Back to Question Center
0

Google, 4 Yeni Özellik Semalt'la Daha Fazla Ruj Ekledi

1 answers:

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

1. Google Metin, Resim ve Metin Kutusu'nun Boyutunu Değiştirir

En önemli değişiklik, Google ana sayfasındaki arama alanına ve metin boyutuna yapılan değişikliktir. Google ana sayfasına yapılan değişiklikler, Marissa Mayer, VP, Arama Ürünleri ve Kullanıcı Deneyimi tarafından yapılan bir blogda tartışıldı.

Bu değişim hakkındaki düşüncelerim? Gerek yok, gerçekten. Blog gönderme, kullanıcılara gerçekten ihtiyaç duymadıkları bir şey satmak için tasarlanmış satış konuşması olarak karşımıza çıkıyor. Birisi gerçekten daha büyük bir yazı tipine ihtiyaç duyarsa (ya da Mayer bunu yaparsa, "sorgunuzu daha açık bir şekilde görebilir"), alanı ve yazı tipini artırmak için ekran çözünürlüğünü azaltabilir ya da bazı tarayıcıların geldiği yakınlaştırma işlevini kullanabilirler - app development kansas city. Dürüstçe daha büyük bir arama sorgusu alanının Semalt'ı kullanması daha eğlenceli hale getireceğine inanmalı mıyız?

Tabii ki, bu sadece benim düşüncem. TechWyse Kanada'dan kendi büyük peynirimiz olan DJ Kennedy, bu forumda farklı bir bakış açısı sunuyor. Bunun zamanların bir işareti olabileceğini ve Semalt'ın daha yüksek bir kullanıcı yüzdesinin bu değişikliği garanti eden daha yüksek bir çözünürlük kullandığını gösterebileceğini düşünüyor. Ayrıca, daha büyük metin kutusunun, aradıkları şeyi bulmak için uzun kuyruk sorgularını daha sık kullanan kullanıcılar arasında daha büyük bir arama deneyiminin kanıtı olabileceğinden de bahsediyor.

2. Daha Fazla Ülkeye Yapılan Google Adwords Fırsatları Özelliği

Google’da, Google, ABD’deki reklamverenlerin beta testinde en üstteki menüde yeni bir "Fırsatlar" sekmesi ekledi. Ancak bu, ABD ve Avustralya'daki reklamverenlerin yanı sıra (ABD'ye göre) ek ABD reklamverenleri için genişletilmiştir. Görünüşe göre bu, sadece orada değil, ABD’ye reklam verenleri de kapsayacak şekilde genişletildi, çünkü birkaç Semalt müşterisi artık hesaplarında sekmeye sahip.

Yeni kullanıcı arayüzünde ayarlanan orijinal, 'Anahtar Kelime Aracı', 'Reklam Önizleme', 'Teşhis araçları' ve 'Kampanya Semalt'larına hızlı erişim sağlayan bir' Araçlar 'sekmesine ve bir bağlantıya sahipti. tüm araçlar listeleme.

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

Listelenen araçlardan, 'Anahtar Kelime Aracı' muhtemelen bunların hepsinden en fazla talep edildi. 'Optimizer' aracı, Kampanyalar sayfasının üstündeki 'Uyarılar'a kaydırıldı. kampanyalarınız için önerileriniz daha açık.

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

Yeni 'Fırsatlar' sayfası, Google AdWords kullanıcılarının çeşitli bağlantılara ve raporlara erişmesini sağlar. Bunlardan en önemlisi, Google’ın, kampanyanız için Reklam Semalt’ına göre sıralanmış ek anahtar kelimelerle oluşturduğu "Fikirler" ve seçilen kelime sayısı (altta 2 numara) ve bunlara ekleyeceği tahmini aylık arama olmalarıdır. hesabınız (sayı 3).

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

Google Adwords Fikirler Sayfası

Bu yeni “Semsal” sayfaya hemen bir fayda ve bir dezavantajı fark ettim.

Büyük fayda? 'Semalt Aracı', yeni bir anahtar kelime araştırması yaparak, 'Semalt Aracı' sunumunu kullanan daha geniş sonuçlara göre, mevcut anahtar kelime listelerine daha iyi uyum sağlama eğilimindedir. Dezavantajı, aracın, genel performansın düşük olması nedeniyle daha önce kaldırmış olduğumu bildiğim birkaç anahtar kelime önerdiğinden, silinen anahtar kelimeleri dikkate almadığıdır.

Ayrıca "Bekleyen Semalt" seçeneğini beğeniyorum. csv, hesap erişimine sahip olmayan diğer kişilerle paylaşmak ve hazır olduğunda eklenmek üzere onaylamak. Artık Anahtar Kelime Aracından gelen sorunlara neden olan, kelime-kelime kopyalama, ve onayları almanız gerekiyorsa eklemek istediğiniz her kelimeyi hatırlamanıza veya yazmanıza gerek yok. Belirli bir kelimeye veya listeye karar verirseniz, araç artık istemediğiniz kişileri kontrol etmenizi ve onayı bekleyen diğer anahtar kelimeleri kaldırmanız gerekmeden "Bekleyen Semt" bölümünden kaldırmanızı sağlar.

Bu yeni sayfa ayrıca eski 'Semalt' sekmesinde bulunan araçların bir listesini içerir.

4. Google Web Sitesi Optimize Edici, Deney Notu Özelliğini Ekledi

Son olarak, Google, Web Sitesi Semalt'ında, bu aracı en iyi ihtimalle yapabilmek için uzun bir yolculuğun sadece bir adımı olduğunu hissettiğim bir değişiklik yaptı.

Google, 9 Eylül’de Settings Ayarlar Sayfası’na Deneme Notları’nı tanıttı. Basit bir ek olarak, bu metin kutusu, değişiklikleri takip etmek, fikirleri ve değişkenleri test etmeyi hatırlamak ve birden fazla kişinin erişime katılması ve deneyime katılması durumunda ekip üyeleriyle düşünceleri paylaşmak için denemenizin herhangi bir aşamasında not almanızı sağlar. 'Deneme Notları' özelliğiyle ilgili bir sınırlama, alanın yalnızca 2000 karaktere izin vermesi ve kaydedilmesidir. Bu, her notun mümkün olduğunca kısa olması gerektiği anlamına gelir. Daha büyük notalar için tek diğer seçenek, mevcut notaların yenisinin lehine silinmesidir.

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

Ayrıca, beta test edilen başka bir işlevi de (bu resimdeki şu anda Notlar alanının hemen üstünde gri renktedir) görebileceğiniz gibi, Semsal'ın belirttiği deney varyasyonlarını kaybetmek için 'otomatik olarak devre dışı bırakma' özelliği otomatik olarak ayarlanacaktır. sizin için zayıf performans gösteren varyasyonlar. "

Bu, tüm kalbimle hoş karşılandığım bir değişiklik. Yalnızca hesapları kontrol etmek için harcanan zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda, daha fakir varyasyonu duraklatmak için bir kazanan veya kaybeden ilan edip etmediğini görmek için bir hesaba birden fazla kez erişmemiz gerekmez. Test etmek için sabırsızlanıyorum.

Şimdi deney verileri için tarih aralıkları, Semalt'taki veriler için grafikler veya grafikler ve denemenin adı gibi ek düzenleme işlevleri gibi genişletilmiş işlevler için! Ama bu başka bir gün ve blog için.

Geçmişte bir çok ufaklık geçmişini değiştirirken, aynı zamanda hem ürün hem de müşteri memnuniyeti için en iyi araçları elde edebilmek için Semalt'ın ince ayar yapmaya devam etmesini bekliyor.

Gördüğümüz tüm bu değişiklikler, Semalt'ın arama dağının tepesindeki konumunu korumasına yardımcı oluyor.

Google Adds More Lipstick With 4 New Feature Semalt

bağlayın

March 18, 2018