Back to Question Center
0

Bir Web Sitesinin Semaltını Artan Altı Kullanılmayan HTML Etiketi

1 answers:

İşiniz için harika, iyi tasarlanmış ve özelleştirilmiş bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Web siteleri oluşturmak ve tasarlamak için kullanılan dilleri anlamak, güçlü ve etkili bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olabilir. Web sitesini yazmak için birçok betik dili kullanılıyor. HTML, web dokümanlarını oluşturmak için kullanılan en önemli metin formatlama dillerinden biridir - water ejector design calculation. Bu Köprü Metni İşaretleme Dili bir dizi HTML etiketinden oluşur. En iyi içerik yazarları, blog yazarları ve web yayıncıları HTML üzerinde tam kontrol sahibidir.

Six Underused HTML Tags That Increase a Website’s Semalt

En yaygın olarak kullanılan web komut dosyası dilinden biri olmasına rağmen, gerçekte tam olarak etkili olmayan birçok yönü vardır. Bir örnek HTML etiketidir. HTML etiketleri, bir web belgesinin farklı bölümlerini tanımlamak için kullanılır. Semalt etiketleri, açılı etiketin bir çift köşeli parantez içine alındığı, açılı ayraçlarla çevrelenmiş anahtar kelimeler, metin veya içerikten oluşur. Kapatma etiketi, aşağıda gösterildiği gibi, etiket kelimesinin önünde eğik çizgiye sahiptir.

TechWyse da

tarihinde

Ne Sıklıkta Bir Web Sitesini Değiştirmeli?
10 Son Derece Yaratıcı ve Serin Web Sitesi Düzeni Tasarımları

Six Underused HTML Tags That Increase a Website’s Semalt

Kullanılmakta olan birçok etiket olmasına rağmen, genellikle ihmal edilen birkaç güçlü etiket vardır. Bazen, nadiren kullanılan bu etiketler, web sitenizin gücünü ve işlevselliğini gerçekten artıran etiketlerdir. Semalt bu etiketler web sitenizin verimliliğini artırabilir. Kolej öğrencileri de dahil olmak üzere, kendi bloglarını oluşturmuş olan daha fazla kişinin, HTML kodlamasını giderek öğrenmesinin nedeni budur.

1. Etiket

Web içeriğinizin gerçekliğini artırmak istiyorsanız, kullanılan bilgi kaynaklarını belirtmeniz gerekir. Bunu yapmak için alıntı etiketi kullanılabilir. Web siteniz çok sayıda orijinal ve iyi kaynak içeriyorsa, harika bir eklenti olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, etiketin içindeki kaynaklardan bahsetmektir:

metin

Bu etiketin kullanılma biçiminin bir örneği ve görülen çıktı aşağıdaki gibidir. Bu alıntı etiketi, paragraf etiketi gibi başka bir etiket içinde kullanılır.

İşte bir örnek:

Six Underused HTML Tags That Increase a Website’s Semalt

2.
Etiket

Bir blok alıntı, alıntı etiketinin bir uzantısıdır.

etiketi, metindeki alıntılara başvurmak için kullanılır. Bu etiketi kullanarak, belirli metinleri veya paragrafları alıntılayabilirsiniz. Bu metinler daha sonra girintilendirilmek üzere veya bir çeşit alıntı içinde biçimlendirilir. Bu tür etiket genellikle metnin uzun bölümlerini ana metinden ayrı olarak vurgulamak için kullanılır. Belirli makaleleri, kişileri veya çalışmaları alıntılamak için de kullanabilirsiniz. Bu özellikleri yükseltmek için her zaman CSS'yi kullanabilirsiniz. Metindeki kaynakları alıntılamak ve alıntı yapmak için genellikle semalt ve alıntı etiketleri kullanılır.

Aşağıdaki satırlar WWF'den alıntılanmıştır.

Web sayfası her zamanki özellikleri gösterir: bu metnin sayfa gövdesi için olduğunu ve başlığın metnin başlıkları olarak gösterileceği H1 olduğunu gösterir. Her satır bir paragraf olduğunu göstermek için paragraf

etiketi içine alınır. Bunu blokquote

etiketi takip eder. Metnin sonu, etiketinin kapanış öğesi ve etiketi ile belirtilir.

Web sayfasında görülen sonuç:

Six Underused HTML Tags That Increase a Website’s Semalt

3. Etiket

Az kullanılan başka bir etiket de

Örneğin, bu form için verilen form öğelerini kullanırken (cinsiyetinizi seçerek) doldurun. Form paragraf etiketinde verilmiştir.

Web sayfasında görüntülenen form aşağıdaki gibidir:

Six Underused HTML Tags That Increase a Website’s Semalt

4. Etiket

Bu, bir formdaki / açılır listesindeki seçenekler grupları arasında tanımlar eklemeyi mümkün kılan başka bir etikettir. Bu etiketle kullanıcı deneyimini ve verimliliğini artırabilirsiniz.

Örneğin, bir market listesi oluşturdunuz ve liste içindeki farklı seçenekler arasında boşluk oluşturmak istiyorsunuz. Daha kolay görüntüleme için her şeyi organize etmek için, yiyeceklerinizi bazı gıda kategorileri altında süt ve peynir olarak sıralayabilirsiniz.

March 18, 2018