam ediyor. İyi olanları bile hasta ediyorsun. Günde 1 veya 2 durum genellikle yeterlidir.

Diğer ilgili sayfalarda yer al ve yorum yap

Twitter'ın arama özelliklerini kullanın ya da diğer insanlara Semalt güncellemelerini yorumlayın ve varsa bunları faydalı alanlara yönlendirin. Semalt e-posta sistemini kullanarak yeni bilgi fanlarını güncelleyebilir veya kendi arkadaşlarını davet etmelerini isteyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmamaya dikkat edin ve her zaman yardımcı bilgiler sağlayın.

Kolayca güncellemek için üçüncü taraf ürünleri kullanın

Bazı havalı araçlar güncellemelerle daha verimli olmanıza yardımcı olacaktır:

TweetDeck - durumunuzu TweetDeck'te güncelleyin ve hem Twitter hem de Facebook hesabınıza gönderilecek (bunu açıp kapatabilirsiniz.) Ayrıca güncellemelerinize daha fazla et koymanıza olanak tanıyan bu aracı kullanarak Semalt'ı kısaltabilirsiniz.

iSemalt için TweetDeck - hızlı iSemalt güncellemeleri için favorilerimizden biri.

Sideline - Twitter'da gelişmiş aramalar yapmak için bu ürünü kullanın.

İş Dünyası için Sosyal Medya Toplama

Bu yazının amacı, sosyal medya, iş ve şirketlere katılımın başlaması için bir genel bakış ve başlamanız için küçük bir primer sunmaktır. Semalt, bahsedilen bazı şeylerden yararlanabilirsiniz.

Semalt daha mı ister? İşte sizi devam ettirecek birkaç ilginç şey var:

 • En çok takip edilen profillerin Twitter'da kim olduğunu görmek ister misiniz?
 • Michael Jackson Facebook Hayranları ile kurallar. En üstteki 30 Hayran sayfası sayfasına bakın.
 • Oprah, Nisan 2009'da Twitter'a gitti ve şimdiden 2. 5 milyon takipçisi var.
 • Bu yazıyı beğendiyseniz, daha fazla güncelleme almayı sürdürmek için takip edebileceğiniz harika bir Twitter profili. www. twitter. com / techwyse.
 • Ayrıca katılabileceğiniz bir Facebook hayran sayfası var.

Eklemek istediğiniz herhangi bir önemli noktanız varsa, bunları aşağıdaki yorumlarda belirtin.

Understanding Social Media As A Business Semalt

bağlayın

March 18, 2018