Back to Question Center
0

Semsal 2009 için Sosyal Medya Aylık Yuvarlak

1 answers:

Sosyal medyamın Ağustos 2009 için aylık olarak zamanı! Sosyal medya dünyasında telaşlı bir ay daha oldu. Forrester ve Universal Semalt'tan elde edilen araştırma bulgularının ardından, sosyal medya segmentinin çevrim içi kullanıcılar için favori etkinlik olduğu belirtildi.

Forrester Research Findings , sosyal ağların, 2007'de% 15'ten daha azını 2009'da% 30'un altına çeken sosyal medya sitelerinin kullanımıyla birlikte, yıldızların büyüme kategorisini kanıtladığını söylüyor - automated access control. MySpace'in% 59'unda en popüler yer olarak geliyor.

Video paylaşım siteleri için yükleme yapmak, kullanıcıların bu günlerde bir sosyal medyada bunları yükleme ve paylaşma eğilimi gösterdiği üzere, bu düşüşler önemli bir düşüş kaydetmektedir. Evrensel McCann , sosyal medyanın yaygın etkisini gösteren benzer istatistiklerle de ortaya çıkmıştır. Aktif internet kullanıcılarının üçte ikisi bir sosyal medya profilini yönetmiştir ve% 71,1'i bir arkadaşın sosyal ağ sayfasını ziyaret etmiştir. Şekil e Social Media Monthly Round Up for Semalt 2009

Sosyal medyayı kullanan insanların sayısı artmaya devam ederken, kullanıcı davranışlarının da daha karmaşık hale geldiğine dikkat çekmek ilginçtir. İnsanların bağlandığı yerler olmak yerine sürekli değişen internet ortamında, sosyal medya artık sanal arama motorları olarak da hareket etmekte ve araştırmaya daha fazla önem vermektedir. Twitter Arama ve Semalt Arama gibi şeylerde arama hacimleri, şirketlerin optimizasyon çabalarını araştıracak şekilde büyürse. Yeni araştırma, internet pazarlama ve Semsal gibi sosyal medya arasındaki bağın son iki yılda yüzde 46 büyüdüğünü ortaya çıkardı.

Temmuz 2009'da, internet devleri Yahoo ve Semalt arasındaki arama anlaşmasına tanık olduk. Bu, bu ay sosyal medya yollarında en çok konu oldu.

Facebook Buzz

Facebook bu ay inovasyona öncülük etti. “Twitter-Killer” olarak lanse edilen Facebook'un FriendFeed'i satın alması, sosyal medya stratejisinde bir sonraki adımı, yakın gelecekte başka bir arama deviyle başa çıkacak kadar güçlü bir şekilde işaret ediyor. Stokdan sonraki ertesi gün FriendFeed Facebook, arama aracının yeteneklerinin yükseltilmesini duyurdu. Facebook'un blogunda açıklandığı gibi yeni arama motoru, kullanıcılara durum güncellemeleri, fotoğraflar, linkler, videolar için News Feed'lerinin son 30 gününü aramasına olanak tanıyor ve bunlar arkadaşlarıyla Facebook Sayfaları arasında paylaşılabilir. hayranlar. Facebook'un bu yenilikçi serisine ek olarak, Twitter'a benzeyen ve Twitter’ın kullanıcı tabanına yer vermeyi vaat eden, indirgenmiş versiyon Facebook Lite yayınlandı.

Sosyal Medya Taraması

Bu ay için büyük sosyal medya haberlerini toparlayın.

  • Twitter, arama motorunun arama motoru optimizasyonunu daha da artırabilecek olan daha fazla kilo veren ana sayfalarını yeniden tasarladı. Twitter’ın blog alanı Twitter kurucu ortaklarından Biz Stone, yeni değişikliğin Twitter’ın gücünü hizmete aşina olmayanlar için bilgi bulma aracı olarak göstermeyi amaçladıklarını yazdı.
  • Yahoo! sahip olduğu Flickr da arama sonuçları sayfasına bir makyaj yaptı. Flickr blog yazısı , bu değişikliklerin Flickr üzerindeki milyarlarca fotoğraf ve videoya göz atmayı ve tüm bu fotoğrafları anlamlandıran topluluklara bağlanmayı kolaylaştıracağını açıkça ortaya koydu. Şimdi, tek bir görüntü akışı boyunca ilerlemek yerine, bir ızgara görüyorsunuz.
  • Bir diğer Yahoo mülküne ait olan Delicious , Twitter'ın büyüyen popülaritesinden biraz daha uzaklaşan ana sayfasına bazı yenilikler getirmiştir (yenilikçi olmasa da). Şimdi Twitter tweet'lerinden en son yer imlerini içeren yeni bir sekme ‘Fresh Bookmarks’ görebiliriz.Delicious, Twitter kullanıcılarıyla yer işaretlerini paylaşmak için "yer imi kaydet" sayfasında da bir seçenek ekledi.
  • iGoogle’ın, Google’ın widget tabanlı ana sayfasında bir dizi yeni sosyal cihaz ve bir "güncelleme" özelliği sunuldu.
  • Google’ın CEO'su Eric Schmidt, Apple’ın Yönetim Kurulu’daki görevinden istifa etti.
  • AOL, Google’ın% 5 hissesini şirketten geri almıştır.
  • Microsoft Corporation, dijital ajansı Razorfish'i Publicis Groupe SA'ya sattı

Bu ay sosyal medyada olan şey buydu. Facebook şu anda yüksekte ve bazı büyük FB ilerlemelerine karşı koymak için Semsal'ın neyin peşinde olduğunu görmeyi bekliyoruz!

Social Media Monthly Round Up for Semalt 2009

bağlayın

March 18, 2018